35'
57'
60'

Orli přejeli mistra! Klagenfurtu nastříleli šest branek a hájí páté místo

Orli vedli na začátku druhé třetiny již o tři branky a svůj náskok postupně navyšovali. V závěrečné dvacetiminutovce však vykřesal špetku naděje soupeř. V poslední minutě sice snížil na rozdíl jednoho gólu, ale domácí již tři body uhájili.

Oba týmy se na znojemském ledě zprvu jen rozehřívaly, kombinace trochu vázla a střely na bránu přicházely jen sporadicky. Hru tak začaly čeřit až tresty. Úvodní domácí přesilovka sice ještě nepřinesla nic světoborného, ta z dílny Klagenfurtu byla o poznání zajímavější. Pozorný Lassila ale dokázal zneškodnit i tečovanou střelu Kocha od modré čáry. Tlak hostů pokračoval i v plném počtu hráčů na obou stranách, ale poté přišlo rychlé přenesení hry před Madlenera a David Bartoš střelou z kruhu zmrazil nápor soupeře. Orli šli záhy znovu do čtyř, opět ale skvěle bránili, navíc rychlík Luciani měl možnost v samostatném úniku posílit vedení svých barev. To se povedlo až v poslední minutě třetiny, kdy si Znojemští vysloužili další početní výhodu a tentokrát si s ní poradili daleko lépe. Již po dvanácti vteřinách dorážel ránu od modré za brankovou čáru Rob Flick.

Při chuti byli Orli i na startu prostředního dějství. Opozdilí diváci se ještě ani nestihli pořádně usadit na svých místech a Tomáš Svoboda nekompromisní střelou z prostoru mezi kruhy rozvlnil síť za zády Madlenera. KAC se však vzápětí nadechl k rychlému kontru a Thomas Hundertpfund zametl puk za Lassilova záda. Po divokém začátku třetiny se na chvíli obě mužstva trochu uklidnila. Znojemský apetit se však nedal jen tak zkrotit a přišly další dva rychlé zásahy. Nejdříve popustil uzdu svým střeleckým choutkám obránce Kevin Tansey, jenž si počkal v kruhu na přihrávku a bez zaváhání zavěsil za Madlenera. O necelou minutu později jej napodobil od modré čáry další bek Jakub Stehlík.

Krátce po polovině duelu se skóre podruhé pohnulo i na straně hostů. Po samostatné akci Lukase Hauduma se podařilo Klagenfurtu snížit na rozdíl tří gólů. Orli ale znovu velmi brzy navýšili již na 6:2 zásluhou Davida Bartoše, jenž našel nepokryté místečko v rohu Madlenerovy klece. Gólové hody jakoby neměly konec! Devátou přesnou trefu si vzal na svědomí rakouský celek, konkrétně Clemens Unterweger uklidil kotouč k tyči Lassilovy svatyně. Na tu jubilejní desátou jsme si však museli počkat až do závěrečného části.

Přesilové hry z úvodu třetí části zůstaly nevyužity, opravdu velká šance přišla na řadu, až když se trestné lavičky vylidnily. Téměř tři tisícovky diváků mohly aplaudovat Lassilovi, jenž bravurním způsobem lapačkou vychytal osamoceného Bischofbergera. Další obdobné příležitosti už ale nepřicházely. Hosté sice ještě zkoušeli něco vymyslet a byli častěji u puku, na obranu domácích dlouho recept nenacházeli. Pomohla až chyba v rozehrávce, kterou po individuálním úniku potrestal Manuel Ganahl, a trochu tak zatopil pod kotlem. Klagenfurt zkoušel už více než dvě minuty před sirénou hru bez gólmana a dvaadvacet vteřin před jejím zatroubením se tento taktický tah vyplatil. Na rozdíl pouhého jediného gólu snížil Patrick Harand. Na víc už ale přeci jen čas nezbýval. Klidné vedení se tak sice zvrtlo v drama, Orli si nakonec své tři body pohlídali.

Jiří Beroun (Znojmo): Povedl se nám výborný vstup do zápasu a i přes chyby jsme se dostali do vedení 2:0. Druhou část jsme zvládli skvěle a soupeři odskočili. Poslední třetina nebyla úplně ideální, ale bereme tři body a to je důležité.

Petri Matikainen (Klagenfurt): Musíme se vrátit zpátky ke hře, která nás zdobila před dvěma týdny. Dnes jsme úplně vypadli z role. Tohle není hokej, který bychom chtěli hrát. Byly tam pasáže, kdy jsme jakoby nebyli na ledě. Znojmo je aktuálně podle mého názoru nejlepší tým ligy. Dnes se to ukázalo. Bojovali, byli excelentní v soubojích, dařila se jim kombinace. Musíme být v dalších utkáních lepší.