Je pozitivní, že dokážeme otočit zápas na naši stranu, říká Patrik Čermák

Rozhovory
NE 15. 1. 2023
Do Znojma přišel v průběhu sezóny na zkoušku z prvoligového Šumperku, svými výkony si vysloužil setrvání ve městě nad Dyjí a důvěru se snaží oplácet. V posledních čtyřech duelech vstřelil tři branky, v tom posledním byla jeho trefa navíc vítězná. „Ubojovaný zápas,“ hlesl po utkání s Opavou mladý útočník.

Máte za sebou těžký duel s Opavou, jak byste jej popsal?
Zápas to byl spíš ubojovaný. Hodně se trápíme v zakončení, přiděláváme si sami zbytečně starosti složitou rozehrávkou místo toho, abychom to hráli jednoduše. Pozitivní je, že se z toho vždy dokážeme dostat a ten zápas otočit na naši stranu.

Nebáli jste se trochu o výsledek po druhé brance Opavy?
Nejde se bát, to bychom nemohli jinak na led. Dostali jsme gól, ale nic se neděje, musíme se z toho oklepat a hrát dál.

Jak byste popsal váš vstřelený gól, jenž se ukázal jako vítězný?
Nějak se tam sekla rozehrávka, mě vyplaval puk na středu hřiště, tak jsem si ho vzal, objel jsem jednoho hráče, zavřel oči a vystřelil.

Gólů jste mohl dát i víc, v jedné šanci jste zůstal sám před brankářem. Co šlo udělat jinak, aby i v tomto případě skončil puk v síti?
Já už v této situaci byl tuto sezónu asi pětkrát, pokaždé udělám stejnou kličku a ještě nikdy mi nevyšla. Už jsem z toho docela nervní, musím takové situace proměňovat, protože tohle přijde v play-off a může to být rozhodující bod zápasu.

Na druhou stranu máte za poslední čtyři zápasy na kontě tři vstřelené góly.
Myslím, že jsem to teď docela protrhl. Chybí nám dva nejlepší hráči, na kterých to stojí a je i na nás, abychom je nahradili a ukázali, že to jde i bez nich.

Nyní vás čeká Žďár nad Sázavou, tým ze spodní části tabulky. Co od něj očekávat?
Ten zápas se bude odvíjet od naší hry. Jestli budeme hrát jednoduše, dělat to, co po nás trenéři chtějí, tak ho můžeme v pohodě zvládnout, třebaže to bude těžký duel.

Je hodně cítit absence Tomáše Svoboda a Jana Hrušky?
Určitě je to znát. Jsou zkušení, umí hrát přesilovky, dát gól při hře 5 na 5, ovšem myslím si, že i když tady nejsou, tak všechny zápasy jsme dokázali otočit na svoji stranu, v Kopřivnici jsme prohrávali 0:4 a otočili jsme to, takže si myslím, že to není jenom o těch dvou hráčích.

Jaké byly pocity, když jste se dozvěděl, že jste si svými výkony vybojoval setrvání ve Znojmě?
Jsem určitě rád, že tady můžu být, protože jsem sem přišel a to zázemí, chování k hráčům, vybavení a všechno je tady na špičkové úrovni. Je to pro mě dobrá šance se zlepšovat a i do dalších sezón je to taková motivace.

Znojmo jste si už prošel?
Už jsem tady dva měsíce, takže ano. Je to hezké město.

NEWSLETTER