Orli Znojmo Orli Znojmo
18. kolo
EBEL - pá 15. 11. 2019
Znojmo
4:3
2:0, 1:2, 1:1
Dornbirn
5'
8'
33'
60'
35'
35'
59'

Gól v poslední minutě zajistil Orlů tříbodové vítězství

Už to vypadalo, že zápas s Dornbirnem dospěje za stavu 3:3 do prodloužení, avšak pouhých dvaapadesát sekund před sirénou rozhodl Adam Sedlák o tom, že všechny body zůstanou na jihu Moravy.

Oťukávanou úvodních minut brzy nahradily první šance. Za Lassilou zazvonila po jedné takové tyč, na druhé straně už byl Petr Beránek úspěšnější a dělovkou z kruhu poslal kotouč do vzdálenějšího růžku. Hosté mohli záhy kontrovat, ale situaci dva na dva zakončoval Schnetzer jen vedle tyče, Buldoci neztrestali ani chybnou rozehrávku před znojemskou svatyní. To Orli byli opět při své akci efektivnější a Jakub Stehlík dobrou ránou od modré čáry navýšil na 2:0. V druhé polovině třetiny domácí jasně dominovali, Dornbirn se dostával ze svého obranného pásma jen sporadicky. Potřebná jistota při střeleckých pokusech se však z holí domácích hráčů na malou chvíli vytratila, gólman Järvenpää tak již svou brankovou čáru uchránil.

Do druhého dějství vkročili o poznání aktivnější Buldoci, kteří si tak poměrně rychle vysloužili premiérovou početní výhodu zápasu. Tu sice z velké části odehráli před Lassilou, znojemští hokejisté ale obětavě blokovali střely, a tak finský gólman neměl příliš práce. Orli brzy převzali otěže hry zpět do svých rukou a několikrát si vysloužili potlesk na otevřené scéně. Skvělé střídání předvedla v polovině utkání čtvrtá znojemská formace, ale ani nadvakrát zakončující Češík kotouč do sítě neprocpal. To se podařilo až o chvíli později nové akvizici v jihomoravském dresu Robu Flickovi, jenž se ukazuje ve svém angažmá ve fantastickém světle. I na domácí ale přišla slabá chvilka a Dornbirn nemilosrdně trestal. Během minuty se náskok ztenčil na pouhý jeden gól. Nejdříve snížil po rychlém přechodu před znojemskou svatyni Emilo Romig, o jednapadesát vteřin později zchladil český tým Jordan Subban. Z poklidného vedení se tak najednou vylouplo skóre, které zavánělo dramatem.

Svou první přesilovku utkání si krátce po návratu ze šaten vyzkoušeli i Orli. Početní výhoda nevypadala vůbec zle, Järvenpää se ale zaskočit nenechal. Více než pohledného hokeje se diváci dočkali urputné bitvy, v níž se týmy neustále přetahovaly o kotouč. Znojmu zatrnulo při oslabení necelých osm minut před závěrečnou sirénou. I to však dokázali bez větších potíží ubránit. Rozhodnout mohl v 56. minutě Svoboda, ale skvělou pobídku před bránu napálil jen do mantinelu. Napětí v Nevoga aréně houstlo, hosté si vybrali oddechový čas a gólman Järvenpää zůstal na střídačce. Domácí hráči byli zatlačeni do svého obranného pásma a sázka na riskantního koně Buldokům vyšla. Sedmdesát sedm vteřin před vypršením základní hrací doby prostřelil Lassilu William Rapuzzi.

Orli se ale nehodlali spokojit s dělbou bodů, vrhli se zpět do útoku a Adam Sedlák rozburácel svou dělovkou tribuny. Rozhodčí ještě gól přezkoumali na videu, ale nenašli nic, co by je donutilo vítěznou trefu neuznat.


Autor: Lukáš Caha, Petra Matůšová

Petr Beránek: Soupeř nic nepředvedl, jen trestal naše individuální chyby

Útočník Petr Beránek otevíral vývoj utkání s Dornbirnem a přidal tak svoji čtvrtou branku v sezóně. Jak zápas zhodnotil?

Zápas proti Dornbirnu nakonec přinesl tři body, ale vítězství nebylo jednoduché, že?
Byli jsme celý zápas lepším týmem. Kvůli našim individuálním chybám jsme ale inkasovali ty tři zbytečné góly. Soupeř jinak nic jiného nepředvedl.

Už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení. Jak těžké bylo vzpamatovat se z té branky na 3:3?
Už zkoušíte jen střílet na branku a naštěstí to tam padlo. Bylo důležité, že jsme vyhráli buly v útočném pásmu. Máme tři body, které jsou důležité.

Dával jste svůj čtvrtý gól v sezóně. Jste spokojen se svými výkony?
Zatím je to dost na střídačku, ale není to špatné. Sedla nám spolupráce v lajně. Hrajeme spolu od začátku sezóny a vždy si vyhovíme. Máme tam nějaké výkyvy, ale jinak to šlape.

Reprezentační pauza přišla v pravou chvíli, že? Z proher jste se oklepali a nyní jste přidali druhou výhru v řadě.
Určitě. Potrénovali jsme a vyčistili si hlavy. Vždycky to pomůže.

Vy jste ve Znojmě působil již před pěti lety. Jak se za tu dobu změnila EBEL?
Systémově je ta soutěž stále stejná, ale myslím si, že ji hrají kvalitnější hráči.

V neděli vás čeká Bolzano, proti kterému se vám letos nedaří. S čím do zápasu půjdete?
Musíme se lépe připravit, protože zatím se jim na nás daří. Bude to hodně o systému a o tom, co budeme hrát. Nesmíme se stáhnout a přizpůsobit se jejich hře. Musíme být trpěliví a chodit do branky. Věřím tomu, že je konečně porazíme.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 -1 0
Petr Beránek 1 0 1 -1 0
Aaron Berisha 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 1 0
Parker Bowles 0 0 0 0 0
Matěj Češík 0 0 0 -1 0
Rob Flick 1 1 2 3 0
Michal Gago 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 -1 2
Anthony Luciani 0 2 2 3 0
Philip McRae 0 0 0 0 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 -1 2
Petr Mrázek 0 1 1 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 2
Vladimír Oščádal 0 0 0 -1 0
Adam Sedlák 1 1 2 2 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 1 0 1 1 0
Tomáš Svoboda 0 2 2 3 0
Kevin Tansey 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 16 3 13 81,25 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Měli jsme tolik šancí, ale byli jsme impotentní. Tři body jsou doma a to se počítá. Od počátku sezóny tvrdím, že tým má vnitřní sílu, ale kluci si to musí sami uvědomit. Musí si více věřit. Potvrdili jsme vítězství z Linze, což je pro nás důležité.

Fotogalerie

Související články