Dvoubrankové vedení Vítkovic na Orly nestačilo

Aktuální zprávy
ÚT 24. 1. 2006
Z n o j m o - Utkání plné zvratů bylo k vidění ve 43. kole extraligy ve znojemské Hostan aréně. Po první třetině by se mohlo zdát, že Orli tentokrát o body přijdou. Nakonec to byli domácí, kteří sahali po vítězství. Půl minuty před koncem poslední třetiny odpískal rozhodčí Smeták v souladu s pravidly trestné střílení za posunutí vítkovické branky. Jako exekutor vyjel ze střídačky Pucher. „Petera jsme určili, protože víme, že je na samostatné nájezdy nejlepší. Proto jsme ho tam poslali,“ prozradil po zápase trenér Votruba.
Smrtící zbraň znojemského kapitána, blafák do bekhendu, tentokrát selhala. Puk se mu po hokejce svezl a střela neměla ani přesnost, ani razanci. Odpískání trestného střílení těsně před koncem zápasu vyvolalo v ochozech vzpomínku na barážový duel s Jihlavou, kdy došlo k podobné situaci v prodloužení, tehdy proti Znojmu. Podle pravidel se tak musí potrestat úmyslné posunutí branky v posledních dvou minutách hrací doby a během celého prodloužení. Znalci a pamětníci si jistě vzpomenou na nešťastné posunutí branky Masákem a nekompromisní gesto rozhodčího Rejthara. Vlk tehdy znojemského brankáře Kuběnu překonal a série se dále zdramatizovala.

Po měsíční absenci, zaviněné zraněním ruky v utkání se Spartou, zasáhl poprvé v polovině zápasu do hry Jiří Beroun. A naskočil hned do prvního útoku k Pucherovi a Uramovi. Na první pohled bylo vidět, že si to velmi užívá a taky se tím netajil: „V první lajně se hraje skvěle, stačí si tam jenom najíždět a puky na hokejku přiletí sami.“ Byl strůjcem vyrovnávacího gólu, na který přesně přihrál zadovkou Uramovi. „Snažil jsem se to dát před bránu a Mára pěkně zavěsil. Viděl jsem že míří do brány, tak jsem to tam zkusil hodit a ono to prošlo. Bylo to úplně naslepo a jsem rád, že to tak dopadlo,“ popisuje svůj podíl na důležité brance Beroun. I on se přes radost z návratu na znojemský led vrací k nepovedenému začátku zápasu: „Ten se nám fakt nepovedl a Vítkovice nás slušně přehrávaly. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a měli jsme i víc šancí. Škoda, že to tam nespadlo, mohlo to vypadat úplně jinak.“ Utkání dohrál v pohodě, i když do něj nastupoval s malými obavami. „Je mi dobře, ale měj jsem chvilku strach co se mnou udělá to zápasové manko. Ruku ještě trochu cítím, uvidíme, jak to bude dál,“ svěřuje se mladý útočník.

Vítkovice okupují delší dobu čtvrté místo tabulky. Na jejich pozici si ale dělá chutě několik mužstev, včetně Znojma. Možnost prodrat se do elitní čtyřky nevyloučil ani trenér Votruba: „Je to reálné, hlavně v současném tříbodovém systému. Stačí dvakrát, třikrát vyhrát a vynese vás to úplně jinam. Ale Vítkovice mají tak kvalitní mančaft a příznivé vylosování, že si svoji pozici určitě pohlídají.“ Do konce základní části zbývá ještě devět kol, takže naděje na dobré umístění stále trvá. Orli svoji chuť skončit v elitní společnosti, zaručující účast v play-off, musí potvrdit dobrými výkony.

NEWSLETTER