Orli Znojmo Orli Znojmo
13. kolo
EBEL - ne 20. 10. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:3
0:0, 1:1, 0:2
Klagenfurt

Orli si s mistrem poradit nedokázali

Ve druhé části hry se Znojmu zásluhou Puchera podařilo vybojovat vedení, ovšem dlouho jim nevydrželo. Hosté z Klagenfurtu o deset minut později dokázali srovnat a v závěrečné části hry dvěma góly strhnout vítězství na svoji stranu.

S návratem kapitána Jiřího Berouna zpět do sestavy zbylo jen místo na tribuně pro Aleše Kilnara. Ten mohl spolu se solidně zaplněným stadionem sledovat velmi vyrovnanou první třetinu. V ní měli optickou převahu domácí hráči, dobře pracující defenziva úřadujícího mistra EBEL jej ale nepouštěla do velkých šancí. Ta největší tak přišla paradoxně z brejku, kdy Ondřej Fiala přebruslil celé hřiště, jeho samostatný únik zakončený tvrdou ranou ale zlikvidoval brankář Weinhandl. Na druhé straně o pár vteřin dříve orazítkoval Tyler Scofield Hoviho tyč.

Větší vzrušení přinesla až druhá část hry. Po necelých pěti minutách se po Lattnerově nahození dostal k volně ležícímu puku Peter Pucher, přehodil ruku nataženého Weinhandla a Orli vedli. Měli i více ze hry a dostávali se do zajímavých střeleckých pozic, k dalším brankám to však nevedlo. Smutným hrdinou druhé části se tak stal Sasu Hovi. Ten nejprve skvělým zákrokem betonem zneškodnil Siklenkovu dorážku z bezprostřední blízkosti, vychytal i nájezd Kocha, ve 35. minutě jej ale nahozením zpoza branky překvapil Colton Fretter a vyrovnal.

Orli ještě před pauzou mohli srovnat, jenže Lattnerův švih zastavila tyč hostující branky a od zad brankáře se puk odkutálel mimo. Rozhodnutí tak přišlo po přestávce, kdy po několika dorážkách procedil puk za Hoviho na brankovišti číhající Mike Siklenka. Ukázalo se, že to byl gól vítězný. Thomasovu ránu od modré čáry ve 47. minutě totiž za Weinhandlem zastavila zřejmě tyč, i když někteří diváci reklamovali odraz od konstrukce uvnitř branky.

Trápení Znojma dokonala krátká přesilovka pět na tři v závěru zápasu, která žádný výraznější problém pro hosty nepřinesla. Naopak, krátce po jejím vypršení se za vlastní brankou nedohodli Horák s Pavlikovským a Colton Fretter druhou trefou v zápase definitivně potopil naděje Orlů na bodový zisk.


Autor: Marcela Procházková, Lukáš Peroutka

VIDEO: Z minima vytěžili maximum, mrzela prohra Jiřího Berouna

Po třech týdnech se na soupisce Orlů znovu objevil kapitán týmu Jiří Beroun. Toho trápilo zranění ramene. Ani on však nedokázal týmu pomoci k výhře nad úřadujícím mistrem z rakouského Klagenfurtu.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Zdeněk Blatný 0 1 1 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 0 0
Lukáš Finsterle 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 0 0 -1 2
Oldřich Horák 0 0 0 0 4
Jan Lattner 0 1 1 -1 2
Aleksandar Magovac 0 0 0 0 0
Richard Pavlikovský 0 0 0 0 4
Martin Podešva 0 0 0 0 2
Milan Procházka 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 0 1 0 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 -1 0
Andrew Thomas 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Sasu Hovi 60 40 3 37 92,50 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Hráli jsme velice špatně a Klagenfurtu nechávali příliš mnoho prostoru před brankou na opakované dorážky. Druhý gól jsme inkasovali snad ze čtvrté dorážky, kdy to jejich hráč došťouchal do brány. Nebyli jsme důrazní v prostoru před oběma brankami, naopak soupeř se tam tlačil. Podobný problém už jsme měli i v Grazu. To se nesmí stávat. Sedneme si na to a musíme se rychle dostat zpět na vítěznou vlnu.

Fotogalerie

Související články

Sestřihy
po 21. 10. 2013

VIDEO: Znojmo - Klagenfurt 1:3