3:1, 1:2, 2:0
1/3
2/3

Znojmo stáhlo tříbrankový rozdíl, přesto prohrálo

L i t v í n o v - Shodným výsledkem 3:6 skončil pro Orly i jejich druhý souboj na litvínovském ledě v této sezóně. I jeho průběh byl v určitých fázích zápasu podobný. Tentokrát však Chemici získali rychlé tříbrankové vedení a se Znojmem to vypadalo špatně. Přesto dokázalo na přelomu první a druhé třetiny po chybách domácích srovnat. Postupně se trefili <b>Pucher, Kuboš</b> a vyrovnávací branku vstřelil <b>Němeček</b>. V polovině utkání ale Litvínov zvýšil na 4:3 a vedení nejen že udržel až do konce 60. minuty, ale ve třetí části ještě dvě branky přidal. 71 vteřin před koncem pečetil při power play Znojma do prázdné Kotrla.
Do branky Znojma se překvapivě postavil gólman Slávik a po několika minutách musel řešit závar první litvínovské formace před svou brankou, když na trestné lavici pykal Haman. Následně ohrozili Jarinu Vorel a Plášek, ale přesně zafungovalo pravidlo nedáš – dostaneš. Chemici si během 109 vteřin vytvořili dvoubrankový náskok. Nejprve v 8. minutě Prorok z dálky prostřelil Slávika, při trestu Bičánka pálil v 10. minutě do odkryté klece po chytré přihrávce Šlégra navrátilec ve žluto-černém dresu Kotrla. Ten byl hned vzápětí vyloučen za faul u hrazení plus na deset minut za protesty. Orli přesilovku nevyužili a brzy inkasovali třetí gól s hole Čalouna. Hra byla jednoznačně v režii domácích, kteří si vypracovávali šance, přesto však v závěru třetiny Znojmo potrestalo jejich hrubku. Ve vlastním oslabení ujel litvínovským zadákům Plášek, přihrál volnému Pucherovi a ten se v 18. minutě nemýlil.

V tomto okamžiku nastal alespoň částečný zlom v utkání. 47 vteřin po začátku druhé třetiny totiž hosté využili přesilovku, která pokračovala ještě z prvního dějství. Lehkou střelou od modré překonal obránce Kuboš litvínovského brankáře Jarinu, jenž měl zastíněný výhled. Aktivní Čaloun pak promarnil několik dalších příležitostí, zejména při vyloučení Čakajíka, a Orli využili rozhození Chemopetrolu. Vyrovnání zajistil v 26. minutě akcí podobnou té předchozí další znojemský bek Němeček. Domácí se však po chvíli oklepali a znovu si vytvořili tlak, z nějž ve 30. minutě vytěžil Čaloun svou druhou branku v zápase. Znojmo potom nevyužilo další početní výhodu, jejich akce neměly dostatečný důraz. O chvíli později měli zase převahu hráčů v poli žluto-černí a roztáčeli před Slávikem kolotoč, znojemský brankář byl ale vždy včas na místě a jednobrankové manko svého týmu udržel až do sirény.

Úvod třetí třetiny patřil znovu Litvínovu. Slávika v orlí svatyni prověřili Čaloun, Hübl a Martinec, ale gólman s vypětím sil odolal. Domácí se potom bez větších potíží ubránili dalšímu oslabení, zato Orli se chvíli nato museli potýkat s litvínovským náporem při dvacetivteřinové dvojnásobné početní nevýhodě. Brzy po návratu provinilce Hamana však popáté v zápase rozvlnil síť za Slávikem Ťupa ukázkovým blafákem. Znojmo neodehrálo dobře ani další přesilovku, Litvínovští se dobře bránili a poctivou defenzívou hlídali svůj výsledek. Minutu a půl před koncem si trenéři Orlů vybrali oddechový čas a odvolali brankáře. Do prázdné klece se svým druhým gólem v zápase trefil Kotrla a stanovil tak konečnou podobu skóre. Nic nezměnilo ani závěrečné vyloučení domácího Skuhrovce.

Petr Rosol (Litvínov): Dobrý začátek a tříbrankové vedení jsme bohužel trestuhodně prohospodařili vlastními chybami. Naštěstí se utrhl Čaloun, který dal čtvrtý gól. Mužstvo potom dokázalo zápas dotáhnout do vítězného konce.

Jan Votruba (Znojmo): Začali jsme dost vlažně. Dostali jsme se však do hry a parádně odehráli druhou třetinu. V závěru jsme sice chtěli, ale už nám na obrat nezbývaly síly.