Orli Znojmo Orli Znojmo
46. kolo
ICE Hockey League - so 5. 2. 2022
Znojmo
3:2
1:1, 1:1, 1:0
Innsbruck
10'
31'
54'
6'
38'

Skvěle! Znojmo prodloužilo proti Innsbrucku domácí neporazitelnost

Znojemští hokejisté si připisují vůbec první výhru nad Innsbruckem v této sezóně a získávají důležité body v boji o play-off. Rozhodující trefa přišla sedm minut před závěrečnou sirénou z hole Ryana Culkina.

Znojmo vkročilo do čtvrtého zápasu v pěti dnech poněkud pasivně, což se mu vymstilo v šesté minutě, kdy po dorážce Alexe Dostieho prohrávalo 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď a dočkali se jí v desáté minutě, když Sedlákovu střelu od modré tečoval za záda McColumma Filip Ahl. Posléze měli Orli velkou možnost dostat se dokonce do vedení, neboť si zahráli dlouhou přesilovku proti třem, ale hosté se bez větších obtíží nakonec ubránili.

Na začátku druhé třetiny mohl poslat Jihomoravany do vedení Luciani, který se postavil k exekuci trestného střílení, avšak rakouského gólmana na hruškách nenachytal. Neúspěšný byl o pár minut později také Zubov, a tak se skóre měnilo až ve čtyřiatřicáté minutě během přesilovky domácích. Obrana Innsbrucku nechala před brankou nepokrytého Zubova s Radkem Prokešem. Znojemští útočníci si pohotově vyměnili kotouč a druhý jmenovaný zakončoval do poloprázdné klece. Netrvalo to však dlouho a bylo opět vyrovnáno. Při zmatku ve znojemské obraně pohotově zareagoval Ryan Bourque, který zamířil přesně nad vyrážečku Kantora.

Ve třetí třetině zažili Orli horké chvíle, především při střele Feldnera z bezprostřední blízkosti, kdy je zachránila tyč za Kantorem! Zbytek zápasu kouskovala vyloučení na obou stranách, což domácím hrálo do karet. V padesáté čtvrté minutě si nabruslil mezi kruhy Ryan Culkin a prudkou střelou poslal své barvy do vedení. Závěr třetiny dohrávalo Znojmo ve čtyřech a Innsbruck si vyzkoušel power-play. Na vyrovnání se však nezmohl a český celek si tak připisuje pátou domácí výhru v řadě.


Autor: Lukáš Caha

Hráli jsme jako jeden muž, těší Ryana Culkina

Orli Znojmo odehráli s Innsbruckem další vyrovnané utkání. Tentokrát se ale „paní štěstěna“ přiklonila na jejich stranu, když ve třetí třetině rozhodl o důležité domácí výhře Ryan Culkin. Nejproduktivnější znojemský obránce skóroval při přesilové hře a potvrdil, že v početní výhodě se Orlům v této sezóně extrémně daří.

Další domácí zápas, další výhra. Jak hodnotíte utkání?
Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. My máme v této sezóně s Innsbruckem obrovské problémy. Hrají velmi silový, ne příliš rychlý hokej. My ale na sobě pořád makáme a dnes jsme proti nim měli výhodu domácího prostředí, což nám ohromně pomohlo. Jsme strašně moc šťastní za další domácí výhru.

Bylo to velmi vyrovnané utkání od začátku do konce. Co podle vás nakonec zápas rozhodlo?
Rozhodlo to, že jsme hráli jako jeden muž. Bojovali jsme jeden za druhého. I když jsme měli málo času, dokázali jsme se na utkání dobře připravit. Věříme v naše schopnosti a s tím jdeme do každého zápasu.

Kde je podle vás příčina toho, že doma se vám daří pravidelně vítězit a venku je to pravý opak?
Chybí nám naši fanoušci. (směje se). Ale ne vážně; podle mého názoru je to o té energii tohoto stadionu a domácí atmosféry. Fanoušci nás doma ženou. To nám ve venkovních zápasech chybí a my se s tím nedokážeme vypořádat. Chceme ale zůstat stále dobře naladění, jednou se to musí venku zlomit.

Jak moc se v tomto zběsilém programu těšíte na den odpočinku?
Samozřejmě se těšíme, až si všichni odpočineme. Je to teď velmi hektické období. Zápasy jdou rychle po sobě a není moc prostor na cokoliv jiného. Je potřeba zaledovat zranění, načerpat síly a v dalším utkání předvést nejlepší možný výkon.


Autor: Marek Hruška

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Ahl 1 0 1 0 4
Jan Bartko 0 0 0 0 0
Josh Brittain 0 0 0 -2 0
Ryan Culkin 1 1 2 1 0
Tor Eriksson Immo 0 1 1 0 0
Sebastian Gorčík 0 0 0 0 0
Josef Hrabal 0 0 0 0 0
Jakub Köver 0 0 0 0 0
Michal Kvasnica 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 0 0 0 0 2
Radim Matuš 0 0 0 -1 0
Brett Neumann 0 0 0 -1 0
Radek Prokeš 1 1 2 0 0
Adam Sedlák 0 1 1 1 2
David Stránský 0 0 0 -2 0
Alexander Younan 0 0 0 -2 0
Ilja Zubov 0 2 2 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Pavel Kantor 60 23 2 21 91,30 0 2

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Utkání mělo parametry play-off. Innsbruck měl výborný pohyb, nám se naopak nedařilo na začátku. Ty šance byly padesát na padesát, nakonec se to naštěstí naklonilo na naši stranu. Na ledě nemáme jediného hráče, který by něco vypustil. Filipa Ahla je plný led, výborně hrají i Ilja Zubov, Radek Prokeš... To bych mohl vyjmenovat opravdu celý tým včetně gólmana.

Fotogalerie

Související články