20'
23'
58'

Orli udolali Linz i počtvrté v sezóně

Znojmo si připisuje tři body do tabulky po výhře na ledě posledního Linze. Domácí vedli od 5. minuty zásluhou Bortňáka, za Orly vyrovnal před první pauzou Zubov, v přesilovce otočil Svoboda a do prázdné branky pečetil výsledek Gorčík.

Úvod utkání se českému týmu nevydařil. Po necelých šesti minutách hry našel Rotter přihrávkou zpoza branky mezi kruhy Dalibora Bortňáka a slovenský útočník rychlou střelou využil zakrytého výhledu brankáře Kantora – 1:0. Orli navíc kvůli porušení postupu při vhazování museli do oslabení, těžkou situaci ale zvládli. Sami pak postupně přebrali iniciativu a v poslední minutě první části taky vyrovnali. Lucianiho sražená přihrávka se dostala k Iljovi Zubovovi, který rychlým švihem překonal rozhozeného Coreaua v brance.

Po pauze šlo Znojmo do vedení díky krásné přesilovkové akci, při níž Prokeš našel od brankové čáry najíždějícího Tomáše Svobodu a ten zavěsil do odkryté klece. Tradičně hodně vidět byl pak Brian Lebler, jeho dvojici šancí ale zneškodnil Pavel Kantor. Znojemský brankář uspěl i proti Rotterovi, a tak šli do kabin spokojenější Orli.

V závěrečné třetině hrál český tým přeci jen opatrněji a vyjma chyby následované samostatnýmu únikem Kantoly, který zlikvidoval Kantor, soupeře k ničemu nepustil. Razítko na tříbodový zisk dal dvě minuty před koncem trefou do prázdné branky při power-play soupeře Sebastian Gorčík, jenž zamířil prakticky z vlastního pásma. Orli si tak vylepšili bilanci v tabulce před posledními pěti koly.

Glen Hanlon (Znojmo): Víme, že náš tým je schopný tvořit si šance a dát branky. Co se nám nedaří tak jak bychom si představovali, je hra dozadu. Proto je důležité, že jsme byli schopni zvládnout zápas jako tento, dlouho byl vyrovnaný, skóre bylo 2:1. Inkasovali jsme jen jednou, což je pozitivní. Tyto zápasy musíme zvládat, pokud chceme být v play-off. Tabulka je velmi vyrovnaná, zbývá pět zápasů a každý je pro nás důležitý.