Fehérvár
1/3
2/3

Důležitý zápas zvládli junioři na výbornou

<em>Znojmo</em> - Až třetí zápas, který se odehraje ve středu ve Fehérváru, rozhodne o mistrovi EBYSL. Znojemští junioři na Zelený čtvrtek před velice slušnou návštěvou odvrátili mečbol soupeře, když čtyřikrát skórovali a maďarskému týmu nedovolili dostat kotouč za záda gólmana Petra Helešice ani jednou.

Do úvodu utkání vstoupili lépe hosté. Už v první minutě si vytvořili nebezpečnou šanci. Sárpátkiho střela ale skončila v náručí připraveného Helešice. Pak už se puku ujímali spíše domácí hráči. Úspěch se dostavil až v dvanácté minutě, kdy se podařilo Jakubu Fuskovi vylákat Rajnu ven z branky a s přehledem pak poslal puk do sítě. Domácí si poté ještě zahráli několik přesilových her, ale Maďaři si už kotouč uhlídali.

Druhé dějství začalo opět šancemi na straně Ferhérváru. Erdély se ocitl sám před znojemským Helešicem, ten měl ale kotouč stále pod dohledem. Znojmu se poté podařilo na několik minut obsadit útočné pásmo. Štěstí se nakonec usmálo na Marka Špačka, který si našel cestu až před hostujícího gólmana a bez problémů zakončil. Domácí tak odstkočili svému sokovi na rozdíl dvou branek.

Hosté se ale rozhodně nevzdávali. Németh dostal přesnou přihrávku a okamžitě vystřelil. Helešic se blýskl skělým zákrokem, když se dokázal rychle přesunout na druhou stranu brankoviště a zachytil puk do výstroje.

Poslední část utkání už byla poklidnější. Znojmo drželo kotouč spíše ve středním pásmu a šetřilo cenné vteřinky. Necelých pět minut před zazněním závěrečné sirény se ale domácí znovu pustili do útoku. Jan Müller vypálil tak tvrdě od modré, že kotouč vypadl hostujícímu gólmanovi z lapačky a skončil až za brankovou čárou.

Domácí nenechali svého soupeře ani na chvilku odpočinout a o necelé dvě minuty později se prosadil ještě Aleš Pelikán, který přesnou střelou pod horní tyčku upravil konečný stav utkání na 4:0. Orlům se tak podařilo vyrovnat stav série a o vítězi EBYSL se rozhodne až ve třetím zápase.

Radek Haman (Znojmo): Předvedli jsme skvělý výkon, to, že jsme dali čtyři branky, je spíše taková třešnička na dortu. Nám by bývalo stačilo vyhrát jedna nula. Měli jsme trochu nabouranou psychiku, potřebovali jsme získat zpět sebevědomí.

Nejdůležitější pro mě ale bylo, že kluci na ledě nechali úplně všechno. Nepřemýšleli nad tím, že musíme odvracet mečbol a za každou cenu vyhrát. Do zápasu jsme šli s tím, že kdybychom slezli z ledu po čtyřech a prohráli jsme, tak stejně můžeme odejít s hlavou vztyčenou