19'
28'
30'

Orli prohráli v domácím derby s Vídní

Hokejistům Vídně stačilo necelých třicet minut k tomu, aby si vybudovali pětigólový náskok. Až poté se probrali i orlí střelci, ti však dokázali výsledek jen korigovat. Znojemští si tak připsali druhý domácí neúspěch v řadě.

Znojemští hokejisté se museli hned v úvodu bránit přesile Rakušanů, a to jako by předznamenalo další vývoj třetiny. Domácí se snažili odolávat převaze soupeře, ale defenzíva přeci jen povolila. První gól tak přišel již v 10. minutě z hole dobře postaveného Rileyho Holzapfela, jenž sám u tyčky neměl problém překonat Halásze. Orli mohli následně ve vlastním oslabení vyrovnat, ale unikající Stretch v zakončení minul bránu. Co se v nevýhodě nepodařilo Znojemským, zvládli z brejku dokonale hosté z Vídně, druhou přesnou trefu si připsal Riley Holzapfel. A aby toho všeho nebylo málo, minutu před sirénou navýšil vedení Caps po hezké kombinaci Rafael Rotter.

Na startu prostřední části hry došlo na znojemské straně k výměně gólmana a mezi tyče se postavil Teemu Lassila. Ani finský matador ale nevydržel dlouho odolávat útočné síle Vídně a po sedmi minutách i on kapituloval, z bezprostřední blízkosti jej překonal Christopher DeSousa. Těsně před polovinou utkání už na časomíře svítilo nepěkných 0:5, a to zásluhou Emilia Romiga, jenž po důrazném počínání před brankovištěm zasunul kotouč do sítě. Otřesení Orli se ale přes všechnu nepřízeň osudu dokázali zvednout. Nešťastnou nulu na straně svého týmu smazal Marek Kalus. O minutu později se postaral o další radostnou chvíli Petr Mrázek, jenž po úniku zamířil nad rameno Lamoureuxe. V závěru třetiny ještě domácí bojovali o další snížení v početní výhodě, tentokrát už však úspěšní nebyli.

Domácí hráči se nadále snažili s výsledkem ještě něco udělat. Třetí třetinu načali aktivněji a v tomto trendu pokračovali i v dalších minutách. Postupně přidávali na otáčkách a střídačka Vídně musela sáhnout i k oddechovému času, aby ulevila svým hráčům a brankáři, jenž byl zasypáván střelami. Žádná z nich ale neměla tak jasné parametry, které by mohly být přeměny v gól. Když se neujala ani další početní výhoda, začaly pohasínat i ty poslední naděje. V samotném konci už se hra jen přelévala ze strany na stranu, Orli tak museli překousnout další domácí porážku.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Soupeřům rozdáváme úplně nesmyslně dárky. Je to každý zápas stejné. Když potom vstřelíme gól, tak teprve najednou začneme bruslit. Diváci nás ženou dopředu a my jsme ztuhlí. Co chceme víc? Je to sice teprve desáté kolo, ale ti cizinci, kteří by měli ten tým táhnout, ho netáhnou. Není možné, abychom je stavěli na úroveň našich domácích kluků.

Na tréninku to jde. Říkám si, že dneska se to zlomí, ale přijde zápas a všichni ztuhnout. Obdivuji fanoušky, kteří nám v takovém počtu fandí. Do soboty máme čas. Uvidíme, co se bude dít dál, ale takhle to stoprocentně nejde. Málokdy se stává, abych byl do maxima vytočený, ale co je moc, to je příliš.