Fehérvár
1/3
2/3

Maďaři ze Znojma odjíždí s prázdnou

<em>Znojmo</em> - Hosté si v úvodu utkání vytvořili velký tlak a během několika minut se jim podařilo dvakrát překonat domácího Helešice. Orli se ale nevzdávali a na konci druhé dvacetiminutovky vedli 3:2. Znojmo ještě stvrdilo své vítězství, když se v závěrečné části hry prosadil nejproduktivnější hráč František Nahodil. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře, a Znojmo si tak vyšláplo na lídra tabulky.

Úvod utkání byl spíše v režii hostujícího celku. Maďarští junioři se dostali velmi rychle do vedení, když už v první minutě skóroval Mate Pukli, který jen doklepl kotouč do odkryté branky. Hosté nenechali Orly příliš dlouho odpočinout a o několik minut později se znovu připomněli. Gergo Toth našel jako první kotouč v hloučku těl před Helešicovou brankou a rychlou střelou poslal puk pod horní tyčku. Znojmo to ale rozhodně nevzdávalo. Jan Müller ujel hostující obraně a bez problému zavěsil kotouč do branky.

Druhá část byla poznamenána častými vyloučeními. Několik prvních minut se hrálo spíše čtyři na čtyři. Orlům se ale dařilo. Marek Špaček srovnal stav utkání, když se dostal do samostatného úniku a tvrdou střelou pod horní tyčku překonal hostujícího gólmana Rajnu. Orli si následně zahráli přesilovou hru, která se jim podařila využít. Jiří Tichý poslal puk na branku, kde jej tečoval Jan Koňařík . Znojmo si tak necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky zajistilo vedení 3:2.

Oba celky vstoupily do závěrečné části hry velmi aktivně a dostávaly se do hezkých šancí, z kterých ale nakonec měli více hosté. Attila Nemeth znovu vrátil svůj tým do hry, když přesnou střelou poslal kotouč za záda domácího gólmana. Stav utkání tak byl vyrovnán na 3:3. Necelých pět minut před koncem se Orlům podařilo strhnout vítězství na svoji stranu. František Nahodil dostal přesnou přihrávku do mezikruží, odkud okamžitě vystřelil. Kotouč se odrazil od horní tyčky přímo za záda maďarského gólmana. Fehérvár se ještě rozhodl na posledních několik vteřin odvolat brankáře. Orli si už ale kotouč pohlídali a zaslouženě vyhráli 4:3.