Orli Znojmo Orli Znojmo
17. kolo
EBEL - po 28. 10. 2019
Znojmo
9:3
2:0, 2:2, 5:1
Innsbruck
6'
9'
26'
32'
42'
51'
52'
53'
57'
28'
33'
46'

Paráda! Znojmo si proti Innsbrucku zastřílelo, hattrickem se blýskl Gago

Znojmo se rychle dostalo do dvoubrankového náskoku a své vedení postupně navyšovalo. Velkou zásluhu na výsledku 9:3 měl jednadvacetiletý Michal Gago, jenž se blýskl hattrickem.

Po úvodním oťukávání a rozehřívacích zákrocích gólmanů na obou stranách kluziště přišla rázná odpověď ze strany Znojma. Na konci šesté minuty se zmocnil odraženého kotouče u tyče Motteho brány Michal Gago a nikým nehlídán jej dopravil do sítě. Zaskočení hráči Innsbrucku, kteří dlouho proti gólu protestovali, šli vzápětí do čtyř a přesilovku Orlů velmi rychle využil šikovnou dělovkou Petr Beránek. Domácí tým byl i v dalších minutách aktivnější, byť tempo zápasu nebylo nikterak oslnivé. Žraloci se dostali ke slovu až v samotném závěru, čemuž výrazně napomohla i početní výhoda. Nicméně Lassila nedovolil žádné nepřístojnosti ve svém brankovišti, jeho mužstvo tak mohlo jít po první třetině do šaten výrazně spokojenější.

Hned čtyřminutovou početní výhodu si Orli vysloužili na startu prostředního dějství. Dlouho to vypadalo, že zůstane nevyužita, v jejím závěru však přišlo šťastné vyražení kotouče přímo na hůl Radima Matuše, pro kterého bylo lahůdkou napálit puk mezi tři tyče. Hosté s obrovskou klikou snížili poté, co John Lammers nastřelil zpoza klece beton Lassily, od nějž se kotouč dokutálel za brankovou čáru. Oko diváka nyní opravdu nedostávalo možnost lačnit. Orli si neúspěšně vyzkoušeli přečíslení tři na jednoho, na druhé straně sám uháněl na Lassilu útočník Herbert, následně Luciani neproměnil nařízené trestné střílení.

Znojmo ale nemuselo dlouho smutnit. Čtvrtý zásah přidal po dalším rychlém přečíslení Aleš Sova. Ani Innsbruck však nechtěl zůstat příliš pozadu a samostatný únik mazácky zakončil Sacha Guimond. Stav 4:2 pro Jihomoravany už vydržel až do konce třetiny, i když oba týmy ještě sahaly po dalších trefách v početních výhodách. Motte i Lassila už ale své brány dokonale uzamkli.

Také třetí část začala výrazně lépe pro Orly. Petr Mrázek si najel do útočného pásma a z kruhu poslal pátý pozdrav do žraločí sítě. Znojmo následně ustálo další oslabení, aby již při hře pět na pět inkasovalo. Krátce po vhazování vypálil Joel Broda a nic nevidící Lassila neměl příležitost zasáhnout. Znojemští hokejisté ale odmítili jakékoliv drama a v rozmezí necelých dvou minut soupeře doslova položili na lopatky třemi góly! Nejdříve vrátil svým barvám klid Radim Matuš, jenž v prostoru před bránou Motteho neměl se zakončením těžkou práci. Pak se hned dvakrát za sebou blýskl Michal Gago - proměněným individuálním únikem a následně zakončením do odkryté svatyně po krásném pasu Bowlese. Mladý znojemský útočník si tak připsal hattrick! To ale stále nebylo vše. Devátý zásah přidal po samostatné akci Anthony Luciani. Domácími diváky vymodlená desítka sice nepřišla, vadit to snad ale nikomu nemohlo.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Wow! Můj první hat-trick mezi chlapy, radoval se Michal Gago

Po pondělním zápase hledal znojemský útočník těžko slova, kterými by svůj výkon zhodnotil. Nakonec se mu to ale přeci jen povedlo. Jaké byly jeho pocity bezprostředně po konci duelu a jak okomentoval uplynulé výkony celého týmu?

Innsbrucku jste nadělili devět gólů, jak byste zápas zhodnotil?
Konečně jsme získali tři body. Máme za sebou šňůru proher. Začalo to tím debaklem v Bolzanu, pak to vždycky bylo o jeden nebo o dva góly. Za výhru jsme moc rádi.

Minulý zápas v Klagenfurtu jste nehrál, dnes jste nastoupil a připsal si rovnou hat-trick. Jak to hodnotíte?
Wow. Je to můj první hat-trick mezi chlapy, takže jednoduše super. Jsem moc šťastný.

Jak byste své góly popsal?
Prvnímu předcházela střela, po které se mi puk odrazil od nohy a já ho jen zasunul do brány. U druhého mě našel Sedlo (Adam Sedlák, pozn. red.) a já jsem pak jen vystřelil nad vyrážečku. Ten třetí, to už ani nebyl můj gól. Našel mě tam skvěle Parker a já jen odklidil kotouč do prázdné branky.

Když jste dostali gól na 4:2, nebáli jste se, že se vývoj zápasu otočí a vy ztratíte vedení, jako se to stalo v minulých utkáních?
Myslím, že jsme celý zápas předváděli dobrý výkon. Innsbruck včera hrál, takže neměl tolik síly. Je pravda, že jsme je ve druhé třetině pustili k nějakým brejkům, ze kterých se musíme poučit, většinu zápasu jsme ale měli pod kontrolou.

Konec zápasu byl poměrně vyhrocený, byly tam i nějaké šarvátky. Vyhovuje Vám tvrdší styl hry?
V týmu se ode mě i čeká, že bych měl hrát do těla. Na pěstní souboje ale nejsem. Pokud by byl nějaký zákeřný faul na spoluhráče, byla by to jiná situace. Každopádně dnes chápu soupeře, u kterého byla důvodem nejspíš frustrace z výsledku.

Jak se vyvíjel Váš příchod do Znojma? Počítal jste od začátku s tím, že se prosadíte do A-týmu?
Trénoval jsem ve Zlíně a agent mě informoval o možnosti angažmá ve Znojmě. Řekl mi, že je tu určitá šance. Tak jsem neváhal, objevil jsem se tady a rovnou jsem tu zůstal.

Jak jste zatím s vývojem sezóny spokojený?
Škoda těch posledních pár zápasů, co jsme prohráli. Je tu výborný tým. Co se týče mě osobně, tak by to mohlo být lepší. Očekávám od sebe víc.


Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 2 0
Petr Beránek 1 2 3 2 0
Aaron Berisha 0 0 0 0 2
Antonín Bořuta 0 2 2 3 0
Parker Bowles 0 2 2 1 0
Matěj Češík 0 0 0 0 0
Michal Gago 3 1 4 3 0
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 1 2 3 1 0
Radim Matuš 2 0 2 0 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 0 16
Petr Mrázek 1 2 3 1 2
Patrik Novák 0 0 0 1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 1 1 1 2
Aleš Sova 1 1 2 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 3 0
Tomáš Svoboda 0 2 2 0 0
Kevin Tansey 0 2 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 27 3 24 88,89 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Dneska si to všechno sedlo. Tým si věřil a šel si už od začátku pro tři body. Ukázalo se mužstvo, které se mi líbí a kterému věřím. To, že to tam klukům napadalo, je pro jejich sebevědomí jedině dobře. Pokud nebudeme dělat individuální chyby, můžeme porážet každého. Philip McRae nehrál, protože se nevešel do sestavy.

Fotogalerie

Související články