Orli Znojmo Orli Znojmo
43. kolo
Tipsport Extraliga - út 24. 1. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:2p
0:2, 1:0, 1:0 - 0:0
Vítkovice

Napínavé utkání nenašlo vítěze

Z n o j m o - Remízou skončilo utkání plné dramatických okamžiků a nevyužitých šancí. Začátek utkání sice byl zcela v režii hostujícího týmu, ale Orli se v průběhu dějství sebrali a naznačili, že s výsledkem 0:2 po první třetině určitě spokojeni nebudou. Ondřej snížil při dvojnásobné přesilovce na rozdíl jedné branky a vyrovnávacím gólem potěšil věrné znojemské fanoušky Uram. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se již skóre neměnilo.
První dějství nezačalo pro domácí příliš šťastně.Již ve 4. minutě inkasovali po nenápadné akci Krenželoka s Burgerem. Znojemští pak sice měli několik gólových příležitostí, ale ani Ondřej, ani Dopita a dokonce i Haman své šance neproměnili, vyrovnání nepřinesla ani přesilová hra. Na druhé straně se hráči Vítkovic chopili příležitosti a při oslabení domácích zvýšili Šimíčkem na rozdíl dvou branek.

Po přestávce jakoby na led nastoupil jiný tým Orlů. Ve slibné situaci se ocitl Dopita, ale netrefil poloodkrytou branku. Orli si nadále vytvářeli až drtivý tlak, ale ke gólu to nevedlo. Až v závěru druhé třetiny se diváci dočkali snížení Ondřejem, který při dvojnásobné přesilovce překonal skvěle chytajícího Pince.

V podobném duchu pokračovala i závěrečná část. Znojmo si připravilo několik brankových příležitostí, ale neujala se žádná. Až dvojnásobná přesilovka hostů zpomalila nálety Orlů. Trvaj během oslabení několikrát uhasil oheň před brankou. Když někteří „věrní“ fanoušci již odcházeli domů, nevěříce ve vyrovnání, rozjásal stadion Uram, kterému přesně na hůl přihrál Beroun. Skvělý obrat mohl dovršit Pucher trestným střílením 31 vteřin před koncem, ale blafák mu nevyšel.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém bylo k vidění několik zajímavých momentů na obou stranách. Nejdříve Pucher netrefil po přihrávce Urama odkrytou branku, o minutu později dorážel vítkovický Burger střelu vyraženou Trvajem, která však těsně minula znojemskou svatyni. Oba týmy si připisují po bodu.


Autor: JaŠ, PeF

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 1 1 1 0
Radim Bičánek 0 0 0 -1 2
Martin Čakajík 0 0 0 1 2
Jiří Dopita 0 0 0 0 2
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 1 2
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 -1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 -1 0
Zdeněk Ondřej 1 0 1 0 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 0 0
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Marek Uram 1 1 2 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 65 0 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Votruba (Znojmo): "Začali jsme nepochopitelně vlažně, inkasovali jsme dvě branky. Ve druhé třetině, která bývá naše nejlepší, jsme se vzpamatovali. Ovšem vstřelili jsme v této části pouze jednu branku. Klíčovým momentem zápasu bylo naše více než minutové oslabení tří proti pěti, v němž jsme neinkasovali branku. Po tlaku se nám podařilo v závěru vyrovnat a dokonce sahali po vítězství, ovšem Pucher neproměnil trestné střílení. Remíza je ale podle mého názoru spravedlivým vyjádřením sil."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Chtěli jsme si udržet před Znojmem minimálně stejný bodový odstup, což se nám podařilo. Zápas jsme měli v úvodu pod kontrolou, od druhé třetiny jsme ale přenechali soupeři prostor a nechávali jej i často střílet. Po jediné chybě ve třetí třetině jsme inkasovali vyrovnávací branku, bod nám nakonec zachránil brankář Pinc, jenž chytil trestné střílení."

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
ne 22. 1. 2006

Z orlí perspektivy: 43. kolo ZNO – VIT

Aktuální zprávy
út 24. 1. 2006

Dvoubrankové vedení Vítkovic na Orly nestačilo