Klagenfurt
1/3
2/3

Znojmo po sedmizápasové sérii vyšlo bodově naprázdno

Orli se sice dostali do vedení jako první, ale ve zbytku zápasu museli už jen dotahovat. Ve druhé části se jim ještě podařilo vyrovnat, ale na dva slepené góly z úvodu třetí třetiny už reagovat nestačili. V samém závěru pouze dali výsledku jeho konečnou podobu.

Orli vstoupili do utkání aktivněji než soupeř a už ve druhé minutě si vybojovali přesilovou hru. Tu sice nevyužili, v tlaku ale pokračovali. V šesté minutě nevyužil velkou šanci Peter Pucher, stejný hráč ale o dvě minuty později už měl ruce nad hlavou. To v další početní převaze usměrnil do zcela odkryté branky výbornou Havlíkovu přihrávku napříč útočným pásmem.

První třetina s sebou nesla mnoho vyloučení a v 15. minutě se v přesilovce prosadili také hosté. Lukas Pither získal odražený kotouč poblíž znojemské branky, odrazem od brankáře Tomka jej poslal do sítě a vyrovnal. Stejný hráč poté mohl ještě dvě minuty před první sirénou otočit skóre, ovšem přestřelil.

Klagenfurt se přesto po přestávce radoval. Přečíslení tři na dva sice hosté nesehráli ideálně, ale volný kotouč v brankovišti po tečované střele doklepl do sítě volný Jean-Francois Jacques. O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Situace hodně připomínala tu z úvodu první třetiny, jen tentokrát našel Havlík svou křížnou přihrávkou Martina Podešvu, jenž u levé tyče nezaváhal a usměrnil puk do sítě.

Hrál se vyrovnaný hokej, ale v závěru druhé třetiny měli více ze hry domácí, zejména Pucherova formace soupeři značně zatápěla. Aktivní Adam Havlík mohl ve 33. minutě po návratu z trestné lavice skórovat, samostatný únik mu však nevyšel a neposedný kotouč mu v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. Dobrou šanci měl i Podešva, který zblízka přestřelil.

Tyto situace mrzely domácí hráče po přestávce. Ve 44. minutě Jean-Francois Jacques propálil Tomka ostrou ranou a dal hostům důležité vedení. Navíc o dvě minuty později se po sporném zákroku za brankou Klagenfurtu dostal do úniku Patrick Harand a střelou pod vyrážečku zvýšil vedení rakouského celku už na 4:2.

Orlům se poté dlouho nedařilo dostat do rytmu, veškerou snahu o útočné akce rozbíjela pozorná a zformovaná obrana soupeře. Naopak, rozhodnuto mohlo být už sedm minut před koncem, kdy Setzinger orazítkoval břevno. Nakonec přeci jen závěrečný tlak přišel, po odvolání Tomka se ve hře šesti proti pěti prosadil minutu před koncem příklepem z mezikruží Jakub Grof a vykřesal naději na bodový zisk. Další velký obrat už ale Znojmo tentokrát nestihlo a po šňůře sedmi vítězných duelů si připsalo první porážku.

Jiří Režnar (Znojmo): Ačkoli se to nezdá, liga je vyrovnaná. My navíc po první brance přestali hrát. Utkání je před námi ale ještě hodně, musíme jít dál. Klagenfurt ničím nepřekvapil, hrál možná trochu víc do těla, než jsme čekali. Problém byl, že jsme po prvním gólu hned nepřidali další, zato jsme nechali soupeře vyrovnat a pak jsme celé utkání hráli v křeči.