2/3
41'
4'

Návrat na led Orlům nevyšel, ve Fehérváru vysoko prohráli

Nepovedený návrat po nucené zdravotní pauze mají za sebou znojemští hokejisté. Ti v Maďarsku prohráli vysoko 1:7, když už v první minutě inkasovali dva góly. Porážku mírnil Tomáš Svoboda, na jehož trefu asistovala nová akvizice Brett Neumann.

Vstup do zápasu se Znojmu vůbec nepovedl. Hned z prvního střídání se prosadil nenápadným zakončením obránce Henrik Nilsson, navíc o dvaadvacet vteřin později (stále v první minutě) zvýšil náskok Fehérváru na 2:0 dorážkou volného puku Gleason Fournier. Na tento tvrdý direkt ještě Orli dokázali zareagovat, když se ve čtvrté minutě prosadil po střele nové akvizice Bretta Neumanna pohotový Tomáš Svoboda. Jenže byla to poslední branka českého týmu. Domácí se v úvodní třetině ještě jednou prosadili zásluhou Istvána Bartalise a jeho zakončení z mezikruží a do kabin vezli dvoubrankový náskok.

Znojmu se v Maďarsku tentokrát nedařila ani jeho výstavní disciplína v této sezóně - přesilovky. Naopak před brankářem Kantorem to hořelo a ve 29. minutě zvýšil dorážkou odraženého kotouče už na 4:1 Bálint Magosi. V samotném závěru třetiny pak přišlo definitivní rozhodnutí. Braeden Shaw nejprve využil rychlého pasu a překonal z levého kruhu Kantora popáté, poté dostal dva menší tresty ve stejném čase Svoboda a rozjetý Fehérvár trestal.

Nejprve se pět vteřin před druhou přestávkou prosadil tvrdou ranou Josh Atkinson, po pauze pak druhý trest využil zásahem z levého kruhu Alex Petan. Skóre 7:1 pro domácí už na světelné tabuli vydrželo až do konce duelu, po němž Fehérvár slaví zasloužené vítězství.

Kevin Constantine (Fehérvár): Čeká nás teď náročné období, kdy budeme hrát prakticky každý druhý den. Chtěli jsme proto dnes uspět. Možná jsme měli i trochu štěstí, že jsme chytili Znojmo zrovna v tento den. Delší dobu nehráli a bylo to znát. Když jsme proti nim hráli během Vánoc, bylo to úplně jiné. Je to dobrý tým. Ale dnes rozhodl začátek, naše přesilovky a obětavost při oslabení. Jsme spokojeni.

Glen Hanlon (Znojmo): Dlouho se nám koronavirus vyhýbal, ale během posledních deseti dnů jsme měli mimo prakticky celý tým, jen dva hráči neměli pozitivní test. Nemá smysl dnes hodnotit náš výkon. Moc jsme toho nenatrénovali a nestíhali jsme tempo zápasu. Věříme ale, že už to máme za sebou, že se nám vrátí zbývající hráči a i tenhle výsledek nám pomůže připravit se na další zápasy. Jsme na hraně postupu a každý duel teď bude důležitý.