Orli Znojmo Orli Znojmo
35. kolo
EBEL - po 1. 1. 2018
Znojmo
1:4
1:0, 0:3, 0:1
Fehérvár

Orli zůstali na Nový rok bez bodu

Znojmo sice otevřelo gólový účet utkání, avšak následně se trefovali již jen hosté. Ani závěrečná hra bez brankáře prohru domácího celku neodvrátila a svěřenci trenéra Šimíčka tak vstupují do nového roku prohrou.

V úvodu zápasu si Znojmo zahrálo přesilovou hru. Již v první minutě tak měl brankář Carruth dost práce s Lattnerovou tvrdou střelou od modré, nakonec si s ní však díky svým betonům poradil. Orli nepřestávali vyvíjet tlak, a tak se v sedmé minutě mohli radovat, když se na modré čáře ujal kotouče právě Jan Lattner, sjel si blíže ke svatyni hostů a svou tvrdou střelou nedal Carruthovi žádnou šanci. O dvě minuty později našel Beroun svou přihrávkou Adama Rašku, který se ocitl sám před svatyní Fehérváru. Raška sice položil brankáře hostů, v zakončení však úspěšný nebyl. V patnácté minutě ujel obraně hostů Mrázek, jehož střelu Carruth pouze vyrazil, následně se puk odrazil od Matuše směrem k odkryté kleci, kotouč však těsně minul levou tyč svatyně hostů. Domácí měli v úvodní dvacetiminutovce navrch, vytvářeli si šance a mohli vstřelit i více branek.

Jenže hosté se vstupu do druhé třetiny nebáli. Nejprve se do velké šance dostal Arttu Luttinen, brankáře však nepřekonal. Vzápětí vyslal stejná hráč přihrávku ke vzdálenější tyči Davidu Gilbertovi, který z první překonal přesouvajícího se Schwarze. Přestože domácí nadále tlačili, v devětadvacáté minutě se vedení ujali hosté, když nahození Bretta Palina se štěstím tečoval Olivier Latendresse. Celé akci předcházel hraniční ofsajd, hra však pokračovala. V polovině třetiny si po levém křídle sjel k brankové čáře Tejnor a našel před bránou volného Plíhala, který trefil pouze brankáře hostů. Následně se pokoušel dorážet Yellow Horn, ani ten však Carrutha nepřekonal. Studená sprcha pro domácí přišla v devětatřicáté minutě, kdy hosté ještě navýšili svůj náskok ve vlastním oslabení. Na modré čáře sklepnul jeden ze znojemských beků puk, kterého se ujal János Hari. Následně se dostal za dalšího znojemského hráče a ocitl se sám před Schwarzem, kterého svou bekhendovou střelou do protipohybu překonal.

Třetí třetinu zahájily dva tvrdé hity, po kterých následovala pošťuchovaná obou mužstev. Ve dvaačtyřicáté minutě pálil Mrázek z mezikruží tvrdě na Carrutha, ten jeho střelu vyrazil. Trenéři se pokusili ještě oživit sestavu, stáhli hru na tři formace a přesunuli Jana Lattnera do útoku, ale k brankovému efektu to nevedlo. V polovině periody Lovecchio vyjel zpoza znojemské branky, objel Schwarze a chtěl zakončovat do odkryté klece, tomu ale na poslední chvíli dokázala zabránit znojemská obrana. O tři minuty později se dostali k šanci pro změnu domácí. Mrázek dokázal obehrát obránce hostů a ocitl se sám před brankářem, byl ale již příliš blízko, a tak neměl dostatek prostoru k přesnému zakončení. Následovala přesilová hra pro znojemský celek, ani v té se však domácím nepodařilo snížit. Orli ke konci třetiny ještě využili oddechového času a hry bez brankáře, té využili jen hosté, když David Gilbert svou trefou do prázdné brány zpečetil vítězství maďarského celku.


Autor: Lukáš Caha, Nikola Katolická

Herně jsme lepší než soupeř, ale nedaří se nám dávat góly, vysvětluje Josef Zajíc

Josef Zajíc v posledních zápasech dostává hodně prostoru a proti Linzi dokonce vstřelil svůj první ligový gól v dresu Znojma. Po utkání s Fehérvárem ale spokojený nebyl, jeho tým totiž proti tabulkově blízkému celku nebodoval.

