5'
9'
14'

Orli v Salzburgu dlouho vedli, nakonec ale berou bod po nájezdech

Po prvním dějství, které v Salzburgu opanovali znojemští hokejisté, jimž se podařilo vstřelit tři branky, se svěřenci oslavence Miroslava Fryčera dlouho drželi ve vedení. Pak ale třikrát inkasovali a v nájezdech ani jednou neskórovali.

V sobotním utkání Salzburgu proti Znojmu si pro sebe urvali start zápasu hosté. Již v páté minutě poslal Orly do vedení Philip McRae. Netrvalo dlouho a domácí gólman Lukas Herzog musel lovit puk zpoza svých zad podruhé. Přečíslení dva na jednoho totiž zužitkoval Anthony Luciani. Red Bull nicméně začal vystrkovat růžky a dvěma šancemi málem srovnal stav. Nejdříve nastřelil tyč za Lassilou Raffl, aby jen o chvíli později předvedl stejný kousek stejný hráč. Museli to tak být opět znojemští hokejisté, kdo se ujmul kormidla. Patrik Novák využil chyby domácích v rozehrávce a snadno poslal Orly do tříbrankového vedení.

Na začátku druhého dějství mohl navýšit náskok hostů David Bartoš, ale jeho nebezpečnou ránu se štěstím Herzog vytěsnil. I nadále Znojmo zápas kontrolovalo, na konci prostřední dvacetiminutovky však přesto polevili. Minutu a půl před koncem se ještě Herburgerovi nepodařilo skórovat, jeho chybu ale o chvíli později napravil Thomas Raffl, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti znojemské brány.

Třetí třetina se nesla v duchu Salzburgu lačnícího po vyrovnání. Smršť střel se snesla na Lassilu, který mnohdy i se štěstím zastavoval puky jako maskovaný fantom orlího brankoviště. Postupně na finském démonovi ztroskotali Huber, jenž nastřelil tyč, následně Holloway a Viveiros, jemuž také stála v cestě branková konstrukce za Lassilou. Na gólmana Orlů nevyzrál dokonce ani Rauchenwald v samostatném úniku.

Salzburgu se ale přes všechny snahy Lassily podařilo srovnat. Nejdříve snížil na rozdíl jediné branky Raphael Herburger, aby jen o chvíli později přidal druhou branku večera Thomas Raffl. Orlům se v závěru utkání podařilo dostat puk za Herzoga, ale podle rozhodčích nebyla Bořutova branka uznána. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přišly nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem Alexander Rauchenwald, který Red Bullu přisoudil bonusový bod.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Je pravda, že jsme dnes ztratili vedení 3:0, ale já jsem s bodem spokojený. Je potřeba si říct, že v zápase jsme měli štěstí, zvonily tam tyčky a nebýt Lassily, mohli jsme inkasovat výrazně více branek. Salzburg má v týmu výrazné individuality a je to výborný soupeř. V součtu se zápasem v Dornbirnu máme z venkovního tripu čtyři body a s tím jsme spokojeni.