Přípravné zápasy - čt 1. 9. 2022
přát.
Vyškov

Orli nadělili Vyškovu osm branek

Osud utkání byl prakticky rozhodnut už po první třetině, ve které se domácí prosadili čtyřikrát. V té druhé přidali další tři zásahy a svoje vysoké vítězství pečetili v závěrečné periodě osmým gólem. Své premiérové čisté konto si ve znojemském dresu připsal Matěj Žajdlík.

Znojemští hokejisté vlétli do utkání velmi aktivně, v úvodu několikrát uzamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu a vytvořili si několik pěkných příležitostí. Za zmínku jistě stojí nahození Mareše, které před bránou tečoval Tomáš Svoboda. Orli ale ze svého tlaku přeci jen těžili. V přesilové hře se opřel do střely Marek Špaček a kotouč propadl za záda Slavíčka. Domácí hráči dál svého soupeře přehrávali a brzy přišla i druhá přesná trefa z hole Dominika Sklenáře. Jihomoravané byli i nadále střelecky při chuti, potřetí rozvlnil síť za zády vyškovského gólmana Jan Hruška, který přebruslil obranu a z mezikruží propálil maskovaného muže v kleci. Absolutní nadvládu Znojma podtrhl na konci třetiny Kirill Nižnikov, jenž čtvrtým gólem završil vydařenou třetinu svých barev.

S návratem na ledovou plochu přišel krátký nápor Vyškova, s nímž si ale poradil gólman Žajdlík. Orli však znovu zabrali a ani střídající Micka nedokázal zastavit rozjetou střeleckou mašinu domácích. Po přečíslení dva na jednoho zakončoval Dominik Sklenář za záda přesouvajícího se brankáře. Také hosté dokázali zahrozit, Žajdlíkovu lapačku prověřil z bezprostřední blízkosti Romančík, v samostatném úniku pak ztroskotal na pozorném strážci znojemské svatyně Tomáš Komínek. Ve 26. minutě ale Znojmo znovu udeřilo a Tomáš Pigl profitoval z dalšího rychlého útoku.

Rychlými přečíslení se to na znojemském ledě jen hemžilo, hosté velmi často propadávali v obraně a nebýt gólmana Micky a možná až přílišné snahy Orlů kombinovat do prázdné brány, skóre by se pohybovalo zběsilejším tempem. Další takový útok pak přetavil v sedmou trefu Marek Špaček. Znojemští v závěru třetiny lehce polevili a vznikla příležitost k tomu, aby své umění předvedl i brankář Žajdlík, jenž fantasticky vychytal Čuříka a vysloužil si bouřlivý potlesk tribun.

Třetí dějství odstartovalo početní výhodou Orlů, která tentokrát zůstala neproměněna. I další minuty přinášely převahu domácího týmu, který nadále zaměstnával gólmana Micku – v pěkné šanci se neprosadil Havlát, únik Sklenáře zůstal rovněž bez gólového puncu. Už to vypadalo, že závěrečné dějství zůstane bez přesného zásahu, ale tři minuty před sirénou se ještě dokázal prosadit Dominik Tejnor. V posledních dvou minutách si ještě hosté vyzkoušeli početní výhodu, v níž si vytvořili obrovský tlak, ale obrana v čele s neprůstřelným Žajdlíkem odolala. Znojemští hokejisté si tak dokráčeli i k druhému vítězství nad týmem z Vyškova.

Ohlasy trenérů

Jiří Beroun (Znojmo): První třetina byla o proměňování šancí a rozhodla. Chtěli jsme mít hodně pohybu, kombinovat a to nám vycházelo. Postupně tempo zápasu uvadalo. S výsledkem a hrou jsme spokojeni. Ve Vyškově bylo poměrně menší hřiště, což nám moc nevyhovovalo. Tomáš Svoboda nedohrál utkání, protože dostal sekeru přes prsty. Mladí kluci z juniorky se musí adaptovat na dospělý hokej. Zatím se jeví dobře a doufám že budou platní členové týmu.

Michal Konečný (Vyškov): Utkání se mi hodnotí těžko. Přijeli jsme v trošku jiné sestavě v obraně, ale to není žádná výmluva. Znojmo má velice kvalitní tým. Ve druhé třetině jsme si taky dokázali vytvořit hodně šancí, bohužel jsme je nedokázali zakončit. Výsledek je pro nás krutý, ale Znojmo bylo jednoznačně lepší. Oni si budou hrát svoji ligu (úsměv). Máme úplně nový tým, hráči se na ledě hledají, ale máme ještě měsíc na přípravu.