Orli Znojmo Orli Znojmo
44. kolo
EBEL - ne 28. 1. 2018
Znojmo
2:5
2:2, 0:2, 0:1
Záhřeb

Orli Záhřebu vzdorovali, přesto základní část zakončili porážkou

Orli se dostali ve třinácté minutě do vedení, ovšem Záhřeb dokázal dvěma rychlými góly vývoj zápasu otočit. Přestože se domácí snažili a krátce poté vyrovnali, ve druhé třetině medvědi přidali další dvě trefy. Orli tak zakončili základní část porážkou a o play-off zabojují ve spodní skupině.

Jako první se prosadili ve třinácté minutě domácí. Yellow Horn ujížděl s Radkem Čípem do přečíslení dva na jednoho, to druhý jmenovaný zakončoval střelou zápěstím do vzdálenějšího horního růžku. O tři minuty později si hosté zahráli přesilovou hru a okamžitě ji využili. Tikkanen vystřelil od modré, Schwarz na jeho střelu zareagoval, proti teči Tomáše Netíka mířené nad lapačku, ale neměl žádnou šanci. O chvíli později to byl opět Netík, který nahrál na modrou Garettu Noonanovi, ten svou pohotovou střelou nedal znojemskému brankáři žádnou šanci. Ke konci třetiny nahrál Číp Adamu Raškovi na pravý kruh, znojemský útočník vzápětí vyslal dobře mířenou střelu do vzdálenějšího rožku branky, a tak bylo opět vyrovnáno.

V šestadvacáté minutě po sporném krosčeku na domácího hráče, který rozhodčí neregistrovali, ujížděli hosté do přečíslení dva na jednoho. Netík nahrál k pravému kruhu Samsonu Mahbodovi, jehož střela mířila přesně za záda přesouvajícího se Schwarze. O chvíli později se ve velké šanci ocitl Mrázek, v rozhodující chvíli ale bránu hostů přestřelil. V devětadvacáté minutě Aviani vybojoval v rohu kluziště kotouč, zvedl hlavu a přesnou přihrávkou našel před bránou volného Maria Puskariche, ten neváhal a skvěle zamířil znojemskou svatyni.

V devětačtyřicáté minutě vyslal na Carra z levého kruhu střelu Číp, ta ale těsně minula svatyni hostů. Domácí se nadále snažili o zvrat v utkání, hosté však byli proti. Ke konci třetiny ještě Orli využili oddechový čas a zkusili to bez brankáře. V šesti se jim však gól vsítit nepodařilo, naopak v devětapadesáté minutě skóroval do prázdné brány Sondre Olden, čímž potvrdil výhru hostů a postup Záhřebu do play-off.


Autor: Jakub Prchal, Nikola Katolická

Chceme play-off a v nadstavbě pro to uděláme všechno, burcuje Radek Číp

Radek Číp se významně podílel na obou gólových trefách Orlů v utkání proti Záhřebu. Jeho dobrý výkon ale na body nestačil a Znojemští se tak museli smířit s porážkou.
Radek Číp ve Znojmě působí čtvrtým rokem, podílel se také na stříbrném úspěchu v roce 2016

Jak hodnotíte zápas?
Myslím, že jsme nehráli dobře. Možná posledních patnácti minut zápasu, od kterých bychom se měli odrazit. I přes to, že jsme nehráli ideální zápas, měli jsme dost šancí na to, abychom brali nějaké body.

Ve třinácté minutě jste Znojmo poslal do vedení. Jak jste celou situaci viděl?
Colton Yellow Horn na mě ve středním pásmu posunul puk a dostali jsme se do přečíslení dva na jednoho. Přemýšlel jsem, jestli ještě přihrávat zpátky, nakonec jsem situaci vzal na sebe a zkusil vystřelit. Puk naštěstí zapadl přesně pod tyčku. Jsem za gól rád.

V Záhřebu jste využili tři přesilovky, v neděli se vám v nich nedařilo…
V přesilovkách záleží na koncovce. Když už máme přesilovou hru a dostaneme se v ní k šanci, tak musíme lépe zakončovat. Šlo to vidět právě v Záhřebu, kdy kluci dali tři góly jen díky tomu, že na branku šla kvalitní střela. Stačí se podívat na soupeře, jak střílí. To byl rozdíl mezi tím venkovním zápasem a dneškem.

Jaká je atmosféra před klíčovou fází sezóny?
Ono už to prakticky z hlediska pozice v tabulce nemohlo být horší. Musíme do těch deseti zápasů dát všechno, co umíme. Uvidíme, co z toho nakonec bude. Chceme ve Znojmě play-off a uděláme pro to maximum možného. Už kvůli fanouškům, kteří na nás celou sezónu chodí.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Marek Biro 0 1 1 1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 4
Cody Corbett 0 0 0 -2 0
Radek Číp 1 1 2 -1 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 0
André Lakos 0 0 0 2 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Radim Matuš 0 0 0 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 -1 0
Erik Němec 0 1 1 1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Ryan Olsen 0 0 0 -1 0
Tomáš Plíhal 0 0 0 -1 0
Adam Raška 1 0 1 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -3 4
Rostislav Šnajnar 0 0 0 -2 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 58 27 5 22 81,48 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Jakeš (Znojmo): Těžko se to hodnotí. Záhřeb byl dvě třetiny lepším týmem a tři body si zasloužil. Kdybychom ten zápas dokázali otočit, kluci by se zvedli a mohlo nás to posunout dál. Dnes se ale všechno ruší a vstupujeme do takového malého play-off. Chceme tu sezónu zachránit a dostat se do čtvrtfinále. Pro každého to bude velká škola.

Fotogalerie

Související články