Orlím zrakem: 15. kolo SPA - ZNO

Naši soupeři
PO 18. 10. 2004
Z n o j m o - Jediným týmem, se kterým se Znojmo letos nepotkalo ani v přípravě, ani v lize, je HC Sparta Praha. Sparťanům vstup do nového ročníku extraligy vyšel velmi dobře. Po třinácti zápasech se nacházejí na druhé příčce s pouhým jedním bodem ztráty na vedoucí celek Zlína. Dokázali vyhrát už deset utkání, zatímco Orli v neděli zvítězili teprve popáté. S šestnáctibodovým ziskem jim stále patří jedenácté místo za Pardubicemi a Karlovými Vary, které mají stejný počet bodů.
Loni celkově třetí tým sehrál letní přípravu ve velkém stylu. Ze svých třinácti přátelských utkání jich devět vyhrál, ve dvou remizoval a dvě prohrál. Nová trojice trenérů Slavomír Lener, Leo Gudas a Marian Jelínek se budou po dvou letech znovu snažit proniknout na hokejový trůn a prvotním cílem je předčít svého městského rivala Slavii Praha.

Kádr byl před sezónou značně obměněn. Mužstvo opustili brankář Schwarz, obránci Srdínko, Šrek, Výtisk, Kuboš a Sloboda a útočníci Ujčík, Šimíček, Tomajko, Bartečko, Vondráček, Havelka, Špilár a Hromas. Někteří mladí hráči hostují v prvoligových týmech. Novými posilami zadních řad se stali Michal Dobroň, Martin Richter, Robert Schnábel, Jaroslav Kasík a po dobu výluky Karel Pilař z Toronta a Josef Melichar z Pittsburghu. Útočnou sílu zvýšili Michal Sivek, Tomáš Netík, Jindřich Kotrla, Pavel Kašpařík, Rostislav Olesz a trojice z NHL – Petr Nedvěd z Phoenixu, Jan Hlávač z NY Rangers a David Výborný z Columbusu.

Znojmo ví, co je jeho úkolem do následujících bojů – zabrat a pokusit se získat nějaké body. Tím by potvrdilo své vytoužené zlepšení. Díky dostatečně širokému kádru mohou být v sestavě nahrazeni stále chybějící Soudek a I. Rachůnek, nově se k nim přidal Vorel, který nenastoupil proti Vsetínu.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER