Linz
1/3
2/3

Devět branek během dvou třetin. Tři body si však odváží Linz

V první třetině se s brankami v Nevoga aréně roztrhl pytel, ale do kabin odcházeli šťastnější hosté. Ve druhém dějství se Orlům sice povedlo dvěma rychlými góly snížit, avšak obrat již nedokonali. Tři body si tak odváží Linz.

Hosté do zápasu vletěli po hlavě a už po 49 sekundách se radovali z úvodní branky po přesné ráně Briana Leblera z levého kruhu. Znojmo na nic nečekalo a už po necelých třech minutách skórovalo rovněž, to Erik Němec doklepl za čáru přihrávku Mrázka. Druhý nejlepší útok soutěže v podání Černých křídel ale ve zbytku třetiny ukázal, že v něm dřímá velká síla. Nejprve v osmé minutě trefil Marc-Andre Dorion svou ránu důrazně i přesně a překonal Schwarze, o chvíli později zužitkoval přihrávku od zadního mantinelu Dan DaSilva a vyhnal znojemskou jedničku z branky.

Tomáši Halászovi ale čistý štít dlouho nevydržel. Ve zkrácené přesilovce se na brankovišti prosadil důrazný Kevin Moderer a dotlačil kotouč až za čáru. Když hned po přestávce využil další přesilovku svým druhým gólem Brian Lebler, vypadalo to s Orly velmi špatně. Jenže v polovině duelu dostali domácí šanci zahrát si přesilovku pěti proti třem a tu využili dokonale. Nejprve Antonín Bořuta z levého kruhu trefil přesně a o pouhých osm vteřin později (!) po vyhraném buly a rychlé útočné akci propálil Ouzase v bráně Linze taky Colton Yellow Horn.

Dvougólový odstup domácí povzbudil, ti si vytvářeli šance, jenže ve 35. minutě jejich rozlet zabrzdilo vyloučení a další inkasovaná branka v oslabení, když se z dorážky trefil Dan DaSilva. Po čtyřiceti minutách se tak šlo do kabin za stavu 3:6. Ve třetí třetině Orli sympaticky bojovali o snížení nepříznivého skóre, ale ani jednu z přesilovkových střel a nadějných dorážek v další gól nepřetavili. Poprvé v sezóně tak v souboji Linze a Znojma zvítězil hostující tým.