20'
25'
34'

Havířovský comeback utnul Šťovíček

Orli v Havířově ve 35. minutě vedli 3:0 a zdálo se, že směřují za poklidným vítězstvím. Domácí se ale nevzdali, třemi trefami vyrovnali skóre a o vítězi zápasu rozhodlo až prodloužení. V něm se trefil Martin Šťovíček, dva body a výhru tak domů veze Znojmo.

Jiří Raszka (Havířov): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. První třetina nebyla dobrá. Sice jsme hráli skoro celou třetinu na 0:0, až na tu smolnou branku v závěru, ale nebyly tam věci, které jsme si před zápasem řekli, a které by mohly na Znojmo platit. Chtěli jsme dostat puky velmi rychle k nim, abychom se vyvarovali jejich protiútokům, v tom jsou velmi silní a umí otočit hru ve čtyřech někdy v pěti hráčích. V kabině jsme si k tomu něco řekli, ale bohužel jsme dvakrát inkasovali. Jednou to bylo ze zbytečné ztráty kotouče ve středním pásmu, na co jsme právě hráče upozorňovali. Ztráta u mantinelu. Další gól byl v jejich přesilovce. Dnes jsme Znojmu nabídli až moc přesilovek. Ubránili jsme sice 5 na 3, ale bere nám to síly. Musíme se tomu vyvarovat. Třetí třetina ukázala, že tým má sílu, a myslím si, že je dobře fyzicky připraven, protože jsme Znojmo zatlačili. Vrátili jsme je do hry přesilovkou, ale do té doby jsme měli více ze hry. Chci hlavně ocenit návrat do utkání s tak kvalitním týmem z 0:3. Získali jsme bod. Bohužel jsme před inkasovaným gólem měli šanci, ale nedali jsme ji, uskočilo nám to. Soupeř pak na druhé straně šanci využil. Musím ale kluky pochválit za ten výkon.

Jiří Beroun (Znojmo): Před zápasem jsme ještě ani nevěděli, kolik nás pojede. Měli jsme včera nějaké hráče na kapačkách. Já jsem rád za průběh zápasu, protože jsme měli v sestavě hráče ročníku 2002 a mladší, ukázali se dobře. První dvě třetiny byly dobré, dobře jsme bruslili, šly nám nahrávky. Potom jsme, ale začali hrát zaňďoura, a Havířov toho dokázal využít a dorovnal zápas. Má tam zkušené hráče. Prodloužení už je loterie. Hrálo se nahoru dolů a byli jsme šťastnější.