Znojmo využívá spolupráce s prvoligovými kluby

Aktuální zprávy
ČT 9. 3. 2006
Z n o j m o - Poslední zápas základní části extraligy odchytal jihlavský gólman Jaroslav Suchan, náhrada za zraněného Nora H&#229;rstad-Evjena. Již v předchozím kole se v sestavě Znojma objevili také dva hráči prvoligové Olomouce, <b>Milan Ministr</b> a Filip Smejkal. Důvodem jejich přítomnosti jsou problémy se čtvrtou útočnou formací, která v poslední době nebyla kvůli absencím kompletní. „Jsme tady, abychom doplnili mužstvo a máme tu defenzivní úkoly. Chceme co nejvíc pomoct,“ říká Smejkal a Ministr ho doplňuje: „My tady hrajeme tak, abychom neudělali chybu.“
V Olomouci, kterou hned ve čtvrtfinále vyřadilo ambiciózní Ústí nad Labem poměrem 4:0 na zápasy, odehráli většinu utkání společně. Díky úspěšné spolupráci ovládli čelo kanadského bodování hanáckého mužstva. Také ve Znojmě si jeden duel zahráli bok po boku, avšak proti Českým Budějovicím je trenéři rozdělili. „Devadesát procent jsme hráli spolu, ale tady nejde o to, abychom v tomto mančaftu hráli vedle sebe. Jsme tady na pomoc, Beroun je nemocný, tak jsem měl to štěstí, že můžu hrát ve třetí lajně, jinak bychom pravděpodobně spolu hráli čtvrtou lajnu,“ vysvětluje Ministr.

Sami ani netuší, jestli přišli na jih Moravy formou hostování, nebo na střídavé starty. „To my vůbec nevíme, jak to vlastně je, to je záležitost trenérů,“ omlouvá se Filip Smejkal. Ministr k tomu dodává: „Existuje tady nějaká spolupráce Olomouc – Znojmo a pravděpodobně to vzniklo z toho.“ Vysoký, světlovlasý útočník měl v průběhu utkání několik dobrých šancí. „Já jsem se snažil neudělat chybu, dvakrát mi to tam výborně nahrál Radek Haman, škoda, že jsem to neproměnil,“ lituje.


Otázkou zůstává, zda oba borci zasáhnou v dresu Orlů také do vyřazovacích bojů. Vzhledem k tomu, že není radno měnit vítěznou sestavu, se to dá očekávat.

NEWSLETTER