Orli Znojmo Orli Znojmo
29. kolo
EBEL - so 7. 12. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
5:2
1:0, 2:2, 2:0
Bolzano

Znojmo vrátilo Bolzanu porážku i s úroky

Znovu se jako první střelecky prosadil obránce, Pavlikovský zajistil Znojmu vedení, které ve druhé části navýšil Pucher. Bolzano dokázalo během chvíle vyrovnat, ale vzápětí odpovědel znovu Pucher a poté pálili do černého už jen Orli. Ex-litvínovského Hübla překonali ještě třikrát, a upevnili si tak pozici v první šestce tabulky.

Bolzano přijelo do Znojma jen s pěticí obránců na soupisce, začalo ale velmi ofenzivně a dobrým pohybem v útočném pásmu dělalo Orlům problémy. Sasu Hovi se tak narozdíl od pátečního zápasu v brance nenudil a už po šesti minutách jen s vypětím všech sil udržel nebezpečnou Scofieldovu střelu pod betony před brankovou čarou. Rozhodčí si jisti nebyli a šli zkontrolovat video, to však potvrdilo úspěšný zásah znojemského brankáře.

Hosté byli v úvodu utkání velmi nebezpeční, paradoxně ale inkasovali jako první. To když se na modré čáře opřel příklepem do puku Richard Pavlikovský a trefil se přesně k pravé tyči. Zápas poté pokračoval ve vyrovnaném tempu a v ofenzivním duchu. Jaroslav Hübl v brance Bolzana i Sasu Hovi měli hodně práce, díky jejich dobrým zásahům zůstaly další šance nevyužity.

Druhá třetina pokračovala v duchu té první. Hosté však ve všech útočných pokusech naráželi na dobře fungující znojemskou defenzivu nebo v pohodě Hoviho. A tak se podruhé prosadili Orli. Havlíkovu přihrávku od levého mantinelu přistrčil Fiala na brankovišti zcela volnému Peteru Pucherovi, na nějž zívala prázdná branka. Hosté se ale ještě do konce třetiny zvedli a dvakrát udeřili.

Trent Whitfield nejprve byl nejrychleji po buly u odraženého puku a dorazil jej za Hoviho záda, o pouhé dvě minuty později se pak Mark Santorelli protáhl mezi znojemskými obránci a bekhendem zavěsil pod horní tyč. Bleskové vyrovnání ale Znojmo nesrazilo, to naopak odpovědělo nejlepším možným způsobem. Peter Pucher se přes obránce trefil švihem přesně ke vzdálenější tyči a překonal Hübla.

Hosté po přestávce propásli jedinečnou šanci na srovnání, když Whitfield zblízka místo odkryté branky trefil jen natahujícího se Hoviho. To se ukázalo být rozhodující. V následné přesilovce totiž Zdeněk Blatný dorazil bekhendem za natahujícího se Hübla a o pouhých 26 vteřin zakončil perfektní kombinaci Orlů na jeden dotek Adam Havlík. Znojemský odchovanec tak dosáhl jubilejního 100. gólu Znojma v probíhající sezóně. Poslední šanci Bolzana na zdramatizování při závěrečné přesilovce pět na tři pak znojemská trojice obětavým výkonem zvládla.


Autor: Marcela Procházková, Lukáš Peroutka

VIDEO: Soupeř byl drzý, vůbec nedal najevo, že hraje na cizím ledě, hodnotí Peter Pucher

Jedním ze strůjců jednoznačného vítězství Orlů proti Bolzanu byl slovenský útočník Peter Pucher. Jeho dva góly, kterými se vyhoupl mezi čtveřici nejlepších znojemských střelců, dělilo necelých sedm minut.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Zdeněk Blatný 1 0 1 -1 2
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 3 3 1 0
Lukáš Finsterle 0 0 0 0 2
Adam Havlík 1 3 4 2 0
Richard Jarůšek 0 1 1 -1 0
Michael Kolarz 0 0 0 2 0
Jan Müller 0 0 0 0 0
Richard Pavlikovský 1 0 1 2 0
Martin Podešva 0 1 1 1 0
Milan Procházka 0 1 1 -1 0
Peter Pucher 2 1 3 2 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 6
Lubomír Štach 0 0 0 -1 0
Andrew Thomas 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Sasu Hovi 60 50 2 48 96,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Orli Znojmo): Bolzano hrálo mnohem lépe než v minulém utkání, kdy jsme na jejich ledě prohráli. Prvních třicet minut z naší strany nebylo dobrých, nepřihráli jsme si, nerozebrali soupeře, bylo to hrozné. Po první třetině jsme museli hru stáhnout na tři pětky. Někdy je ale fakt, že i když není hezký hokej, tak je člověk rád za dva body. Tak tomu je dnes.

Nabádal jsem před zápasem hráče, ať zkoušejí střílet klidně z větší dálky přes obránce, protože vím, že s takovými střelami má Hübl problémy. Téměř jsme to nezkusili, naštěstí u třetího Pucherova gólu se přesně to potvrdilo.

Fotogalerie

Související články