43'
44'
47'

Znojmo nad mistrem dlouho vedlo, nakonec bere bod

Orli sehráli na domácím ledě proti úřadujícímu mistru z Klagenfurtu dobrý zápas. Po dvou třetinách dokonce vedli 3:0, ale hosté během pěti minut ve třetí části dokázali srovnat a nakonec dramatický duel rozhodli v samostatných nájezdech.

Vstup do třetího domácího zápasu se Orlům vyvedl. Do vedení se dostali již tři minuty po úvodním hvizdu díky přesné trefě Tomáše Svobody. V polovině třetiny se v přesilovce dostal do velké šance Koch, prosadit se ale nedokázal. To potrestal Aleš Sova, který po Stehlíkově nahrávce našel místo v Haugenově brance a vsítil tak patnácti stý gól Znojma v EBEL.

Na začátku druhé periody ve vlastním oslabení zahrozil z úniku znojemský Luciani. K zakončení ale neměl dostatek prostoru na rozdíl od Antonína Bořuty, který byl uspěšný při přečíslení dva na jednoho. Konec třetiny byl poměrně emotivní a nabídl celkem pět vyloučených hráčů, žádná z početních výhod však nebyla proměněna.

Ve třetí části Klagenfurt potrápil Znojemské, když během pěti minut dorovnal skóre na 3:3. Nejprve se prosadil z nenápadné šance Siim Liivik. Následně využili rozčarování v řadách domácích Andrew Kozek a Matthew Neal. Po oddechovém čase Znojma se hra mírně zklidnila, do konce třetiny se ale už nikdo neprosadil.

O vítězi zápasu nerozhodlo ani prodloužení, a tak hra pokračovala samostatnými nájezdy. V těch padla jediná branka, jejímž autorem byl Andrew Kozek.

Miroslav Fryčer: Rozhodně nejsem spokojený. Někdo by řekl, je to loňský mistr, ale pro mě je to ztráta dvou bodů. Je ještě hodně věcí, na kterých se musí zapracovat. Jsme na začátku sezóny, to není výmluva, to je fakt. Buďme rádi za těch jedenáct bodů, co máme. Dnes jsme o body přišli díky individuálním chybám v poslední třetině. Nájezdy jsou sice loterie, ale hráči, co tam jdou, by je měli proměnit. Příště půjde určitě kdokoliv jiný než tihle, co by to měli dávat. Dokud se nevrátí Petr Mrázek, tak nemáme v plánu sestavu měnit. Nerad do toho sahám, pokud to není opravdu vážné.