Tipsport Extraliga - so 25. 12. 2004
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Litvínov

Fotografie z utkání proti Litvínovu

Z n o j m o - Do utkání s Litvínovem nastoupili znojemští hráči v pozměněných dresech, na kterých se logo firmy JME změnilo na logo společnosti E.ON. Už třetí zápas po sobě hráli Orli prodloužení a pokaždé si z nich odnesli jeden bod. Tým opouští brankář Tomáš Vokoun a už jen dva zápasy odehraje v orlím dresu Patrik Eliáš. Znojmo tak zůstane bez posil z NHL.
První šanci zápasu měl na hokejce litvínovský Branda, pak už ale iniciativa přešla na hole Orlů. Ti prvních sedm minut „sešlápli plyn“ až na podlahu a vehementně se snažili o vstřelení první branky, zvláště při vyloučení Kloboučka. Své šance však spálili Bičánek, Mikulík a dvakrát Plášek. Opět se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. V 8. minutě se v přečíslení proháčkoval až před Vokouna Škoula a nezaváhal. Znojmo se nepoložilo, ale jeho se elán poněkud zmenšil. Chemici naopak svou aktivitu zvýšili a začali si vytvářet dobré příležitosti. Vokouna několikrát prověřil Škoula a Branda, jemuž znojemský gólman sebral tutovku, když se včas stihl přemístit k tyči. Nebezpečné výpady do útočné třetiny podnikal i Zálešák s Balázsem, nejnebezpečněji se ale jevila první litvínovská řada s Ručinským, Brandou, Čalounem na hrotech a obrannými esy Šlégrem a Škoulou.

I po přestávce měli první šanci hosté, hned potom ale udeřili Orli a vyrovnali. Benák po buly propálil Jarinu od modré. Hrálo se s velkým nasazením, příležitosti se střídaly na obou stranách. Zároveň se na ledě přiostřilo a k vidění byla spousta soubojů u mantinelu i v poli. Rozhodčí Bolina je nejprve nechával bez povšimnutí, pak už ale přetekla i jeho trpělivost a začal vylučovat, především na straně Litvínova. Vše začalo hákováním Ručinského, kterému se potrestání vůbec nelíbilo. Následně si šel sednout Trávníček za nebezpečnou hru vysokou holí a Znojmo hrálo přes minutu v pěti proti třem. Jarina byl v jednom ohni, ale odolával. Litvínovský Čaloun obdržel desetiminutový trest za protesty a po chvíli hranáč dvouminutový za krosček. Orli měli k dispozici dalších 40 vteřin dvojnásobnou početní výhodu, ale nevyužili ani tu. Jarina vždy dobře viděl a všechny střely a teče Znojemským pochytal. Hosté se postupně ubránili a nakonec měli sami přesilovku při vyloučení domácího Čakajíka. Znojmo se ke konci třetiny dostalo trochu pod tlak, který však ustálo.

Úvod třetí části byl ve znamení herních nepřesností, nebezpečnější střelu vyslal na Vokouna až ve 44. minutě Balázs. Znojemský brankář pak musel vyřešit několik dalších ošemetných situací, především pak při trestu Vorla. Nejagilnější byla opět pětice vedená Brandou. Orli potom měli také několik dobrých příležitostí, jednu z nich zužitkoval až v 54. minutě Ludvík, který místo přihrávky na Erata zvolil v přečíslení střelu, která prošla za Jarinu. Vteřinu po návratu Čakajíka z tresné lavice ale Litvínov dokázal srovnat Čalounem, který v 57. minutě vystihl nejvhodnější okamžik k přesné trefě do skulinky mezi Vokounem a tyčí. Hosté nabrali na obrátkách a Znojemští se museli hodně snažit, aby neinkasovali rozhodující gól. Utkání dospělo do prodloužení.

V něm mohly rozhodnout oba týmy, ale ani jeden ze střelců neměl přesnou mušku nebo dostatek klidu na zakončení. K ničemu nevedl ani oddechový čas Litvínova dvacet sekund před koncem nastaveného času. Soupeři se rozešli smírně, podávání rukou tentokrát naštěstí žádnou potyčku nevyústilo a se znojemské publikem se rozloučilo s brankářem Vokounem.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Bylo to těžké utkání. Mohli jsme odskočit, mohli jsme zápas rozhodnout. Nepodařilo se. Mrzí mě, že je to už několikátý zápas za sebou, kdy jsme takhle ztratili vedení, nebo nedokázali rozhodnout a získat tři body. Ale čeká nás ještě devatenáct zápasů, ve kterých se musíme pokusit o proniknutí do osmičky.

Josef Beránek (Litvínov): I přesto, že to byl první vánoční svátek, vzala obě dvě mužstva zápas velmi vážně. Domácí měli velkou šanci rozhodnout utkání ve druhé třetině. Nepovedlo se jim to a vytěžili jsme z toho my. Pokud byste po mně chtěli bližší a důkladnější hodnocení zápasu, tak si myslím, že kromě hráčů a trenérů do průběhu zápasu zasáhli i jiní, a pokud chcete, abych byl konkrétní, zavolejte si zítra v tuhletu dobu. Pak k tomu budu moci říct víc.