Orli Znojmo Orli Znojmo
34. kolo
ICE Hockey League - po 7. 2. 2022
Znojmo
5:2
4:1, 1:1, 0:0
Fehérvár
4'
5'
6'
8'
35'
16'
23'

Fantastický začátek v duelu s Fehérvárem poslal Orly do TOP 6

Lepší začátek proti Fehérváru si Orli nemohli přát. Již po osmi minutách vedli o čtyři branky a svůj náskok pevně střežili až do posledních minut. Tříbodová výhra je tak vynesla na šesté místo v ligové tabulce.

Na znojemském ledě se začalo od prvních vteřin ve svižném tempu. Po úvodním vhazování se hra přesunula před maďarské brankoviště, kde se pokoušel Zubov šikovně tečovat Culkinovo nahození. Po třech minutách oslabil svůj tým Shaw a Orli početní výhodu rychle využili zásluhou Radima Matuše. V rychlém sledu přišel i druhý přesný zásah. Špatné rozehrávky zpoza fehérvárské klece využil Prokeš, našel před brankovištěm Anthony Lucianiho, jenž se z ideální pozice nemohl při své střelecké pověsti mýlit. Totální blackout čertů završil za pomoci teče jednoho z hostujících hráčů Tor Immo. Tři góly během pouhých sedmdesáti vteřin naprosto rozložily hostující celek. A to bylo odehraných pouhých pět minut utkání!

Orli si dali na chvíli od svých střeleckých choutek pauzu. Ale opravdu jen na chvíli. V čase 7:26 se postaral o čtvrtý gól v maďarské síti nejlepší znojemský snajpr Radek Prokeš. Na Znojemských bylo jasně vidět, že si věří, což dokazovali dalšími pokusy Matuš či Luciani, v obou případech však gólman Tirronen udržel kotouč před brankovou čárou. Zanedbávaný Kantor na druhé straně kluziště skutečně neměl příliš práce, i proto se překvapivě nechal nachytat nepříliš razantním, přesto přesným zakončením z hole Timothy Campbella. Snížení udělalo tečku za jinak velmi povedenou třetinou ze strany Znojma.

V prostředním dějství převzali iniciativu hosté a brzy také vsítili gól. Na 2:4 snížil po teči, která byla ještě přezkoumána na videu kvůli možnému zásahu vysokou holí, Csanad Erdély. Orli mohli kontrovat po přečíslení Brittaina a Neumanna, druhý jmenovaný hráč vzal zakončení na svá bedra a z blízkosti neprostřelil lapačku Tirronena. Fehérvár si i nadále počínal v útoku aktivněji, uzamkl domácí v jejich obranném pásmu, avšak chybělo přesné zakončení. Po polovině duelu pro Znojmo svitla dobrá příležitost při přesilové hře, kterou v jejím závěru přetavil v ikonickou „pátou“ Tor Immo. Ten obdržel krásnou přihrávku od Lucianiho do mezikruží a poslal kotouč nechytatelně k tyči. Druhou periodu ukončila neúspěšná přesilovka Maďarů, po níž týmy odcházely do kabin za stavu 5:2.

Méně atraktivní podívaná třetí třetiny přinášela gólové šance jen sporadicky. Za Kantorem sice zazvonila tyč po zakončení Fourniera, to však bylo na dlouhou dobu vše. Větší kolotoč se roztočil před znojemskou svatyní při další početní výhodě soupeře, ale ani teď neměl gólové obrysy. Orli zvládli oslabení výborně a hostujícímu celku nedovolili nic velkého. Minuty na časomíře rychle mizely a náskok zůstával nezměněn. Naopak navýšit ho mohl ve výtečné příležitosti Hrabal, který dostal nabito do mezikruží, odkud však nedokázal přehodit betony Tirronena. Fehérvár sáhl více jak šest minut před sirénou k variantě hry bez gólmana. Tirronen se dle potřeby vracel do brankoviště a čerti tak číhali na svou šanci alespoň snížit. Ta nepřišla. Orli si tak ze zápasu odnesli zasloužené tři body.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Chceme stoupat tabulkou vzhůru, má jasno Tor Immo

Švédský šikula Tor Immo se proti Fehérváru hned dvakrát zapsal do listiny střelců a nasměroval tím Orly za další domácí výhrou. Znojemská střídačka na jeho spolupráci s krajanem Ahlem a zkušeným Zubovem hodně sází. Výborné výkony třetí formace jsou před nejdůležitější fází sezóny velkým příslibem.

