Orli Znojmo Orli Znojmo
4. kolo
Tipsport Extraliga - ne 19. 9. 2004 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:2
2:1, 1:0, 1:1
Karlovy Vary

Orli zatím bez ztráty bodu

Z n o j m o - Druhé extraligové utkání v sezóně 2004-05 sehráli Znojemští orli v domácím prostředí proti celku HC Energie Karlovy Vary povzbuzeni páteční výhrou v Třinci. Vyšlápli si i na soupeře ze západu Čech, kterého po celý zápas nepustili do vedení. Varští udrželi se Znojmem krok pouze v první třetině, ale gól do šatny je definitivně zlomil. Pak už byli na ledě pány Orli a svou nadvládu dali protivníkovi jasně najevo. Na brankáře Masalskise dokázal dvakrát vyzrát Uram, po jednom gólu vstřelili Plášek a K. Rachůnek.
Zapas začal v rychlém tempu, hned v úvodu obdržel kromě dvou minut desetiminutový osobní trest kapitán Karlových Varů Ptáček, který tvrdě atakoval Erata u hrazení. Toho pohotově využil Uram, který z pravého kruhu přesně mířil nad lapačku Masalskise. O chvíli později si odpykával trest Toman a Vokouna v brance Znojma prověřil z dálky bývalý Orel Milan Procházka. Reprezentační gólmanská jednička pak zastavila další pokusy Energie, aktivní byl zejména Košťál. Při hře 4 na 4 v 8. minutě se podařilo hostům vyrovnat, když Hlavačka dorážel před Vokounem, jenž procedil kotouč mezi betony. V polovině třetiny se šance střídaly na obou stranách, na gólmany nevyzráli Kraus, Vorel a dvakrát Procházka. Čtyři minuty před sirénou zvedl diváky ze sedadel Uram prudkou střelou, která ale mířila jen do boční síťky. Tempo bylo stále vysoké, Košťál s Tomíkem vyzkoušeli v nájezdu Vokounův beton. Vedoucí gól se však podařilo vstřelit ve 20. minutě Pláškovi, který za Masalskise dorazil střelu Křetínského.

Po přestávce bylo evidentní, že Karlovy Vary budou chtít náskok Znojma snížit, a přitvrdily. Velkou šanci ale promarnil Uram, který po tahu Bičánka zablokován netrefil odkrytou část branky. Po chvíli před Masalskisem zblízka neuspěl ani Plášek, jemuž se nepodařilo zpracovat přihrávku a Ivan Rachůnek nestihl překonat ležícího karlovarského strážce svatyně. Ještě předtím nevyzrál na Vokouna Košťál, jehož střela skončila v gólmanově lapačce. Snížit mohl Skuhravý, když z dobré pozice nastřelil jen Vokounovo rameno; oba brankáři byli v podstatě pořád v permanenci. Ve 38. minutě udeřil podruhé kanonýr Uram, který ze své oblíbené pozice na pravé straně pálil do víka a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Ten se chtěli hosté v úvodu druhé třetiny opět pokusit zmenšit. Jejich aktivita v začátcích jednotlivých dějství však velmi rychle vyprchávala. Tomík s Kutlákem sice Vokouna postrašili, ale pak už iniciativa přešla na hole domácích, kteří si vytvořili několik dobrých šancí. Jednu z nich připravil Uram pro Karla Rachůnka, který si najel do ideální pozice a potrestal vyloučení Bauera. Vzápětí se snažil o navýšení brankového přídělu Ludvík, to se mu však nepodařilo. Vokoun pak vyjel pro nahozený puk z branky až k modré čáře a musel jej zastoupit obránce Toman pádem do karlovarské střely. Energetici se však přece dočkali. Šest minut před závěrečným hvizdem rozhodčího trefil z protiútoku přesně levý horní růžek Vokounovy brány Tomík. I když Znojmo ke konci trochu polevilo, zkušeně si výsledek i přes snahu soupeře pohlídalo.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 0
Václav Benák 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 0 0 1 0
Roman Erat 0 0 0 1 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 1 1 0 0
Branislav Kvetan 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 0 0
Ján Pardavý 0 0 0 -1 0
Karel Plášek 1 0 1 1 0
Peter Pucher 0 1 1 1 0
Ivan Rachůnek 0 0 0 0 2
Karel Rachůnek 1 0 1 1 0
Milan Toman 0 0 0 0 2
Marek Uram 2 1 3 1 0
Marek Vorel 0 1 1 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Vokoun 60 0 2 28 93,33 0 0

Ohlasy k utkání

Leoš Zajíc (Znojmo): Bylo to pro nás velmi těžké utkání. Věděli jsme, že Karlovy Vary jsou dobrý mančaft a že budou hrát velmi dobře a zodpovědně dozadu. Mám radost z toho, že šance, které jsme si vytvořili jsme dokázali proměnit a že jsme dali krásné góly. Navíc dva z přesilovek. To bylo důležité, protože jinak bylo utkání pořád otevřené. Až do konce nikdo nevěděl, jak to dopadne. Vary hrály až dokonce, snažily se a hlavně se nepoložily. První domácí utkání máme zaplaťpanbů šťastně za sebou a doufám, že na to navážeme i v úterý proti Liberci solidním výkonem.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Prohráli jsme zaslouženě, protože Znojmo dokázalo šance, které jsme jim nabídli, proměnit. Podali jsme snaživý výkon, ale bohužel ze šancí, které jsme si vytvořili, jsme všechny neproměnili. Hráli jsme oba mančafty hezký hokej. Naše mužstvo se nepoložilo a do konce zápasu jsme hráli a toho si velmi cením.


Trenéři Leoš Zajíc a Radim Rulík na tiskové konferenci

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 18. 9. 2004

Orlím zrakem: 4. kolo ZNO - KVA

Aktuální zprávy
ne 19. 9. 2004

Užili jsme si pěkný den