Orli Znojmo Orli Znojmo
23. kolo
EBEL - ne 17. 11. 2019
Znojmo
1:3
0:0, 1:1, 1:3
Bolzano
21'
37'
51'
59'

Orli i potřetí proti Liškám bez bodu

Bolzanské Lišky jsou prokletím pro znojemské Orly. Znojmo ve druhém domácím zápase od druhé třetiny vedlo, ale hosté ve zbývajícím čase otočili skóre a odváží si všechny body.

Oba týmy vlétly do utkání aktivně a velmi brzy přišly první šance. Hned v úvodu si připsal první zákrok italský maskovaný muž Fazio po tečovaném nahození, znojemský gólman Lassila si zase skvěle poradil se střelou z otočky v podání Schweitzera, krátce poté jej navíc Luciani perfektním obranným zákrokem uchránil před rodícím se samostatným únikem Lišek. Hra měla i nadále spád, nechybělo ani trochu vzrušení ze vzájemné pošťuchované Svobody a Sylvestreho. První přesilovku zápasu si vyzkoušeli Orli, nepřesnosti v kombinaci ale dovolily prakticky jen jednu střelu v podání Beránka, kterou Fazio zachytil ve své lapačce. Další takovou možnost dostali Znojemští čtrnáct vteřin před sirénou, velkou část početní výhody si tak přenesli do prostředního dějství.

A příprava v kabině vyšla českému mužstvu výborně. V čase 20:44 se dostal kotouč po zmatku před brankovištěm na hůl volného Tomáše Svobody, jenž z kruhu trefil nepokryté místečko v kleci Bolzana. V dalších minutách se soupeři přetahovali o kotouč, přicházely šance, i když ty z kategorie opravdu velkých se vyskytovaly jen sporadicky. Znojmo perfektně zvládlo oslabení a za svou obrannou činnost si několikrát vysloužilo potlesk tribun. Už to vypadalo, že si Orli svůj jednogólový náskok uhlídají do další pauzy, po zmatcích ve středním pásmu se ale kolem mantinelu protáhl Angelo Miceli a zavěsil nad rameno Lassily. Na drama do závěrečné třetiny tak bylo zaděláno.

Znojmo v ní hned v úvodu přežilo dvě oslabení těsně po sobě, i když tlak Bolzana byl v některých chvílích obrovský. Pozorný Lassila si však poradil s dotěrnými soupeři, ovace si zasloužil především za efektivní zákrok lapačkou proti střele Arniela od modré čáry. Na co však ani znojemský gólman nestačil byl švih Dennise Robertsona z vrcholu kruhu, který proplachtil až do sítě. Orli se tak ocitli v pozici dotahujícího týmu, do konce utkání zbývalo devět minut. Usadit se na delší čas v prostoru před bránou Bolzana však bylo téměř nemožné, a tak domácí spoléhali spíše na dlouhé přihrávky a rychlé brejky. Jeden z nich přinesl po faulu na znojemského hráče přesilovku, která byla navíc ještě vyšperkována dalším vyloučením v řadách Italů za vyhození kotouče do hlediště. Jihomoravané sevřeli protivníka v obranném pásmu, bekhend McRae doslova volal po vyrovnání, ale všechny střely buď svatyni minuly nebo byly zblokovány. Do prázdné klece tak už jen zpečetil výsledek duelu Dennis Robertson.


Autor: Kamila Chmel

Body jsme jim darovali, mrzelo Tomáše Svobodu po zápase s Bolzanem

V nedělním zápase proti Bolzanu byl Tomáš Svoboda autorem jediného gólu Orlů. Jak duel zhodnotil a v čem vidí sílu Lišek?

Na začátku druhé třetiny jste Orly poslal do vedení 1:0. Jak se celá situace odehrála?
Měli jsme tam přesilovku hned na začátku třetiny a dobře ji sehráli. Philip mi poslal z otočky puk před brankoviště a já se ho snažil odehrát co nejrychleji, aby se tam gólman nestihl přesunout. To se povedlo. Škoda, že to byl jediný gól.

Jak byste zhodnotil dnešní výkon týmu?
Od půlky zápasu jsme přestali bruslit. Oni začali hrát ten jejich nudný hokej, který předváděli ve všech našich vzájemných zápasech. Vyhazovali puky a čekali na naše chyby. Mrzí mě, že jsme jim pokaždé darovali tři body a zatím jsme jim žádný nevzali.

Pociťovali jste nějakou únavu po pátečním zápasu?
Ne. Zápasů zatím moc není, takže máme na regeneraci dostatek času. Nemyslím, že bychom Bolzanu silově nestačili. Tři čtvrtě zápasu jsme do nich bušili, oni nás pak ale vybrejkovali stejně jako naposledy. Mrzí mě, že se nám nepodařilo odskočit na 2:0, aby i oni museli začít hrát a tvořit hru.


Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -3 0
Petr Beránek 0 0 0 -3 0
Aaron Berisha 0 0 0 0 2
Antonín Bořuta 0 0 0 -1 0
Parker Bowles 0 0 0 -1 0
Matěj Češík 0 0 0 0 0
Rob Flick 0 0 0 0 0
Michal Gago 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 0 1 1 -1 0
Philip McRae 0 1 1 0 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 0 2
Petr Mrázek 0 0 0 -2 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 -1 0
Aleš Sova 0 0 0 -1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 2
Tomáš Svoboda 1 0 1 0 4
Kevin Tansey 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 59 23 2 21 91,30 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Snažili jsme se ale nebylo to nic platné, protože jsme dělali chyby a neproměnili své šance. Bolzano bylo chytřejší a naše chyby potrestalo.

Fotogalerie

Související články