Bolzano
1/3
2/3

Znojmo poslední zápas před reprezentační pauzou prohrálo

O vítězství Bolzana v sobotním zápase rozhodla druhá třetina, kdy se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Orli sice manko dvakrát snížili, přesto tentokrát odešli z ledu bez bodu.

Utkání se pro domácí už od začátku nevyvíjelo dobře. Hned v první minutě se prosadil po individuální akci Stephen Saviano. Ten obkroužil znojemskou svatyni a bekhendem zasunul puk pod bezmocného Nechvátala. Orli hýřili aktivitou a tlačili se za vyrovnáním. První velká šance přišla v polovině první části. Po skvělé přihrávce Puchera napříč útočným pásmem rozezvonil Yellow Horn tyč. Na konci třetiny se ale dočkali. Rehuš skvěle našel před brankou Martina Podešvu, který rychlou a prudkou střelou rozvlnil hostující síť.

Druhá třetina odstartovala obrovskou příležitostí Znojma. Číp tvrdě vypálil, proti ale byl Čech ve službách italského týmu Jaroslav Hübl. Ani dorážky Tomase a Puchera nepropadly za jeho záda. Lišky využívaly všechny šance, které se jim naskytly. Poté, co se poprvé dostaly do útočného pásma, propasíroval kotouč za Nechvátala podruhé v utkání Stephen Saviano. Stejný hráč mohl později zkompletovat hattrick, jenomže minul.

To ovšem hosty nemuselo mrzet. Na tři jedna navyšoval v polovině zápasu Alexander Foster, od něhož se puk šťastně odrazil za strážce znojemské klece. Jihomoravané byli vývojem duelu očividně zaskočeni a nabídli svému rivalovi další tutovku. Nikdo z hráčů Bolzana však nestihl včas zareagovat a puk odražený od mantinelu doklepnout na místo určení.

Na Orlech byla vidět snaha o zvrácení stavu utkání, a tak vrhli všechny síly do útoku. Soupeř hrozil zejména z protiútoků. Slibnou akcí se prezentoval Palmieri, jehož samostatný únik zlikvidoval Patrik Nechvátal. Když už se zdálo, že se zápas jen dohrává, zaúřadoval Martin Bača, který dělovkou od modré snížil na 2:3. Z následující akce utnul Znojmu naději hráč celku z Jižního Tyrolska Marco Insam. O necelou minutu později bylo znovu sníženo na rozdíl jedné branky zásluhou Branislava Rehuše, jenž vystřelil z mezikruží a jeho dělovka zapadla přesně do horního růžku - 3:4. Minutu před koncem zápasu pak mohlo být vyrovnáno! Roman Tomas v přečíslení dva na jednoho netrefil prázdnou branku, stejný hráč pak minul i o několik sekund později. Ani při hře bez brankáře se Znojmu nepovedlo srovnat stav utkání, a tak si Bolzano odvezlo tři body.