Tři zápasy, tři výhry. To je pro nás důležité, říká Matěj Žajdlík

Rozhovory
ČT 16. 3. 2023
Osmifinále druhé ligy proti Novému Jičínu je již splněná část cesty Orlů za postupem do Chance ligy. Znojemský brankář Matěj Žajdlík hodnotí poslední zápas i celou sérii první části vyřazovacích bojů play-off.

Poslední zápas v osmifinále, jaký byl z vašeho pohledu?

Zhodnotil bych ho jednoduše, výhrou. Bohužel konec jsme si trošku zkomplikovali, ale jinak jsme celý zápas dominovali. V první třetině jsem vlastně neměl ani zásah, takže to je potom pro mě těžší. Pro diváky muselo být atraktivní, že padaly góly na obě strany. Myslím, že nemáme důvod dávat hlavy dolů, výhra se určitě cení.

V první třetině ani jeden zásah, jak je pak těžké udržet se v koncentraci?

Pro každého brankáře je daleko lepší a jednodušší, když je pod permanencí střel. My máme kvalitní tým, díky tomu takové zápasy někdy jsou, že nemáme moc zásahů. Potom si tu koncentraci musíme najít někde jinde a udržovat si ji každou chvíli.

Jak vám sedl Nový Jičín jako soupeř do osmifinále?

My jsme od nich možná čekali trošku jinou hru. Mysleli jsme, že budou hrát podobně hokejově jako v základní části. Tam ty zápasy proti nim byl dobrý hokej. Teď se více zatáhli a snažili se hodně bránit. Což bylo asi logický, protože věděli, jaký hokej hrajeme my a museli najít nějakou strategii, jak na nás zkusit vyzrát. V Jičíně se jim to dařilo, ale nakonec jsme to taky zvládli. Jinak se nám proti nim všechny zápasy hrálo dobře. Tři zápasy, tři výhry, a to je důležité.

Probíhá nějaká speciální příprava na soupeře v play-off?

Máme nějaká videa, kde se na jejich zápasy můžeme podívat. Ale my chceme porazit každého a dojít si do našeho velkého cíle, takže se soustředíme převážně na sebe. Je nám jedno jestli hrajeme s tím nebo tím, jdeme zápas po zápase a snažíme se vyhrávat.

NEWSLETTER