2:0, 1:1, 0:0
1/3
2/3

Nevýrazný výkon stál Orly body

P r a h a - Znojmo nedokázalo Spartu připravit o domácí neporazitelnost. Jedinou branku Orlů vstřelil <b>Uram</b>, který se tak vyhoupl do čela střelců extraligy před Jágra. Pražané byli aktivnějším týmem, a to jim přineslo vítězství. Orlům nepomohlo ani stažení hry na tři pětky, aby dokázali skóre otočit nebo aspoň přidat další úspěšnou střelu, naopak Vokoun měl daleko víc práce než Bříza na opačné straně. Jihomoravané se trápili s vlastní koncovkou, když nedokázali proměňovat ani stoprocentní šance, které si vytvořili. <p> <nbsp&>
Utkání zahájil Netík, který se řítil tváří v tvář reprezentačnímu gólmanovi Vokounovi, ale puk vyslaný z jeho hokejky skončil pouze na pravé tyčce branky. V 6. minutě oklamal Marek beka hostí, přistrčil puk Tonovi, který nabil najetému Chabadovi. Ten, ač byl tísněn, střelou nad Vokounovo rameno otevřel skóre zápasu na 1:0. Z kruhů prověřil Vokounovu pozornost po kombinaci s Brošem mladík Olesz. Ve velké šanci se ocitli Nedvěd, Výborný a Hlaváč, avšak překombinovali. Zcela odkrytou svatyni Znojemských netrefil Marek, který stál na konci souhry Chabady s Tonem. Sparta svého soupeře přehrávala, Orli se nemohli dostat z obranného pásma a puky z jejich hokejek byly často vyhozené až na zakázané uvolnění. Vokoun si poradil také se střelou Kašpaříka. V 19. minutě mezi Benákem a Bičánkem hladce proklouzl Ton a střelou mezi betony vsítil druhou branku domácích.

Do druhé třetiny vstoupili úplně noví Orli. Bříza ve sprinterském souboji neudržel dosažený puk, který se dostal k Pucherovi. Znojemského kapitána ještě "vychytal" domácí bek Procházka, na Uramovu dorážku už ale byli všichni krátcí. Vrátit Pražanům dvougólové vedení mohl vzápětí Hlaváč, ale jeho střelu zastavila znovu jen tyčka. V početní výhodě hostů střílel od modré Bičánek, Bříza byl však pozorný. Pokus Pardavého zastavila pro změnu tyč. V oslabení měli na holi vyrovnání Eliáš s Havlátem, ale ani jeden neprostřelil hráz domácích hráčů, kteří zastoupili v brance za Břízu. Po přihrávce Hlaváče pálil Nedvěd, od modré se pokoušel ranou skórovat Procházka. Ve 34. minutě nejprve nevyšel únik dvou na jednoho Kašpaříkovi s Netíkem, ale poté se k puku dostal Hanzlík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hanzlíkův první gól v sezóně znamenal pro Spartu vedení 3:1. Nedvěd dvakrát v krátkém sledu mířil do odkrytého rohu Vokounovy svatyně, ale podobně jako o chvíli později Netík přestřelil.

V samém úvodu posledního dějství si to na Vokouna namířil Ton, ale jeho blafák v síti neskončil. Eliášův švih bravurně lapil Bříza. V početní výhodě Orlů zavařili před domácí brankou Pucher s Uramem, ale ani jeden Břízu nepřekonal. Sivek skulinku mezi Vokounem a tyčkou jeho branky také nenašel. V přesilové hře střílel Rachůnek, Pucher ve slibné pozici kotouč netrefil. V závěrečném náporu Znojemských střílel Uram pouze do náruče připraveného Břízy. V poslední minutě ještě mohl skórovat Toman. Serii jeho pokusů ale sparťanský veterán kryl. Pár vteřin před sirénou Orli ještě odvolali Vokouna z branky, ale power play hostům nevyšla, a tak Sparta uhájila domácí neporazitelnost.

Marian Jelínek (Sparta Praha): Nastoupili jsme velice zodpovědně, ukázali sílu v kombinaci, v rychlosti a vůli zejména v první třetině. Na začátku druhé možná přišlo trochu sebeuspokojení, za stavu 2:1 měl soupeř dvě tři šance, ale pak jsme znovu ukázali, že máme hru pod kontrolou. Z osmdesáti procent můžeme být s výkonem spokojeni, rezervy jsou ale stále v poněkud komplikovaném zakončení. Znojemský styl s brejkovými hráči a s Vokounem v brance je velmi nepříjemný, proto jsme spokojeni s dalšími třemi body.

Leoš Zajíc (Znojmo): Výsledek trochu klame, protože Sparta byla daleko lepší. Mohlo to klidně skončit 7:1. My jsme doslova prospali první třetinu, pak jsme se sice maličko zvedli a měli i pár možností, ale domácí v podstatě hráli jen to, co potřebovali. My jsme nedohrávali souboje, nedáváme góly a naopak lacino inkasujeme. S naší obranou už je nejvyšší čas něco udělat.