Erste

Ani Orli v Třinci neuspěli

Ani Orli v Třinci neuspěli
18.10.2002 | Michal Berg

T ř i n e c - I po náletu Orlů zástává třinecký stadion nedobyt. Znojmo si ze Slezska veze zaslouženou porážku 1:5, na které měl lví podíl domácí kapitán Richard Král. Jeden gól dal sám, dvakrát přihrával. Dvě branky vstřelil domácí Pletka, za Znojmo snižoval na 1:4 Karel Plášek. >> Záznam on-line a fotografie na hcwerk.cz

13.kolo, pátek 18. 10. 2002, 18:10, Werk Aréna Třinec
5
Třinec
Znojmo
1
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:1
18. Pletka (Zadina, R. Král), 30. Martynek (R. Král), 31. Janků, 47. R. Král (L. Procházka), 58. Pletka (Zadina) - 54. Plášek (Barus). Rozhodčí: Minář - Čech, Machálek. Vyloučení: 3:4. Diváci: 4557. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Lakosil - D. Nosek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Cartelli, Žabka, Houdek - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Martynek, Meluzín, Polončič.
ORLI ZNOJMO: Kameš - Havíř, Soudek, Snopek, Toman, Benák, Křetinský - Erat, Haman, Uram - M. Procházka, Vorel, Plch - Plášek, Barus, Cisár - Ludvík, Pucher, Petr Kumstát.

Úvod se Znojmu povedl, pohříchu to byla jediná povedená část zápasu. Marián Cisár se představil jednou nebezpečnou střelou, se kterou měl Lakosil problémy, v přesilovce domácí brankář jen s námahou odvracel šanci Plcha s Procházkou. V téže přesilovce ale také ujel domácí kapitán Král a i když se snažil Kameše v brance Orlů zmást, ten mu jeho blafáck vystihl. Né tak gólovou střelu Pletky, která zakončil jednoduchou a přímočarou akci prvního útoku Ocelářů.

Dvě branky na rozhhraní první a druhé poloviny zápasu po chybách ve znojemské obraně daly ráz celému zbytku utkání. Nejprve využil Martynek Kamešovy indispozice po "totálním" obranném zákroku Snopka, poté si našel místo v rozestupené obraně Orlů Janků a po samostatné akci zvýšil na 3:0.

Orli dál dřeli, ale bojovnost jim vzala z hokejek přesilovková střela Libora Procházky, do ktreré nastavil hůl Král a podesáté v této sezóně skóroval. Domácím od té chvíle narostla až orlí křídla, naopak hráči Znojma se z ledu postupně vytráceli. Jejich čestný úspěch zaznamenal Karel Plášek, když proměnil blafákem samostatný nájezd po Barusově vyhození, ale snaha o zvrat v podobě hry bez brankáře byla po minutě ukončena druhým gólem Pletky.

Ohlasy

Pavel Marek (Třinec): "Podali jsme kolektivní výkon, dobře zahrál celý tým. Připravili jsme se na to, že bude důležité, kdo ovládne předbrankový prostor. Dařilo se nám také proměňovat vypracované šance."

Milan Kastner (Znojmo): "Nechtěli jsme dostat rychlý gól a snažili jsme se udržet hru co nejvíce ve středním pásmu. To se nám dařilo do 17. minuty. Rozhodli dva rychlé góly ve druhé třetiny, po nich narostla domácím křídla."
 
Související články
Vzájemné zápasy
13.kolo | TRI - ZNO | 5:1
26.kolo | ZNO - TRI | 3:0
39.kolo | TRI - ZNO | 4:3p
52.kolo | ZNO - TRI | 1:1p
Statistiky zápasu
Facebook