Chceme play-off a v nadstavbě pro to uděláme všechno, burcuje Radek Číp

Rozhovory
PO 29. 1. 2018
Radek Číp se významně podílel na obou gólových trefách Orlů v utkání proti Záhřebu. Jeho dobrý výkon ale na body nestačil a Znojemští se tak museli smířit s porážkou.
Radek Číp ve Znojmě působí čtvrtým rokem, podílel se také na stříbrném úspěchu v roce 2016

Jak hodnotíte zápas?
Myslím, že jsme nehráli dobře. Možná posledních patnácti minut zápasu, od kterých bychom se měli odrazit. I přes to, že jsme nehráli ideální zápas, měli jsme dost šancí na to, abychom brali nějaké body.

Ve třinácté minutě jste Znojmo poslal do vedení. Jak jste celou situaci viděl?
Colton Yellow Horn na mě ve středním pásmu posunul puk a dostali jsme se do přečíslení dva na jednoho. Přemýšlel jsem, jestli ještě přihrávat zpátky, nakonec jsem situaci vzal na sebe a zkusil vystřelit. Puk naštěstí zapadl přesně pod tyčku. Jsem za gól rád.

V Záhřebu jste využili tři přesilovky, v neděli se vám v nich nedařilo…
V přesilovkách záleží na koncovce. Když už máme přesilovou hru a dostaneme se v ní k šanci, tak musíme lépe zakončovat. Šlo to vidět právě v Záhřebu, kdy kluci dali tři góly jen díky tomu, že na branku šla kvalitní střela. Stačí se podívat na soupeře, jak střílí. To byl rozdíl mezi tím venkovním zápasem a dneškem.

Jaká je atmosféra před klíčovou fází sezóny?
Ono už to prakticky z hlediska pozice v tabulce nemohlo být horší. Musíme do těch deseti zápasů dát všechno, co umíme. Uvidíme, co z toho nakonec bude. Chceme ve Znojmě play-off a uděláme pro to maximum možného. Už kvůli fanouškům, kteří na nás celou sezónu chodí.

NEWSLETTER