2'
8'
21'

Orli otočili duel s Linzem a po úspěšném prodloužení berou dva body

Druhý víkendový zápas znojemským hokejistům již vyšel. S Linzem sice na začátku druhé třetiny prohrávali 1:3, během šesti minut však zvládli vyrovnat a zásluhou Parkera Bowlese si v prodloužení zajistit dva body.

Vstup do zápasu znojemským hráčům nevyšel. Již po třiašedesáti vteřinách musel Lassila lovit puk z branky poté, co Brian Lebler úspěšně tečoval střelu Rutkowski od modré čáry. Na konci šesté minuty však bylo vyrovnáno. U mantinelu se k puku dostal Matěj Češík, který nahozením překvapil brankáře Kickerta. Pro znojemského hráče se tak jednalo o první trefu v dresu Orlů. Netrvalo dlouho a Linz si vzal vedení zpátky. Znovu u toho byl autor první branky Brian Lebler, jenž po buly podobným způsobem jako Češík nachytal Lassilu. V dalším průběhu třetiny měli hosté více ze hry, branky se ale již nedočkali.

Domácímu výběru se nevydařil ani začátek druhé třetiny. Rakouskému protivníkovi stačilo pouhých pětadvacet vteřin na navýšení vedení. Dan DaSilva se ocitl v mezikruží a úspěšnou střelou mířil nad levé rameno domácího brankáře. Znojemští hokejisté ale opětovně dokázali rychle reagovat. Nejprve se střelou nad vyrážečku hostujícího brankáře prosadil Philip McRae, za další dvě minuty vyrovnal Anthony Luciani, když po vyraženém puku Kickera provedl rychlou kličkou a vsítil pátou branku sezóny. Pro domácí fanoušky mohlo být ještě veseleji, Orli však nevyužili téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři.

Úvod třetí třetiny naopak mohl lépe vyjít Znojmu, Luciani ovšem nevyužil samostatného úniku na Kickera. Další příležitost přišla z hole McRaeho, ke kterému propadl puk, nastřelil však jen hruď brankáře hostů. Tři minuty před koncem zápasu se domácím fanouškům zatajil dech. Brankovištěm Lassily prolétl puk, naštěstí pro znojemské hráče si toho hosté všimli až na poslední chvíli, v té době domácí brankář výborně zasáhl. Jelikož gólem neskončily ani dvě šance znojemských, šlo se do prodloužení.

V něm mělo větší převahu Znojmo. Luciani po obkroužení branky ještě neuspěl, přesnou střelou pod horní tyč se ale již prezentoval Parker Bowles, který tak domácímu týmu zajistil o bod navíc.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Dneska nám to nešlo, ale výsledek je pro nás důležitý. Je to pro nás ubojovaná výhra. Kluci se vrátili do hry, ukázali charakter. Byl to velice těžký soupeř.