25'
40'
51'

Znojmo ovládlo i třetí zápas a je krůček od postupu

Dohrávané třetí utkání finálové série jasně opanovali znojemští hokejisté. Utkání zahájené po nedělní nedohrané partii v 11. minutě jednoznačně opanovali a ve středu mohou doma slavit postup do CHANCE ligy! Na všech gólech se podílel Tomáš Svoboda, čisté konto vychytal Matěj Žajdlík.

Prvních deset minut partie se odehrálo v původním termínu v neděli. Fanoušci Orlů zcela ovládli vnitřek malé Ice Areny v pražských Letňanech a vytvořili znojemským hráčům bouřlivé domácí prostředí. Toho hostující celek využil po necelých devíti minutách na konci přesilovky, kdy se do přihrávky na vrcholu kruhu z první ideálně trefil Tomáš Svoboda a svým desátým gólem v play-off se trefil pod břevno. Záhy veškeré další snažení utla díra v ledu, kterou se domácím ledařům nepovedlo včas spravit a zápas musel být přerušen.

O den později, tedy v pondělí, se navázalo už na opravené ploše buly v čase 10:35 a zápas pokračoval. Přesilovku si vyzkoušeli také domácí, ale nevyužili ji. Po první pauze pak postupně jasně dominovali Znojemští. Při hře pět na pět nepůjčovali soupeři příliš kotouč a hráli nátlakovou hru, na kterou Letňany těžko hledaly odpověď.

V 25. minutě se ve zmatku před brankou Brázdila nejlépe zorientoval Svoboda, krásnou zadovkou našel Dominika Sklenáře a ten pálil přesně. V samotném závěru třetiny si pak mezi kruhy našel volný puk Marek Špaček a zvýšil vedení Orlů už na 3:0.

Letci recept na znojemskou hru nenašli ani v závěrečné třetině. Zkusili velmi brzy odvolat brankáře, ale tento risk se jim nakonec nevyplatil. Po delší době, kdy Orli drželi kotouč, přenechal Hruška před prázdnou brankou gól na zlatém podnose Tomáši Svobodovi a znojemský kapitán definitivně rozhodl.

Finálová série se tak za stavu 3:0 pro Znojmo vrací na jih Moravy, kde se ve středu od 18:00 může definitivně rozhodnout o vítězi a postupujícím.

Jiří Beroun (Znojmo): Podařilo se nám zvítězit, jsme spokojeni, i když domů po dvou dnech vezeme jen jeden bod. Zápas byl roztahaný do dvou dnů, ale i tak měl dobré tempo od obou týmů. Letňany mají bruslivé mužstvo mladých kluků, jsou výborně nachystaní a ne nadarmo vyhráli celou západní skupinu ligy. Chtěli jsme hodně chodit před bránu a i do ní, to se nám povedlo a zápas jsme strhli na naši stranu. Je výborné, že máme dva vyrovnané gólmany, kteří nás dovedou podržet, dnes se to povedlo Matěji Žajdlíkovi. Musíme se nyní dát dohromady a nachystat na středu. Věřím, že to urveme.