Orli Znojmo Orli Znojmo
22. kolo
EBEL - pá 29. 11. 2019
Villach
3:5
1:1, 2:1, 0:3
Znojmo
19'
21'
38'
11'
25'
49'
50'
59'

Orli si ve Villachu vystříleli vítězství, rozhodla závěrečná třetina

Znojemští hokejisté svedli ve Villachu skvělou bitvu, v níž se přetahovali se soupeřem až do posledních minut. Oba týmy si vyzkoušely vedení, nakonec se však všechny tři body stěhují na jih Moravy po vítězné trefě Patrika Nováka.

Jihomoravané nastoupili na rakouský led bez zbytečného respektu a brzy mohl změnit skóre David Bartoš, jenž si však spolu se svým bekhendem vylámal zuby na pozorném Maxwellovi. O pár minut později měl na holi první velkou šanci Villachu útočník Pollastrone, také on ztroskotal na dobře připraveném maskovaném muži Orlů. Bezbrankový stav tak vydržel až do 11. minuty, kdy po rychlém brejku vymetl horní růžek svatyně Villachu Aaron Berisha. Domácí záhy odpověděli tlakem na znojemskou klec, kterému zdatně vypomohly také dvě početní výhody. Již tu první využil po závaru před Lassilou Anton Karlsson. Ještě před sirénou si Znojmo vysloužilo další trest, jehož část si přeneslo i do prostředního dějství.

Po návratu mezi mantinely se skóre opět rychle měnilo. Už v plném počtu hráčů na obou stranách stále pokračoval nápor domácích a Jerry Pollastrone doklepával u pravé tyče kotouč za záda přesouvajícího se Lassily. Znojemští ale našli bleskovou odpověď a po nepřesné rozehrávce Villachu se z dorážky radoval Matěj Češík. Následně se i Orli probojovali k přesilovce a hned v jejím úvodu měli veliké štěstí, když Lassila zlikvidoval samostatný únik rakouského celku. Hra se postupně vyrovnala, šance si dokázaly vytvořit oba týmy. Znojmo ale v závěru periody vyrobilo lacinou chybu, přišlo o kotouč a z útoku si vzal vedení zpět Anton Karlsson.

Znojemští hokejisté vlétli do závěrečné části hry aktivně s vidinou smazání náskoku soupeře. Dobývání brány Villachu přineslo kýžený úspěch v 49. minutě. Orli se v přesilové hře usadili v útočném pásmu a po hezké kombinaci napálil odkrytou část klece Philip McRae. Uplynula další minuta a hostujícímu týmu se podařila dokonalá otočka ve skóre, kterou měl na svědomí Patrik Novák. Rakušané se pochopitelně vrhli do útoku, znojemské šance na vítězství velmi podporoval skvělý Lassila, jenž si poradil i s tutovkami v podání Reida a Collinse. Villach vsadil vše na jednu kartu, vybral si oddechový čas a odvolal gólmana. To však byla hozená rukavice pro Aarona Berishu, jenž do opuštěné klece pečetil výhru Znojma. To je tak teprve druhý tým, jenž dokázal v letošním ročníku zvítězit na půdě Villachu.


Autor: Petra Matůšová

Dodržovali jsme taktiku a byli šťastnější, těší Roba Flicka

Rob Flick, nejnovější posila znojemské hokejové letky, má za sebou šest zápasů s týmem. V pěti z nich bodoval, ve čtyřech slavil s Orly vítězství. A radovat se mohl i v pátek večer ve Villachu, tedy v místě, které právě on dobře zná.

Flick totiž v korutanském klubu v sezóně 2017/18 sám působil a odehrál za něj 40 utkání. Mohl to tedy pro něj být tak trochu speciální duel. „Ten tým je ale prakticky úplně jiný, zůstalo tu jen pár kluků, které bych spočítal na prstech jedné ruky. Hrají letos dobře," podotýká kanadský útočník. Má pravdu. Po hubených letech hraje letos klub s orlem ve znaku zejména doma před svými diváky výborně. Porážka 3:5 se Znojmem byla pro něj teprve druhým domácím duelem v této sezóně, kdy vyšel bodově naprázdno.

“Věděli jsme, že mají dobrý pohyb, kvalitně bruslí s kotoučem. Proto jsme se snažili jejich pohyb zachytávat už ve středním pásmu, čekali na ně a nepouštěli je do rychlých brejků. A to nám vycházelo.“

7 Rob Flick (Orli Znojmo)

O to cennější jsou tři body pro český tým, ke kterým Flick přispěl asistencí u vyrovnávací branky na 3:3. „Byl to fakt vyrovnaný zápas a my byli trochu šťastnější," nezastírá Flick. „Hlavně u našeho rozhodujícího gólu na 4:3, puk se odrazil do branky od gólmana. Ale to k tomu patří. Nám se povedlo dodržovat celých šedesát minut taktiku a styl hry, který jsme si před utkáním stanovili. A i když jsme zrovna prohrávali, zůstali jsme v zápase," kvituje.

Orli si díky úspěchu připsali pátou letošní výhru venku z 10 utkání, na ledě soupeřů získali 15 bodů, tedy stejně jako doma. „Tohle moc neřešíme. Soustředíme se vždy jen na ten další zápas a připravujeme se na daného soupeře. Proti Villachu jsme věděli, že mají dobrý pohyb, jsou rychlí, kvalitně bruslí s kotoučem. Proto jsme se snažili jejich pohyb zachytávat už ve středním pásmu, čekali na ně a nepouštěli je do rychlých brejků. A to nám vycházelo. V dalším kole máme Salzburg, nebude to jednoduché, ale pokusíme se na ně připravit co nejlépe," uzavírá Rob Flick.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Petr Beránek 0 1 1 0 0
Aaron Berisha 2 1 3 3 0
Antonín Bořuta 0 1 1 2 0
Parker Bowles 0 1 1 1 0
Matěj Češík 1 1 2 3 0
Rob Flick 0 1 1 -1 2
Michal Gago 0 2 2 2 0
Anthony Luciani 0 0 0 -1 0
Philip McRae 1 0 1 1 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 -2 0
Petr Mrázek 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 1 0 1 1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 1 0
Aleš Sova 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 1 1 3 0
Tomáš Svoboda 0 1 1 -1 2
Kevin Tansey 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 26 3 23 88,46 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hráli jsme dnes výborně a myslím, že tři body jsme si zasloužili. Villach je úplně jiným týmem než vloni, jsou velmi silní, ale my odehráli po taktické stránce možná náš nejlepší zápas v sezóně. Jsme spokojeni s výkonem i bodovým ziskem, budeme připraveni na další zápas.

Související články