Orli Znojmo Orli Znojmo
52. kolo
Tipsport Extraliga - čt 9. 3. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:1
0:0, 1:1, 2:0
Č. Budějovice

Poslední utkání základní části Orli nepodcenili

Z n o j m o - Ačkoliv měli Orli před posledním utkáním definitivní jistotu pátého místa, přistoupili k zápasu zodpovědně a i přes počáteční vedení Českých Budějovic dokázali zvrátit výsledek na svou stranu. V polovině utkání Znojmo vyrovnávalo Pucherem a o svém vítězství rozhodlo v rozmezí 49. a 50. minuty, kdy se prosadili Mojžíš a Plášek. Do branky nastoupila od začátku posila z Jihlavy Jaroslav Suchan, který za svá záda pustil pouze jednu střelu. Skončila "selanka", body jsou rozdány, teď už půjde do tuhého. Již v úterý vypuknou líté boje o mistrovský titul a na Znojemské orly čeká první překážka v podobě Vítkovic.
Ve vlažném tempu se nesl začátek posledního kola základní části extraligy. Znojemští přivítali na svém ledě celek Českých Budějovic, se kterým letos ještě neprohráli. Solidní sérii chtěli prodloužit a odpovídal tomu i počátek utkání, kdy Turek musel zasahovat proti několika jedovatým střelám domácích. Hosté první nebezpečnou střelu na domácího gólmana vyslali až v 10. minutě, kdy bomba útočníka Kotrly šla jen těsně nad. I přes velmi častá vyloučení se v první třetině už nic vážnějšího nestalo.

Druhá třetina nezačala pro Orly vůbec dobře. Ve 22. minutě byl vyloučen znojemský Štefanka a o necelou minutu později i Ondřej. Budějovickým se tak naskytla možnost dvojnásobné přesilovky, kterou po devatenácti vteřinách zužitkoval Kutlák. Pro Znojemské mohlo být ještě hůř, když o necelou minutu později nastřelil Posmyk tyč a ve 32. minutě dokonce Jihočeši dopravili puk do branky, ale hlavní sudí po poradě s videorozhodčím branku neuznal, neboť Suchan posunul domácí svatyni. Svůj tým pak podržel několika jistými zákroky. Ve 34. minutě dostali Orli možnost další početní převahy, kterou využil hned po pěti vteřinách Pucher. V poslední šanci druhé třetiny se ocitl domácí Ministr, avšak Turek jeho úmysl vystihl.

Na začátku třetí třetiny se na Jihomoravany opět usmálo štěstí, to když Posmyk už podruhé v zápase trefil tyč. Domácí si potom dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, ale skóre se měnilo až ve 49. minutě, kdy v přesilové hře od modré čáry propálil gólmana Jihočechů Mojžíš. Po chvíli Pláškova rána z křídla zazvonila o konstrukci branky a pak se před Turkem roztočil kolotoč střel. Nejprve to zkoušel Štefanka, po něm Pucher a Bičánek, celou akci završil v 50. minutě zasunutím za brankáře hostů po objetí branky právě Plášek. Utkání se dohrálo pod taktovkou Znojemských, na budějovickém mužstvu už nebyla vidět snaha s výsledkem ještě něco udělat.


Autor: JaŠ, PeF

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Radim Bičánek 0 0 0 1 2
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 0 0
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Milan Ministr 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 1 0 1 0 0
Roman Němeček 0 1 1 1 0
Angel Nikolov 0 0 0 0 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 2
Karel Plášek 1 0 1 1 0
Peter Pucher 1 1 2 1 0
Filip Smejkal 0 0 0 0 0
Ondřej Šmach 0 0 0 0 2
Juraj Štefanka 0 1 1 1 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Suchan 60 0 1 29 96,67 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Votruba (Znojmo): Určitě jsme tento zápas nechtěli vypustit, museli jsme hrát naplno, jednak kvůli divákům, jednak kvůli přípravě na play-off. Kdybychom hráli uvolněně, nebo se hráči nějak šetřili, tak kolikrát dojde k úrazu. Utkání bylo otevřené hlavně z naší strany. Pouštěli jsme Budějovice do přečíslení. Zlepšili jsme se až ve třetí třetině, kdy jsme soupeře přehrávali a myslím si, že zápas skončil spravedlivě naším vítězstvím.

Milan Kupka (České Budějovice): Pro domácí to bylo dnes jednodušší utkání, protože nemohli ani postoupit, ani spadnout ze svého pátého místa. Hráli vlastně pro diváky, aby se s nimi rozloučili vítězstvím, kdežto my jsme museli hrát ještě o body kvůli umístění na sedmém nebo osmém místě. Určitě byl ale zápas pro diváky zajímavý a skončil pro domácí vítězstvím.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
st 8. 3. 2006

Z orlí perspektivy: 52. kolo ZNO – CEB

Aktuální zprávy
pá 10. 3. 2006

Suchan se zhostil role dvojky se ctí

Aktuální zprávy
čt 9. 3. 2006

Znojmo využívá spolupráce s prvoligovými kluby