Jak hodnotíte zápas s Fehérvárem?
Těžko se mi hodnotí zápas, který jsme prohráli. Do utkání jsme vstoupili dobře, zaslouženě jsme i vedli. Poslední dobou hrajeme lépe než soupeři, ale máme jeden velký problém – nedáváme góly. Trápíme se v koncovce. Naposledy přes čtyřicet střel, ve Fehérváru dokonce padesát. Trápíme se a to je náš největší problém. Ve druhé třetině jsme měli takový výpadek. Hodně jsme se tlačili dopředu a zaspali jsme dvě střídání, což se vymstilo. Další gól jsme pak inkasovali po situaci, kdy se nevědělo, jestli nešlo o ofsajd. Když dostaneme takové hloupé góly, na které nemůžeme reagovat, protože máme zakletou branku v útoku, tak je to těžké…

Trenéři říkali po posledním venkovním zápase, že tyto náročné zápasy rozhodují přesilovky. Opět jste žádnou nevyužili…
Přesilovky rozhodují úplně všechny zápasy. Kdo je umí sehrát, ten udělá velký krok k výhře. Hra pět na pět je v dnešním hokeji hodně vyrovnaná. Je potřeba využívat situace, kdy máme v poli o jednoho hráče více a jsme si tak schopní zajistit převahu. V přesilovkách musíme více střílet. Snažíme se, ale soupeř všechny naše střely blokuje. Pracujeme na tom sice na tréninku a hledáme řešení, ale všechno se zdá zakleté. Musíme pracovat a snad se štěstíčko otočí k nám.

Zápasy hrajete pravidelně obden. To vám vyhovuje více, než když musíte trénovat?
Určitě, zápas je vždycky lepší, ale všechno spolu souvisí. Když hrajete tak často, pak jsou pro vás i ty tréninky náročnější, proto je důležitá regenerace. Tréninky jsou kratší a intenzivní, abychom vše podřídili zápasům.

V posledních zápasech hrajete ve druhé obraně s Janem Lattnerem…
Je skvělé, že hraju. My mladí to máme těžší, protože si musíme počkat na tu svoji šanci. Až jí dostanete, pak musíte přesvědčit o tom, že si šanci zasloužíte i nadále. Záleží na nás, jestli šanci využijeme, nebo ne. Těch šancí není tolik, takže jsem ze začátku moc nehrál, ale doufám, že tam teď vydržím co nejdéle.

Zdobí vás ofenzivní styl hry, v Linzi jste dokonce dal gól z předbrankového prostoru. Máte pokyny podporovat útok, nebo máte takovou hru v krvi?
Už od dětství mám takové choutky. Důležité je postupovat ze zajištěné obrany, ale občas ten útok podpořím. Trenéři po nás chtějí, abychom poctivě plnili defenzivní úkoly. Podle vývoje zápasu nám pak říkají, abychom třeba podporovali útok. Rád si zaútočím, ale musím si hodně dávat pozor, abych to pak dobruslil směrem dozadu a nevzniklo z toho nějaké přečíslení.

Prohráli jste dva zápasy s tabulkově přímým konkurentem. Je to náročné na psychiku, když do střetnutí vstupujete s pocitem, že potřebujete bodovat?
Určitě to není snadné. Hlavně vzhledem k faktu, že se hraje obden. Neustále musíte být připravení na další zápas a po skončení jednoho už vlastně musíte všechny myšlenky zaměřit na ten další. Soupeře nevnímáme. Je jedno proti komu hrajeme. Ať už hrajeme dvakrát s Fehérvárem, nebo třeba s Linzem a Vídní, tak se nic nemění.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -2 0
Jiří Beroun 0 1 1 0 0
Marek Biro 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 -1 0
Jan Lattner 1 0 1 -3 0
Radim Matuš 0 0 0 -1 0
Adam Miller 0 0 0 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 0
Erik Němec 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Tomáš Plíhal 0 0 0 -1 0
Michal Plutnar 0 0 0 0 0
Adam Raška 0 1 1 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Dominik Tejnor 0 0 0 0 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 -3 2
Josef Zajíc 0 0 0 -3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 59 16 3 13 81,25 0 0

Fotogalerie

Související články