49'
53'
58'

Čtvrtfinále je doma! Orli slaví rychlý postup

Znojemští hokejisté vlétli na soupeře bez rozpaků, brzy se ujali vedení a svůj náskok pravidelně přiživovali – před polovinou duelu svítilo na časomíře výmluvné skóre 5:0. Nový Jičín ale nehodlal snadno kapitulovat a třemi góly – dvěma v početní výhodě a jedním v oslabení – zamotal znojemské hlavy. V dramatické koncovce došlo i na hru bez brankáře a do prázdné klece zpečetil výhru Orlů druhou trefou v utkání Dominik Sklenář.

Orli vlétli do třetího osmifinále ve stejné sestavě jako v Novém Jičíně, pouze v brankovišti dostal přednost Matěj Žajdlík a hostující brankář Šimonů si hned od samého začátku nemohl stěžovat na nedostatek práce. Na konci druhé minuty navíc poprvé inkasoval, když zužitkoval přihrávku z mezikruží zcela nehlídaný Patrik Čermák. V polovině osmé minuty se u střídaček do sebe pustili v pěstní výměně domácí Špaček a hostující Sluštík. Hra dále plynula bez větších šancí. Až v jedenácté minutě stál na správném místě před brankou junior Max Kotrba a dorazil střelu Šťovíčka za rozhozeného brankáře Nového Jičína. Následovala přesilovka hostů, ale i v ní útočili Orli. Nejprve kličkou nevyzrál na Šimonů Jan Hruška a poté ani dělovkou Stránský. Brankář Orlů Žajdlík si v první třetině nepřipsal ani jeden zákrok.

I ve druhé třetině pokračovala dominance Znojma. Nejprve třetí brankou rozjásal fanoušky Jakub Köver, jehož vybídl k zakončení Jenáček. Za tři minuty vyrazili Orli do rychlého útoku a odražený kotouč doklepl do prázdné branky Martin Šťovíček. V šestadvacáté minutě z rohu vybruslil Kirill Nižnikov a pátou brankou vyhnal Šimonů na střídačku. Do branky se postavil Filip Hořejší, hosté ožili a z ojedinělé šance v přesilovce snižili, když Adam Flok měl před brankou dostatek času na dorážku. Jednadvacátá minuta přinesla tyčku znojemského obránce Remty. Žajdlík podržel Orly v pětatřicáté minutě, na jeho výstroji ztroskotal se svojí šancí Juříček. Vzápětí si první početní převahu vyzkoušelo Znojmo, ale prosadit se v ní nedokázalo. Hosté odpověděli několika střelami, ale Žajdlík byl pozorný.

Do třetí části vstoupili Orli střelou Jana Hrušky a pohlednou akcí Nižnikova, ale ani jeden stav utkání nenavýšil. Za hosty se pokoušel zkorigovat kapitán Květoň, jenže neprostřelil bránícího hráče a na opačné straně střílel z první bez přípravy Ondřej Svoboda jen do brankáře. V sedmačtyřicáté minutě vyloučili rozhodčí kapitána Znojma Tomáše Svobodu a Nový Jičín podruhé v utkání využil početní převahu. Na Žajdlíka dokázal vyzrát Jan Sluštík. Poté měli možnost přesilovky i Orli, ale prosadit se po chybě v obraně dokázali znovu hosté. Maliník ještě ve velké šanci netrefil branku, ale Adam Flok následně našel volně ležící kotouč a v úniku prostřelil druhou brankou v zápase Žajdlíka. Znojmo ale velmi rychle odpovědělo, když Dominik Sklenář tečoval střelu Remty a zvýšil na 6:3. Hostující tým ale neskládal zbraně a opět snížil. Pohlednou samostatnou akci předvedl Dan Handl. Nový Jičín zariskoval a odvolal brankáře, čehož využil ke vsítění sedmé branky Dominik Sklenář. Znojmo tak po výhře 7:4 slaví postup do čtvrtfinále.

Tomáš Jakeš: Velký respekt před Jičínem. Hráli výborně a byli na nás skvěle takticky připraveni celou sérii. I dnes, ale i v těch předchozích zápasech tam od nás bylo místy nějaké podcenění, což se nám nesmí stávat. Musíme myslet i na zadní vrátka. Soupeř hrál na hranici svých možností a určitě nás prověřil. Pro nás se ale nic nemění. První série je za námi, počkáme na dalšího soupeře a jdeme si dále za naším cílem.

Petr Macháček (Nový Jičín): Znojmo si od samého začátku utkání kráčelo za vítězstvím. Znovu se díky naší chybě dostalo brzy do vedení. My jsme jim v závěru utkání dokázali trošku zamotat hlavu, ale celou sérii byl puk na jejich straně. Já doufám, že jsme Orlům ukázali nějaký varovný prst pro další pokračování play-off, protože pokud vypadnou z tempa, budou to mít hodně těžké.