0:1, 0:1, 2:3
1/3
2/3

V Jihlavě Znojmo nezaváhalo

Z n o j m o - Ani ve čtvrtém vzájemném utkání letošního ročníku extraligy nedali Orli šanci soupeři z Vysočiny na zisk bodů. Jako první otevíral skóre svou letošní premiérovou brankou <b>Ambruz</b>, když puk trefil přímo do šibenice. Ve druhé třetině zvyšoval Beroun, kterého poslal do sólového úniku Mikulík. Na začátku třetí třetiny Dukla sice snížila dvoubrankové vedení Znojma, ale chvíli poté skóroval ve vlastním oslabení Uram. Za osmačtyřicet vteřin se opět Jihlava dostala na rozdíl jedné branky využitím přesilové hry. Ovšem znojemský tým si svůj náskok pohlídal a výhru potvrdil v početní převaze Bičánek a při power play domácího týmu střelou do prázdné brány Ludvík. Teoretická naděje Znojma na postup do play-off žije, protože osmý Litvínov nedokázal proti Slavii bodovat a výhrou nad Třincem se na něj dotáhla Plzeň. Orli tak dvě kola před koncem základní části ztrácejí na oba týmy pět bodů.
První velké šance na obou stranách přinesla 5. minuta utkání. Před Masalskisem neuspěl osamocen David Ludvík, na druhé straně si s nájezdem na Slávika nedokázal poradit domácí ostrostřelec Pavel Vostřák. První gólový úspěch teda přinesla až minuta 9, v níž Peter Pucher přihrál u hrazení Karlu Pláškovi, který našel mezi kruhy nepokrytého Martina Ambruze a ten výstavní a pohotovou střelou do pravého horního růžku rozesmutněl dnes poprvé domácí ochozy, 0:1. To bylo ovšem z gólových momentů v první dvacetiminutovce vše.

V té druhé padla jediná branka a opět se o ní postaralo mužstvo Orlů. Milan Mikulík vyslal do úniku Jiřího Berouna, který zvedl hlavu, napřáhl a přesnou střelou těsně nad ledem propálil Masalskisovy betony, 0:2.

Po brankově skromných předchozích dějstvích měla závěrečná část hry co nabídnout. Za domácí se o první úspěch dnešního večera postaral Tomáš Čachotský, který se po přistrčení kotouče od Aleše Padělka nejlépe zorientoval před brankou hostů a zametl kotouč do opuštěné klece, 1:2. Jihlavská radost z vyrovnání ovšem netrvala dlouho. Na začátku akce hostů byl ve vlastním oslabení znojemský gólman Robert Slávik, který vyslal přes padajícího Petra Buzka do úniku Marka Urama, zkušený slovenský útočník si s nabídnutou šancí už věděl rady a svou kličku do forhendu dokázal ozdobit gólem, 1:3. Naději pro domácí ještě za pár chvil vykřesal po přihrávce Rostislava Maleny přesnou střelou od modré Pavel Vostřák a snížil tak na 2:3. Po přesném zásahu Radima Bičánka z 54. minuty se ale už domácí nezmátožili, navíc dostali ještě jednu branku při marné hře bez gólmana, o kterou se postaral David Ludvík. Zápas tedy skončil vítězstvím rivala z Moravy v poměru 2:5.

Richard Farda (Jihlava): Dvě třetiny se nám nedařilo hrát tak agresivně, jak jsme chtěli. Branky padly po našich hrubých chybách, když jsme nedokázali proměnit svoje tutovky a naopak jsme sami inkasovali. Ve druhé přestávce jsme v kabině zvedli hlas a ve třetí třetině už kluci hráli mnohem bojovněji a měli šance na vyrovnání, jenomže po dalších hrubkách jsme znovu inkasovali.

Jan Votruba (Znojmo): Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně, hodně bruslili a trpělivě čekali na chyby soupeře, což se nám vyplatilo, protože se dostavily i góly. Jihlava se dostala do hry při našich vyloučeních, ale v tu chvíli nás podržel brankář Slávik. Utkání jsme vyhráli zaslouženě.