52'
54'
56'

Orli porazili Opavu i napotřetí

Oproti minulým zápasům se tentokrát hrál vyrovnaný hokej, Znojmo po dvou třetinách vedlo o dva góly a v té závěrečné dalšími dvěma zásahy náskok navýšilo. Slezané však zbraně nesložili a povedlo se jim duel zdramatizovat, vyrovnání však domácí nepřipustili.

Orli vstupovali do utkání s Opavou bez pětice absentujících útočníků a trenéři tak měli k dispozici sice čtyři obranné dvojice, ale pouze tři útočné řady.

Znojemští se v úvodu dostali do několika šancí, především Mareš dvakrát tvrdě vypálil, ale opavský gólman Piták byl pozorný. Následně Orli bez velkých problémů ubránili oslabení při vyloučení Kotrby a následně sami dostali možnost početní převahy. Nejprve byl vyloučen kapitán a znojemský odchovanec Šindelář a za minutu k němu přisedl Malina. Znojmo uzamklo soupeře a už při klasické přesilovce poslal Orly do vedení střelou z mezikruží Martin Šťovíček. V poslední minutě se ve výrazné příležitosti ocitl Štindl, lapačkou jej vychytal Žajdlík. Sedm sekund před koncem třetiny byl za úder hlavou vyloučen Tejnor do konce utkání a Opava měla šanci vyrovnat.

Na začátku druhého dějství téměř dvě minuty nepustila Znojmo z obranného pásma. Na konci třiadvacáté minuty šli navíc domácí do tří a Slezan měl tak prakticky dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Opavští se dostali k několika střelám, jenže vše s přehledem kontroloval Žajdlík. Orli se do útočného pásma pořádně podívali až v polovině třetiny a po nahození Pigla se puk odrážel od brusle do brankáře. Následovala pohledná individuální akce Šťovíčka, kterou zastavila až tyčka opavské branky, jinak hra postrádala větší příležitosti. Na konci třetiny dostali Orli také možnost dlouhé dvojnásobné přesilovky, paradoxně se ale prosadili až po jejím skončení, když první gól za A-tým vstřelil junior Max Kotrba.

Do třetího dějství vletěli Orli aktivně a rychlou akci zakončil přesnou střelou mimo dosah brankáře Patrik Čermák. Opava poté opět hru vyrovnala a do šancí se ani jeden z týmů nedostával. Až v sedmačtyřicáté minutě se po chybě hostující defenzívy mohl prosadit opět Čermák, jenže jeho bekhendový blafák skončil mimo branku. Za pět minut hráli Orli v početní výhodě a tvrdá rána Davida Stránského skončila až v síti. Hosté však brzy odpověděli, taktéž v přesilovce smazal nulu na kontě Žajdlíka nejproduktivnější hráč Opavy Petr Wolf. Jeho tým měl rázem více hry. To korunoval šťastnou trefou Tomáš Krupa a Jihomoravané se náhle jen bránili. V závěru přišlo vyloučení na obou stranách, hosté to zkusili v pěti bez brankáře, ale Znojmo už větší drama nedovolilo.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Máme tři body, které jsme chtěli, ale co se týče naší hry, tak tam pořád nejsou ty fragmenty jaké bychom si asi představovali. Máme nějaké marody, takže se ty dvojice, které fungovaly, musí točit, což je asi poznat v sehranosti. Na druhou stranu ti hráči dostávají vyšší prostor na ledě, tím nám ukazují co v nich máme a s tím můžeme dál pracovat. I kdyby Opava duel zdramatizovala, tak ti hráči mají dost kvality na to si ten zápas zase vzít na svoji stranu a když jim teče do bot, umí něco přidat navíc.

Aleš Tomášek (Opava): Rozhodla naše neschopnost využít přesilovky pět na tři a pět minut. I když to pravidelně trénujeme, tak především naše střely nebyly dost důrazné a brankář Znojma, který chytal výborně, je s přehledem pochytal. Závěr utkání byl už lepší, ale Znojmo vedlo 4:0 a dokázalo si to pohlídat. Určitě to ale bylo vyrovnanější utkání než ta minulá, protože jim chybí lídři a marodi a hrají to teď hodně na mladé kluky. Pro naše kluky je to velká škola.