Orli Znojmo Orli Znojmo
33. kolo
Tipsport Extraliga - so 25. 12. 2004 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:2p
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Litvínov

Na Boží hod dělba bodů

Z n o j m o - Den po Štědrém večeru navštívil hokejový Ježíšek v Hostan aréně oba soupeře a nadělil každému po jednom bodu. V televizním utkání měli ve většině fází zápasu více ze hry Znojemští orli, kteří však nedokázali zužitkovat několik vyložených šancí, především v přesilových hrách. Po první třetině sice prohrávali, na začátku druhé však dokázali vyrovnat Benákem a šest minut před koncem třetího dějství se dostali do vedení díky Ludvíkovi. I když se snažili výsledek udržet, nepodařilo se jim to a utkání došlo do prodloužení. V něm už se nikomu skórovat nepodařilo.
První šanci zápasu měl na hokejce litvínovský Branda, pak už ale iniciativa přešla na hole Orlů. Ti prvních sedm minut „sešlápli plyn“ až na podlahu a vehementně se snažili o vstřelení první branky, zvláště při vyloučení Kloboučka. Své šance však spálili Bičánek, Mikulík a dvakrát Plášek. Opět se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. V 8. minutě se v přečíslení proháčkoval až před Vokouna Škoula a nezaváhal. Znojmo se nepoložilo, ale jeho se elán poněkud zmenšil. Chemici naopak svou aktivitu zvýšili a začali si vytvářet dobré příležitosti. Vokouna několikrát prověřil Škoula a Branda, jemuž znojemský gólman sebral tutovku, když se včas stihl přemístit k tyči. Nebezpečné výpady do útočné třetiny podnikal i Zálešák s Balázsem, nejnebezpečněji se ale jevila první litvínovská řada s Ručinským, Brandou, Čalounem na hrotech a obrannými esy Šlégrem a Škoulou.

I po přestávce měli první šanci hosté, hned potom ale udeřili Orli a vyrovnali. Benák po buly propálil Jarinu od modré. Hrálo se s velkým nasazením, příležitosti se střídaly na obou stranách. Zároveň se na ledě přiostřilo a k vidění byla spousta soubojů u mantinelu i v poli. Rozhodčí Bolina je nejprve nechával bez povšimnutí, pak už ale přetekla i jeho trpělivost a začal vylučovat, především na straně Litvínova. Vše začalo hákováním Ručinského, kterému se potrestání vůbec nelíbilo. Následně si šel sednout Trávníček za nebezpečnou hru vysokou holí a Znojmo hrálo přes minutu v pěti proti třem. Jarina byl v jednom ohni, ale odolával. Litvínovský Čaloun obdržel desetiminutový trest za protesty a po chvíli hranáč dvouminutový za krosček. Orli měli k dispozici dalších 40 vteřin dvojnásobnou početní výhodu, ale nevyužili ani tu. Jarina vždy dobře viděl a všechny střely a teče Znojemským pochytal. Hosté se postupně ubránili a nakonec měli sami přesilovku při vyloučení domácího Čakajíka. Znojmo se ke konci třetiny dostalo trochu pod tlak, který však ustálo.

Úvod třetí části byl ve znamení herních nepřesností, nebezpečnější střelu vyslal na Vokouna až ve 44. minutě Balázs. Znojemský brankář pak musel vyřešit několik dalších ošemetných situací, především pak při trestu Vorla. Nejagilnější byla opět pětice vedená Brandou. Orli potom měli také několik dobrých příležitostí, jednu z nich zužitkoval až v 54. minutě Ludvík, který místo přihrávky na Erata zvolil v přečíslení střelu, která prošla za Jarinu. Vteřinu po návratu Čakajíka z tresné lavice ale Litvínov dokázal srovnat Čalounem, který v 57. minutě vystihl nejvhodnější okamžik k přesné trefě do skulinky mezi Vokounem a tyčí. Hosté nabrali na obrátkách a Znojemští se museli hodně snažit, aby neinkasovali rozhodující gól. Utkání dospělo do prodloužení.

V něm mohly rozhodnout oba týmy, ale ani jeden ze střelců neměl přesnou mušku nebo dostatek klidu na zakončení. K ničemu nevedl ani oddechový čas Litvínova dvacet sekund před koncem nastaveného času. Soupeři se rozešli smírně, podávání rukou tentokrát naštěstí žádnou potyčku nevyústilo a se znojemské publikem se rozloučilo s brankářem Vokounem.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 1 0 1 1 0
Radim Bičánek 0 0 0 1 0
Martin Čakajík 0 0 0 -1 4
Patrik Eliáš 0 0 0 1 0
Roman Erat 0 0 0 1 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
David Ludvík 1 0 1 1 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 1 2
Roman Němeček 0 1 1 1 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Ivan Rachůnek 0 0 0 0 0
Karel Soudek 0 0 0 0 0
Milan Toman 0 0 0 -1 0
Marek Uram 0 1 1 0 0
Marek Vorel 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vokoun 65 0 2 42 95,45 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Bylo to těžké utkání. Mohli jsme odskočit, mohli jsme zápas rozhodnout. Nepodařilo se. Mrzí mě, že je to už několikátý zápas za sebou, kdy jsme takhle ztratili vedení, nebo nedokázali rozhodnout a získat tři body. Ale čeká nás ještě devatenáct zápasů, ve kterých se musíme pokusit o proniknutí do osmičky.

Josef Beránek (Litvínov): I přesto, že to byl první vánoční svátek, vzala obě dvě mužstva zápas velmi vážně. Domácí měli velkou šanci rozhodnout utkání ve druhé třetině. Nepovedlo se jim to a vytěžili jsme z toho my. Pokud byste po mně chtěli bližší a důkladnější hodnocení zápasu, tak si myslím, že kromě hráčů a trenérů do průběhu zápasu zasáhli i jiní, a pokud chcete, abych byl konkrétní, zavolejte si zítra v tuhletu dobu. Pak k tomu budu moci říct víc.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
pá 24. 12. 2004

Orlím zrakem: 33. kolo ZNO - LIT

Fotoreportáž
ne 26. 12. 2004

Fotografie z utkání proti Litvínovu

Aktuální zprávy
so 25. 12. 2004

Tomáš Vokoun přes Švýcarsko do Finska