Užili jsme si pěkný den

Aktuální zprávy
NE 19. 9. 2004
Z n o j m o - Spokojenost po druhém vyhraném zápase projevoval znojemský gólman <b>Tomáš Vokoun</b>, který poprvé na domácím ledě vychutnal ovace po zaslouženém vítězství nad svým mateřským klubem. Přestože v obou zatím odehraných střetnutích obdržel šest gólů, je s výkonem týmu spokojen a těší se na zaslouženou dovolenou, kterou stráví příští týden s rodinou. Do kolotoče extraligových utkání se vrátí zřejmě až v jihomoravském derby se Zlínem v neděli 3. října. Po dobu jeho nepřítomnosti bude střežit svatyni Orlů Petr Přikryl.
Vokoun si pochvaloval nejen výkon svého týmu, ale i skvělou atmosféru ve znojemské Hostan aréně a z jeho projevu bylo jasné, že se hokejem bavil: „Je to velmi dobrý, hráli jsme poměrně dobře a Vary jsme zaslouženě porazili. Atmosféra byla velmi dobrá, diváci fandili, užili jsme si velmi pěkný den. Hokej je zábava a jak my, tak i diváci jsme se pěkně pobavili. Předvedli jsme dobrý výkon, máme tři body, takže spokojenost.“ Po těžkých zápasech, které na Světovém poháru velmi dobře odchytal za reprezentační tým, mu byl slíben odpočinek. „Odjíždím na dovolenou, takže ve Znojmě se ukážu nejdříve příští úterý. Jsem jenom hráč, a kdy mě trenéři zařadí do sestavy, se pak uvidí,“ komentuje svoji více než týdenní absenci brankář.

Optimismus z úvodních dvou zápasů trošku krotí útočník Marek Uram, kterého těší zisk bodů, avšak tuší, že v herní projev ještě není stoprocentní. „Se zápasem jsem spokojený, ale ještě to není ono. V souhře nám to ještě trochu skřípe, je na trenérech, aby s tím něco provedli,“ myslí si excelentní střelec, jenž zatížil konto Karlových Varů dvěma brankami.

Domácí premiéru v extraligovém zápase si na postu hlavního trenéra odbyl Leoš Zajíc. Přes obavy z přemotivovanosti hráčů utkání dokormidloval k vítěznému konci: „První domácí utkání je vždycky hrozně těžké, lidi hulákají a hráči se nechají strhnout tím, jak je ženou dopředu. V první třetině jsme sedm minut hráli velmi dobře a Vary se k nám moc nedostaly. Pak hru vyrovnaly a dostaly se do hry. Měly tam velikánské šance, které jsme přestáli. Bylo to hlavně díky té obrovské motivaci, ta z nás spadne.“

Na znojemském ledě se v dresu Energie opět objevil bývalý Orel Petr Kumstát. Stěžoval si hlavně na nepřízeň štěstěny v tomto duelu: „Bylo to velmi vyrovnané utkání, ale Znojmo proměňovalo šance, má obrovskou sílu. Když jsme měli šance a mohli jsme dát na 3:2, dostali jsem gól na 4:1. Chybělo nám asi trošičku víc štěstí, bylo by to daleko vyrovnanější.“ Uznává stále vysokou kvalitu svého bývalého zaměstnavatele. „Znojmo je pořád stejně dobré ofenzivně laděné mužstvo, má výborné útočníky a obrovskou sílu v útoku, tak jak to bylo vždycky. Ale letos jsou všechna mužstva skoro vyrovnaná, tak jako celá extraliga,“ dodává.

NEWSLETTER