24'
25'
37'

Orli v prvním domácím zápase sezóny nestačili na Záhřeb

Po bezbrankové první třetině se ve druhém dějství dostali hosté během tří minut do třígólového vedení. Znojmo sice z hole C. J. Stretche snížilo, následně ale obdrželo čtvrtý gól, na který už odpověď nenašlo.

Ještě před startem utkání se ve Znojmě děkovalo. Toto velké dík patřilo Jiřímu Berounovi, jenž sice ukončil aktivní kariéru, ale i nadále jej budeme vídat na střídačce, tentokrát však již v roli asistenta trenéra.

Po úvodní buly šla slavnostní atmosféra stranou a Orli se museli brzy bránit přesilovce Záhřebu. Soupeř však ještě nestihl nabrat to správné tempo, a v přesilové hře nic kloudného na Nechvátala v bráně nevymyslel. Znojmo začalo v plném počtu přidávat na obrátkách, a když únik Němce zastavil nedovoleně Manavian, výhoda se objevila i na straně domácích. I tentokrát ale zůstalo jen u několika šancí. Promarněná přesilovka paradoxně trochu ubrala na tempu hry a v dalších minutách jsme viděli spíše tuhý boj o zisk útočného pásma. V závěru třetiny už se šance úplně vytratily, světlou výjimkou byl jen Kalusův pokus z kruhu a Stehlíkova jedovka, kterou ale Corbeil zachytil na své výstroji.

Prostřední dějství zastihlo připravenější hosty. Už ve 22. minutě došlo ke změně skóre po přečíslení Záhřebu a hezké kombinaci, na jejímž konci přesně mířil Ivan Puzić. To ale nebylo zdaleka vše, co si hosté na Orly připravili. O dvě minuty později už na časomíře svítilo hrozivých 0:3! Nejdříve Björn Svensson z prostoru před bránou usměrnil kotouč mezi Nechvátalovy betony, o pár vteřin později vyhnal po úspěšně zakončené brejkové akci znojemského gólmana z klece Tom Zanoški. Orli dokázali rychle najít alespoň částečnou odpověď a snížili zásluhou C. J. Stretche. Po divoké přestřelce se hra uklidnila, oba gólmani si připsali pár zákroků, při střídajícím Halászovi navíc stálo štěstí v podobě nastřelené tyče. Přesilová hra Záhřebu ke konci třetiny ale přinesla další změnu stavu, Mike Aviani tak dlouho dotíral před brankovištěm, až protlačil kotouč do znojemské sítě.

Od Znojma se ve zbývající dvacetiminutovce očekával hon za vyrovnáním. Tomu měla napomoci i početní výhoda, v níž sice nebezpečně zahrozil Lattner, ale do většího množství střeleckých pokusů se Orli prokousávali jen ztěžka. A když už to vypadalo nadějně jako v případě samostatného úniku Hlavy, zasáhla vracející se obrana Záhřebu, která se snažila být maximálně pozorná. Snaha Znojemských o trvalejší tlak se míjela účinkem, setrvat delší čas před Corbeilem se zdálo být téměř nemožné. Naopak Halász se musel neustále držet v pozoru před brejky soupeře. Ani přesilovka podpořená hrou bez gólmana nepřinesla další snížení skóre. Znojmo tak v úvodním domácím utkání sezóny muselo překousnout hořkou porážku.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Hráli jsme jak banda trampů. Byl to nejhorší výkon od zápasu, co jsme hráli ve Zlíně. Všechno, co jsme mohli udělat špatně, jsme udělali. Kromě Halásze není jediného hráče, kterého bych dnes vyzdvihl. Byl to absolutní propadák, navíc před vlastním publikem. Tohle se akceptovat nedá. První přestávka byla ještě v klidu, ale během té druhé bylo v kabině hodně rušno. Nejsem hodný strejda, když mě někdo vytočí. Bohužel to ale nepomohlo. Dnes by nepomohla asi ani svěcená voda. Hlavami jsme chtěli, ale prostě nešlo to. Doufám, že se to v Linzi zlepší o sto procent, jinak bude zle.

Nepochopím, proč jsme nervózní, když hrajeme doma a máme v zádech tři tisíce lidí. My se prezentujeme takovým výkonem. Na to se bohužel nedalo dívat. Kdybych byl divák, tak odejdu na párek. Příští domácí zápas to musíme fanouškům vynahradit.