Začátek utkání vám náramně vyšel… Jak byste zhodnotil toto utkání?
Na soupeře jsme od prvních vteřin vlétli a už v první polovině první třetiny jsme vedli 4:0. Byl to fantastický začátek. Naprostý opak předchozích domácích zápasů s Dornbirnem a Innsbruckem, i když jsme nakonec i tato utkání dovedli do vítězného konce.

Proti Fehérváru jsme ukázali náš hlad po gólech. Hráli jsme od začátku opravdu velmi dobře jako tým. První třetina nakonec prakticky rozhodla. Máme skvělou partu a tato výhra nás v tabulce zase posune vzhůru.

Zmínil jste odlišný vstup do utkání oproti předešlým dvěma domácím zápasům, co konkrétně rozhodlo o výhře proti Fehérváru?
Pro nás je domácí prostředí obrovskou výhodou. Cítíme se tu silní a věříme si. Už jsme se dokázali dostat zpět do tempa, ve kterém jsme byli, než nás zbrzdil Covid. Konkrétní zápas ovlivňuje spousta faktorů. Nám to tentokrát vyšlo na jedničku. Chtěli jsme navázat na výhru s Innsbruckem a s tím jsme do utkání šli.

Máte za sebou pět zápasů v sedmi dnech. Jak se aktuálně cítíte?
Cítím se dobře (směje se). Měli jsme dobrou přípravu, věděli jsme, co chceme hrát. Když máte dobře natrénováno, zápasy jsou pak hlavně zábava.

Díváte se hodně na tabulku? Přeci jen se teď pořadí týmů dost mění…
Ano, sledujeme to. Je to vzrušující část sezóny, jelikož každý bod teď může rozhodovat. Snažíme se předvádět, co nejlepší výkony a jít si za svým cílem.


Autor: Marek Hruška

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Ahl 0 1 1 1 2
Jan Bartko 0 1 1 0 0
Josh Brittain 0 0 0 -1 0
Ryan Culkin 0 1 1 1 0
Tor Eriksson Immo 2 0 2 1 0
Sebastian Gorčík 0 2 2 1 4
Josef Hrabal 0 0 0 0 0
Jakub Köver 0 0 0 0 2
Michal Kvasnica 0 0 0 -1 0
Anthony Luciani 1 2 3 0 0
Radim Matuš 1 0 1 0 0
Brett Neumann 0 0 0 0 0
Radek Prokeš 1 1 2 1 0
Adam Sedlák 0 1 1 2 0
David Stránský 0 0 0 -1 0
Dominik Tejnor 0 0 0 -1 0
Alexander Younan 0 0 0 1 0
Ilja Zubov 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Pavel Kantor 60 38 2 36 94,74 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Chtěli jsme hrát aktivně, což se na začátku povedlo, padly rychlé čtyři góly. V takovém zápase je pak paradoxně docela těžké vše ukočírovat a hrát pořád stejným tempem. Začali jsme některé situace přehrávat, oni se dostali do hry, dali gól, pak druhý. Přesilovka nás pak vrátila do hry. Třetí třetina už byla opatrnější. V tabulce se posouváme výš, s těžkou sérií zápasů panuje spokojenost, ale musíme vozit body i z venku. Tomáše Svobodu jsme se dnes ještě rozhodli pošetřit, ale příště bude připraven.

Kevin Constantine (Fehérvár): Víme, že Znojmo je doma jedním z nejnebezpečnějších týmů v lize. To pro nás nebylo překvapením, ale když dostanete čtyři góly v deseti minutách, těžko se s tím něco dělá. Třetí třetinu jsme hráli dobře a asi i byli lepší, ale těžko to soudit v momentě, kdy domácí o tolik vedli. Měli jsme teď těžký program a ještě budeme mít, musíme se tím prokousat. Znojmu gratuluji.

Fotogalerie

Související články