58'
1'
22'

Prokletí zlomeno! Orli doma udolali Salzburg

Nelichotivá série šesti domácích proher v řadě byla utnuta! Orli se v předposledním utkání základní části vytáhli a spolu se svými fanoušky mohli po dlouhé době společně slavit. Třemi body se blýskl Allan McPherson, gólman Lassila naopak čelil čtyřiceti pěti střelám soupeře.

Horší vstup do utkání si znojemští hokejisté mohli jen těžko představit. Ještě ani neuplynula první minuta a už se měnilo skóre. Thomas Raffl po přečíslení dva na jednoho poslal kotouč k tyči Lassilovy klece. Orli mohli záhy odpovědět, ale v přesilové hře ztroskotal unikající Hlava na pohotové lapačce Herzoga v bráně Salzburgu. V dalších minutách přebrali otěže zápasu hosté, kteří drželi puk na svých hokejkách a snažili se kombinovat. Znojemská defenzíva v čele s Lassilou ale nepolevila. Nečekaný úder tak přišel na druhé straně ledové plochy. Kombinaci druhého útoku zakončil mezi betony gólmana Allan McPherson. Navíc v atraktivním závěru třetiny došlo k dokonalému obratu díky proměněnému samostatnému úniku, jenž měl na svědomí Anthony Luciani.

Prostřední dějství odstartovalo velmi podobně jako to předchozí, tedy přesnou trefou Salzburgu. V oslabení si po ztrátě kotouče vysprintoval do samostatného úniku Florian Baltram a rázem bylo vyrovnáno. V následující fázi se hra trochu zklidnila a neměla takový spád, přesto pár solidních šancí se objevilo na obou stranách kluziště. Více se ale začalo blýskat opět až v posledních minutách periody. Vyloučeného Heinricha na straně Rakušanů brzy následoval i znojemský Kalus a při hře čtyři na čtyři se zaskvěl nebezpečnou dorážkou Parkkonen. O další vlnu vzrušení se postaral v čase 39:37 Nicolas Hlava střelou, po níž se puk po šikovném odrazu o gólmana zakutálel až za brankovou čáru.

Stav nejvyššího ohrožení rezonoval Nevoga arénou i na začátku třetí třetiny, a to hlavně díky přesilové výhodě Salzburgu. Ta sice zůstala nevyužita, nicméně aktivita se usídlila na hokejkách Býků. Atraktivita průběhu zápasu tak opět vzrostla, navíc domácí fanoušci mohli být stále spokojenější. Další krok směřující k výhře Orlů s sebou přinesla 53. minuta, kdy Petr Mrázek krátce po buly propálil Herzoga pod rukou. Nepopiratelná snaha rakouského celku o další zdramatizování duelu nepolevovala, hosté dokonce odvolali gólmana. Ani tento tah však nevyšel, naopak pojistku v podobě páté trefy poslal do prázdné brány Allan McPherson.

Miroslav Fryčer: Dnes jsme předvedli solidní a zodpovědnou hru. To je přesně to, co očekáváme od této fáze sezóny, kdy tým musí zvládnout držet pospolu. Kluci dodržovali, co jsme po nich požadovali. Kromě pár individuálních chyb předvedli opravdu dobrý výkon a zaslouženě vyhráli.