60'
19'
52'

Znojmo bojovalo až do konce, z Vídně však odjíždí poražené

Znojemští doplatili v rakouské metropoli na zlý start do utkání. Posléze sice dokázali kontrovat, ale Vídni zafungovaly přesilovky, z nichž hned dvakrát skórovala. O tři góly se postaral křídelník první smrtící formace Matt Bradley. Za Orly snižovali Ryan Culkin a Radek Prokeš.

Znojemští nezačali na rakouském ledě vůbec dobře – již v první minutě šli do čtyř a soupeř dokázal početní výhodu po pár vteřinách využít. Ránu od modré čáry tečoval před Kantorem šikovně clonící Matt Bradley. Záhy po úvodním gólu se Orli opět ocitli v oslabení, které už ale bez větších obtíží zvládli a karta se začala postupně obracet. Kickert ve vídeňském brankovišti měl více práce, poradil si i s dvěma početními výhodami Znojma, navíc v obrovské příležitosti reflexivním zákrokem zneškodnil Culkinovo zakončení. Už to vypadalo, že domácí budou odcházet do šaten s těsným zákrokem, poté se ale objevil na scéně Ryan Culkin, jenž svou dělovkou z mezikruží propálil Kickerta a minutu před sirénou vyrovnal skóre.

V prostředním dějství převzali iniciativu Capitals, zvláště první formace zaměstnávala Kantora téměř při svém každém střídání. Ten ale velmi dlouho držel znojemské naděje hodně vysoko, zneškodnil i zakončení Piffa, jenž osamocený mezi kruhy ztroskotal na rychlých betonech připraveného gólmana. Orlům se podařilo otupit rakouský nápor, avšak samo se k větším šancím nedokázalo probojovat. Po polovině duelu navíc přišla série vyloučení, která rozkouskovala hru. Trochu divoký závěr třetiny nakonec více vyhovoval Vídni a v 36. minutě vrátil svým barvám vedení Charlie Dodero po střele z bezprostřední blízkosti. Nápor domácích opět nabral na obrátkách a Znojemští mohli být rádi, že v posledních vteřinách zvládli ustát nebezpečné kombinace již zmiňované první pětky.

S vylučováním se roztrhl pytel i na počátku třetí části hry a znovu to byli domácí, kterým tato situace více sedla. Druhý gól v početní výhodě přidal po přihrávce zpoza brány Matt Bradley. Stav 3:1 už pro Znojmo nevypadal vůbec dobře, ale český tým se rozhodl zabojovat a v 52. minutě se dočkal snížení. Nejlepší střelec mužstva Radek Prokeš doklepával Lucianiho zpětnou přihrávku do sítě a naděje zahořela naplno. Orli vsadili vše do útoku a snažili se Kickerta ohrožovat ze všech možných pozic. Blízko vytouženému vyrovnání byli po obrovském závaru před vídeňským brankovištěm, kde už někteří hráči zvedali oslavně ruce, dle rozhodčích však kotouč brankovou čáru nepřešel.

Znojemští ještě v poslední minutě a půl sáhli k taktické variantě hry bez gólmana, která ale tentokrát úspěch nepřinesla. Právě naopak. Do opuštěné Kantorovy svatyně přidal pečetící gól Matt Bradley, jenž tak dovršil svůj hattrick a navíc zajistil Vídni tříbodové vítězství.