1:0, 3:0, 1:0
1/3
2/3

Znojmo muselo v Dornbirnu střídat gólmany, samo ani jednou neskórovalo

Orlům se nepodařilo získat ve svůj prospěch ani druhý čtvrtfinálový zápas. Na ledě Dornbirnu postupně inkasovali pět branek a sami se nedokázali prosadit ani jednou. Série se tak v úterý přesouvá na jih Moravy za nepříznivého stavu 0:2.

Dornbirn se domácímu publiku uvedl akcí hned ve třetí minutě. V přečíslení dva na jednoho se octl Sylvestr, ale Nechvátal si s jeho střelou poradil. O tři minuty později se od modré napřáhl Crawford, do trajektorie puku vložil hůl Kyle Greentree a puk skončil znojemskému brankáři za zády. Orli odpověděli zvýšenou aktivitou. Svými pokusy však neuspěli Pucher ani Číp.

Následně Rakušané nevyužili přesilovou hru a úspěšnější nebyli ani při dalším nebezpečném tažení na Nechvátala. V devatenácté minutě spálil velkou šanci Bořuta, jenž zůstal zcela volný před Hardym, ale trefil pouze brankářovo rameno. Na druhé straně unikl do brejku Crawford, ovšem taktéž znojemský strážce svatyně si s pukem věděl rady a zastavil jej betonem.

Ve druhé dvacetiminutovce si svěřenci trenéra Jiřího Režnara zahráli první přesilovku. K tvrdé střele se po kombinaci propracoval Šulák, Hardy ovšem znovu stál včas na svém místě. Inkasovali naopak znovu Orli. A to hned dvakrát během necelých dvou minut. Nejprve se prosadil po kontroverzním zákroku na Lakose Mark Zagrapan a následně vyhnal Nechvátala z klece střelou z kruhu Jonathan D´Aversa.

Mezi tyče tak poprvé v play-off nastoupil Jan Lukáš. Snížení mohl zařídit Šedivý, jenž z bezprostřední blízkosti dorážel Lattnerovu střelu, ale kotouči se za rakouskou brankovou čáru prostě nechtělo. Znojmo naopak nechávalo častá okénka v obraně. Lukáš nejprve bravurním zákrokem zneškodnil osamoceného Arniela i D´Alvise, ovšem na trefu Andrewa MacKenzieho byl již krátký.

Do třetí části tedy vstupovali Orli se čtyřbrankovým mankem. To brzy ještě navýšil Stefan Häussle. Ten se obtočil kolem Lukáše a zasunul puk do sítě. Poté se Dornbirnu nabídla dlouhá přesilovka pět na tři, kterou využít nedokázal. Úspěšný nebyl ani Livingston, jenž využil dalšího zaváhání defenzívy hostů. Zbývající minuty přinesly již jen po jednom vyloučení na obou stranách a utkání tak dospělo do zdárného konce pro domácí Dornbirn, který navýšil vedení v sérii na 2:0. Orli budou bojovat o snížení v úterý na domácím ledě.