3:2, 0:2, 1:0 - 0:0
1/3
2/3

Divoká přestřelka v Bolzanu, Znojmo bere po nájezdech bod

Bleskový nástup do zápasu zaznamenaly oba týmy, již po pěti minutách svítilo na světelné kostce skóre 2:2. Znojmo se s Bolzanem přetahovalo o vedení až do posledních minut. Utkání musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, z nichž vyšli vítězně domácí.

Oba týmy se do utkání řádně obuly a diváci, kteří jen o pár minut zmeškali úvod utkání, mohli hořce litovat. Přišli hned o čtyři góly. Domácím stačilo třiačtyřicet vteřin k tomu, aby překonali Holta ve znojemské svatyni. Trochu překvapivým pokusem z úhlu se prosadil Justin Keller. Orli ale bleskově odpověděli z hokejky Ondřeje Fialy a jen o pár okamžiků později se dostali do vedení po trefě Antonína Bořuty, jenž poslal puk do horního růžku Hüblovy svatyně. Ale ani tentokrát nezůstalo skóre příliš dlouho neměnné. Na konci páté minuty se Lišky mohly znovu radovat po střele Matthewa Siscy z kruhu.

Po divoké pasáži se mužstva trochu uklidnila. Ve velké šanci se přesto ještě objevil Podešva, ale po průniku bolzanskou defenzívou zaváhal před gólmanem. Podruhé v utkání se domácí dostali do vedení na konci třetiny, kdy se po rychlém brejku dva na jednoho prosadil Rick Schofield.

Ani ve druhé části hry jsme nemuseli dlouho čekat na další góly. V čase 23:58 využil početní výhodu bombou od modré čáry Jakub Grof a znovu bylo vyrovnáno. Následně si Hübl nadvakrát poradil s nepříjemně dotírajícím Štachem a Orli se ubránili i oslabení.

Po polovině zápasu se blýskl Holt proti individuální akci Siscy, štěstí při něm pak stálo po další akci Crowleyho, jenž v koncovce přestřelil znojemskou klec. 40. minuta však opět patřila českému týmu a obránci Antonínu Bořutovi, který podruhé v utkání skóroval a podruhé poslal své barvy do vedení.

Znojemští hráči svého rivala v prostřední periodě výrazně přestříleli v poměru 20:9 a chuť do zakončení si s sebou přenesli i do startu třetí třetiny. Orli navíc i pozorně bránili a pro hokejisty Bolzana byl velký problém přejít přes pozornou defenzívu. Když už se to podařilo jako v případě Crowleyho, minul italský bek hostující klec.

Přesto byla nesporná snaha Italů oceněna pět minut před sirénou. Mark Cullen z bezprostřední blízkosti prostřelil bezmocného Holta a opět svítil na časomíře nerozhodný stav 4:4. Orli v samotném závěru nevyužili ani hozené lano k výhře v podobě početní výhody, a zápas se tak přehoupl až do prodloužení.

Ani opatrně odehrané pětiminutové nastavení však rozuzlení nepřineslo, o majiteli bonusového bodu tak rozhodly až samostatné nájezdy. V těch jasně dominovali domácí, kteří je pro sebe rozhodli v poměru 2:0. Vítěznou trefu zařídil Rick Schofield.