Bolzano
1/3
2/3

Po velkém boji zůstávají dva body na jihu Moravy

Do černého pálili nejprve pouze Orli, hostujícího brankáře překonali hned čtyřikrát a vypracovali si slibný náskok. Z duelu však bylo nakonec drama, Bolzano zbraně nesložilo a snížilo na rozdíl jediného gólu. Znojmo ale těsný náskok uhájilo a důležitý zápas urvalo pro sebe.

Znojemští hokejisté se po dvou prohraných venkovních zápasech opět vrátili před domácí publikum, které hned zkraje klání s Bolzanem potěšil svou tečí po nahození Pavlikovského od modré čáry Branislav Rehuš. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Cullenův švih ani následná dorážka Kellera nepřekvapily Holta v české kleci.

V polovině třetiny pak přišly dva velké momenty Orlů. Nejdříve po kombinaci Lattnera s Fialou musel hasit nepříjemnou situaci před svým brankovištěm Hübl, o pár vteřin později si pak gólman poradil i s individuální akcí Čípa. Když pak ani na druhé straně kluziště Rick Schofield nepřelstil pozorného Holta, jenž si na jeho střelu z kruhu počkal připravenou lapačkou, odcházelo Znojmo do kabin s hubeným náskokem.

Také vstup do prostředního dějství se nesl jasně v režii domácích. Nejdříve Adam Havlík ztroskotal svým švihem na Hüblovi, o pár vteřin později už ale Lišky inkasovaly. Aktivní Rehuš získal v útočném pásmu puk a ideálním pasem našel na vrcholu kruhu volného Romana Tomase, jenž z první zamířil pod víko.

Bolzano ale vůbec nerezignovalo. Ba naopak. Italský tým se začal stále častěji prosazovat v ofenzívě a vznikaly zajímavé příležitosti. V jedné z nich se ocitl Justin Keller, který ale nezpracoval kotouč a v zakončení selhal, Bernardův bekhend poté proletěl těsně vedle levé tyčky znojemské svatyně.

Těsně před půlkou utkání ale opět udeřili Orli. Nová tvář v jihomoravském kádru Ondrej Šedivý rozvlnil svým švihem k tyčce bolzanskou síť potřetí. A aby to nebylo málo, o pár minut později přihrál na gól Adamu Havlíkovi. Hosté ještě dokázali rychle odpovědět z hole Matthewa Siscy, jenž obkroužil klec, dokonale zmátl Holta a mohl zakončovat do odkryté části brány.

Znojmo tak naskočilo do závěrečné části hry s příjemným třígólovým vedením. Zpočátku nic nenasvědčovalo dramatu. Cullen sice dopravil puk za záda domácího maskovaného muže, ale po prozkoumání videa rozhodčí jeho trefu neuznal pro vysokou hůl. Čas rychle utíkal a ani Pucherův samostatný únik před Hübla neznamenal změnu skóre.

Orlům pak zatrnulo v 54. minutě, kdy Justin Keller prošel obranou a zavěsil pod horní tyčku. Následná přesilovka Znojemských nepřinesla nic zajímavého, a tak opět přituhlo před domácí klecí. Ve výhodě přesně tečoval Anton Bernard nahození od modré čáry. Trenér Režnar si ihned vyžádal oddechový čas a své hráče uklidnil. Bolzano už ale nemělo dostatek času k vyrovnání, dvěma bodům pro Jihomoravany již nemohlo nic zabránit.

Jiří Režnar (Znojmo): Opět jsme nezvládli závěr, kdy vedeme 4:1 a necháme z toho zbytečně udělat drama. Navíc když hráči soupeře vycítí, že se nedaří, jdou do toho po hlavě. Je to už několikátý zápas, ale pracujeme na tom. Na druhou stranu je to pro nás velmi důležité vítězství.