Orlím zrakem: 50. kolo JIH - ZNO

Naši soupeři
ST 23. 2. 2005
Z n o j m o - V pátek čeká všechny extraligové týmy „jubilejní“ 50. kolo letošního ročníku extraligy, což značí, že do konce základní části odehraje každé mužstvo už jen tři zápasy. Znojemští orli zajíždějí na led již jistého účastníka baráže, celku Dukly Jihlava. Ježkům se v dosavadním průběhu soutěže podařilo nasbírat pouhých 20 bodů za pět výher v normální hrací době a pět remíz. Nedávno však v domácím prostředí potrápili favorizované Pardubice, když zvítězili 2:1. Svěřenci trenérů Fardy a Konečného sbírají sebevědomí pro boje v prolínací soutěži, proto není radno je podceňovat.
Se Znojmem má Dukla pasivní bilanci. Orli všechny tři dosud odehrané ligové zápasy vyhráli (4:0, 2:1 a 3:1), i když zejména výsledek utkání na Horáckém zimním stadiónu se nerodil lehce. Znojemští by jistě rádi zkompletovali vítěznou sérii, zvláště když úspěchem s Vítkovicemi přerušili šňůru nezdarů. Jihlava navíc poslední dva zápasy opět nebodovala, naposledy podlehla Karlovým Varům 0:3. Pro baráž mají trenéři k dispozici tři brankáře, jedničkou by měl zřejmě být lotyšský reprezentant Masalskis, jehož vedení získalo v lednu právě z lázeňského města a který nedávno pomohl svým výkonem ke kvalifikaci národního týmu Lotyšska na Zimní olympijské hry 2006.

Šance Znojma na postup do letošního play-off České pojišťovny je mizivá. Orli ztrácejí na osmé místo, které momentálně okupuje Litvínov, 8 bodů. Ve hře je bodů 9. Na programu jsou kromě Jihlavy ještě střetnutí s Pardubicemi a Plzní – velmi nelehký los. Znojemští navíc nemají kompletní kádr, i když do brány už by se mohl postavit Prusek a do útočných řad vrátit Vorel. Ty naopak opouští Josef Straka, který dokončí sezónu v rakouském Linci. Jak jihomoravské derby, které je vždy pro mnohé připomínkou úspěšné baráže z roku 1999, tak i zbývající dvě utkání budou chtít Znojemští orli odehrát se ctí.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER