Orli Znojmo Orli Znojmo
N3
EBEL - ne 17. 2. 2019
Znojmo
5:3
3:2, 0:1, 2:0
Dornbirn
2'
14'
16'
47'
50'
2'
17'
40'

Pět vstřelených gólů přineslo pátou výhru v řadě

Nadstavbová část zatím vychází Orlům na výbornou, výhra nad Dornbirnem se ovšem nerodila vůbec jednoduše. Hosté se rychle ujali vedení, na které Orli ihned zareagovali a ještě v první části si vypracovali dvougólový náskok, který se Buldokům podařilo v závěru druhé části smazat. Znojmo však ve třetí periodě strhlo vedení znovu na svoji stranu a duel dovedlo do vítězného konce.

Od prvních vteřin utkání se hrálo velmi aktivně a jako první se dostali do rychlého vedení hosté. Nahození před Lassilu přesně tečoval Alexandre Picard, dokonale tak zaskočil znojemskou obranu. Ještě v téže minutě ale udeřilo i na druhé straně kluziště, Allan McPherson usměrnil vyražený kotouč za brankovou čáru. Ve velmi ofenzivní hře se pokračovalo i nadále, oba týmy hrozily hlavně z rychlých brejků. Od poloviny třetiny se začalo na ledě více jiskřit a tvrději dohrávat, všemu předcházel zákrok na unikajícího Lucianiho, po němž znojemský útočník tvrdě narazil na mantinel a musel opustit – byť po svých – ledovou plochu. Po dílčím uklidnění emocí jsme se vrátili zpět k hokeji a ke gólům. Orly dostal do vedení velmi šťastný gól po odrazu od hráče Dornbirnu, trefa byla připsána Dominiku Tejnorovi. Na 3:1 upravil o chvíli později po šikovné teči C.J. Stretch. Záhy ale došlo ke snížení, tentokrát Jerome Leduc Gauthier propálil domácího brankáře. Při odchodu hráčů do kabin znovu vytryskly emoce, nadále se bylo rozhodně na co těšit.

Prostřední dějství již bylo na střelecké příležitosti chudší, Znojemským se zvláště nepovedly dvě početní výhody. V jedné z nich měl naopak obrovskou šanci ujíždějící Reid, ale po bekhendovém zakončení přestřelil bránu. Utkání nadále doprovázely peprnější zákroky, žádným větším vášním ale hráči průchod nedávali. Zvláště v druhé půli třetiny atraktivita utkání klesla, závan do znojemské obrany přinesla až přesilovka Dornbirnu. Při ní Lassila předvedl své hbité betony, více práce však díky dobrým zákrokům spoluhráčů neměl. Změna skóre se dostavila až v poslední minutě při početní výhodě Rakušanů, kdy si osamocený Brendan O´Donnell zpracoval kotouč a ránou zápěstím propálil Lassilu.

Drama se tak přehouplo do své třetí části. Znojemští byli o poznání nebezpečnější a brzy si také vysloužili přesilovku, kterou tentokrát bravurně využili. Patrik Parkkonen si sjel do prostoru před brankovištěm, kde našel odražený kotouč, jenž bez váhání zametl do sítě. Velmi důležitý krok za vítězstvím udělali Orli v čase 49:02! Nicolas Hlava zachytil v útočné třetině kotouč a tvrdou ránou pod břevno propálil českého gólmana Svobodu v bráně Dornbirnu. V bouřlivé atmosféře posledních minut nepřipustili domácí hokejisté žádné komplikace, dokráčeli si tak pro již v pořadí třetí tříbodové vítězství nadstavbové části ligy.


Autor: Petr Frömel, Petra Matůšová

Nicolas Hlava: Tyhle zápasy už se hrají na krev

Byl to jiný zápas než ty dva dosud odehrané v nadstavbové části letošního ročníku EBEL. Znojmo s Dornbirnem dlouho hrálo bojovný a vyrovnaný duel, který nakonec rozhodlo ve třetí třetině. Výrazně k tomu přispěl Nicolas Hlava, který vsítil pátý gól a bodoval ve čtvrtém z posledních pěti duelů.

Jak hodnotíte utkání proti Dornbirnu? Hosté hráli hlavně na začátku hodně fyzicky a do těla.
Bylo to hodně vyhecované. Pro nás těžký a důležitý zápas. Oni se nás snažili provokovat a dohrávat souboje, ale nás to nerozhodilo.

Těžké utkání jste nakonec rozhodli ve třetí třetině. Podařený večer, je to tak?
Tyhle zápasy už se hrají na krev, je to jako play-off. Musíme udržet nervy na uzdě a bojovat jako jeden tým, což se nám v posledních pěti zápasech docela daří. Když budeme takhle pokračovat, můžeme jen stoupat.

Připsali jste si pátou výhru v řadě, třetí v nadstavbě, v tabulce jste první. Po sezóně jako na houpačce vás to musí hřát…
Hrajeme jako tým, šlapeme jeden za druhého. Víme, o co hrajeme. Chceme se dostat do play-off, to je náš jasný cíl a uděláme pro to maximum.

V posledních zápasech daří i vaší formaci s Erikem Němcem a Davidem Bartošem. Sedli jste si?
Ano, myslím, že nejen hokejově, ale i lidsky. Daří se nám i na tréninku. Je to ale týmová práce, všechny útoky hrají výborně. Jen tak se posuneme dál.

Nyní vás čeká poměrně dlouhá doba bez soutěžního zápasu, další kolo proti Linzi hrajete až v neděli. Nemůže to být problém?
Je to trochu netradiční a do neděle je dlouhá doba. Ale je to takhle nastavené ligou, my s tím nic neuděláme a určitě se přizpůsobíme.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 2 2 1 0
Jan Bulín 0 0 0 0 0
Nicolas Hlava 1 1 2 1 0
Marek Kalus 0 2 2 1 2
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 1 0
Anthony Luciani 0 1 1 0 0
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Allan McPherson 1 0 1 0 0
Petr Mrázek 0 0 0 1 0
Erik Němec 0 0 0 1 2
Patrik Novák 0 0 0 0 2
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Patrik Parkkonen 1 1 2 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 1 1 1 0
C.J. Stretch 1 1 2 1 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Dominik Tejnor 1 0 1 2 0
Mikko Vainonen 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 19 3 16 84,21 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Jsem spokojený. Zvládli jsme důležité zápasy a nálada v kabině je skvělá. Kluci plní to, co se po nich chce. Druhá třetina dnes byla sice trochu nervóznější, byl to z naší strany takový chaos, ale uklidnilo se to. Zaslouženě jsme vyhráli. O tom se nedá vůbec diskutovat.

Čekali jsme, že ten zápas bude vyhecovaný. Dornbirn hraje agresivně a dohrává souboje. Navíc se blíží play-off a oni tam mají spoustu Kanaďanů, kteří to mydlí. Ustáli jsme to, což je velice dobře. Bohužel Anthony Luciani utrpěl otřes mozku a má zranění v oblasti ramene. Pravděpodobně bude muset na operaci, ale více budeme vědět zítra. Musíme se s tím vyrovnat.

Fotogalerie

Související články